چگونه می‌توان بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن را پیدا کرد؟

 
 
مقالات وستا

چگونه می‌توان بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن را پیدا کرد؟

دنیای امروز نیازمند ساخت اپلیکیشن‌های حرفه‌ای  بوده و مردم نیز همه ‌روزه به وسیله اپلیکیشن‌های مختلف در دسترس، اقدام به خرید و یا درخواست خدمات در تمام زمینه‌ها می‌کنند. در ایران نیز شرکت‌های مختلفی کار ساخت اپلیکیشن را انجام می‌دهند؛ اما بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن کدام شرکت است؟ و براساس چه معیارهایی یک شرکت ساخت اپلیکیشن را می‌توان انتخاب کرد؟ در این مقاله سعی داریم معیارهای یک شرکت ساخت اپلیکیشن خوب را کرده و به شما برای یک انتخاب مناسب انتخاب کمک کنیم لطفاً تا پایان همراه ما باشید.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، مقالات مرتبط با طراحی اپلیکیشن نوشته شده در بلاگ وستا را مطالعه کنید.

بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

معیارهای انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

عوامل مختلفی برای انتخاب یک شرکت به‌ عنوان بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن وجود داشته و در محاسبه هزینه ساخت اپلیکیشن‌ها نیز تأثیرگذار هستند؛ از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         استفاده از نیروهای فنی متخصص و کاربلد

·         شیوه برنامه ‌نویسی اپلیکیشن‌های موبایل به‌ صورت نیتیو

·         اهمیت تجربه کاربری و دیزاین

·         پشتیبانی مناسب پس ‌از ارائه خدمات و تولید اپلیکیشن

·         طراحی و کدنویسی استاندار پنل مدیریت

·         تست کاربردی اپلیکیشن مدنظر شما پیش ‌از انتشار عمومی و …

برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید مقاله‌ی " وب‌سایت طراحی کنیم یا اپلیکیشن بسازیم؟ " را مطالعه کنید.

ثبات در ساخت با انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

تعدادی از افراد برای ساخت و طراحی انواع اپلیکیشن، برنامه‌نویس‌های فریلنسر را انتخاب می‌کنند.این موضوع در ابتدا ممکن است باعث صرفه‌‌جویی در هزینه‌های شما شود اما در بلند مدت با خطر از دست دادن کل برنامه و اپلیکیشن مواجه می‌شوید.

کار کردن با افرادی که از حضور آن‌ها در سال‌های بعد اطمینان ندارید، همیشه ریسک بالایی دارد. البته این ریسک برای کار با شرکت‌های طراحی اپلیکیشن نیز وجود دارد. اما به‌ طور معمول شرکت‌های با سابقه و معتبر کمتر اعتبار خود را زیر سوال برده و باعث ایجاد مشکل در آینده نمی‌شوند. به ‌همین دلیل بهتر است در ابتدای کار، با تحقیقات لازم، بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن را شناخته و با حضور یک تیم فنی و باتجربه در کنار خود، از آینده‌ی اپلیکیشن خود اطمینان پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید مقاله‌ی " ویژگی‌های بهترین شرکت طراحی وب‌سایت " را هم مطالعه کنید. 

معیارهای انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

1.     نمونه کار قوی

بسیاری از شرکت‌ها دارای وب‌سایت‌های زیادی بوده و زمان زیادی برای طراحی سایت خود صرف کرده‌اند؛ اما آیا در پشت صحنه، محصولات و خدمات آن‌ها کیفیت مناسبی دارد؟ برای اطمینان از این مورد و انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن، چند نمونه از کارها و خدمات قبلی شرکت را بررسی کنید.

2.     وب‌سرویس‌های آنلاین

بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن، باید با داشتن دانش سروری مناسب، توانایی نوشتن وب‌ سرویس برای اپلیکیشن‌های آنلاین را برای مقیاس پذیری داشته باشد. یکی از اجزای مهم اپلیکیشن خوب و باکیفیت، پنل مدیریت یا همان وب سرویس‌ آن است.

 یک اپلیکیشن آنلاین باید در هر زمان با سرور خود در ارتباط بوده تا آخرین اطلاعات کاربران، کیف پول، خدمات، کالاها، سفارش‌ها و … را با هر درخواست کاربر در هر صفحه نرم ‌افزار از پنل مدیریت یا سرور دریافت کند.

بسیاری از اپلیکیشن‌ها، طراحی بصری زیبایی دارند اما به دلیل داشتن برنامه‌نویسی ضعیف در در پنل مدیریت سرور خود، عملکرد ضعیفی دارند و با افزایش تعداد کاربرها، کارایی‌شان کمتر می‌شود. درنتیجه، بهتر است با انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن، از تکنولوژی‌های ساخت پنل مدیریت اطمینان پیدا کنید.

3.     پشتیبانی آنلاین

بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن باید بتواند در زمانی‌که کاربران بسیار زیادی در اپلیکیشن شما فعال هستند، پشتیبانی مناسبی ارائه داده و به بندهای پشتیبانی قرارداد پایبند باشد. در زمان عقد قرارداد، به این نکته توجه داشته باشید تا چه مدت پشتیبانی رایگان داشته و پس از اتمام، آن را به چه صورتی ارائه می‌دهد؟ علاوه بر آن، به موارد زیر نیز توجه داشته باشید:

·         هزینه سرور و هاست

·         زمان و هزینه‌ی توسعه‌ی اپلیکیشن

·         تامین محتوای اپلیکیشن

·         نحوه‌ی طراحی تجربه کاربری

·         و ...

 

4.     برنامه‌نویسی به صورت native

یکی از معیارهای مهم انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن، برنامه نویسی به صورت native است. همانطور که میدانید برای ساخت اپلیکیشن، دو روش وجود دارد. روش هیبریدی و native. ساخت اپلیکیشن به صورت native، نسبت به روش اول، اصولی‌تر بوده و مشکلات امنیتی‌تری کمتری دارد؛ چرا که طراحی اپلیکیشن، با زبان مورد تأیید سیستم‌عامل آی اواس یا اندروید انجام می‌شود.

برای یافتن بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن از شرکت مدنظر خود سوال کنید که آیا طراحی اپلیکیشن خود را به‌ صورت هیبریدی یا به‌ صورت نیتیو انجام می‌دهد؟

5.     رضایت مشتریان

از عوامل مهم دیگر انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن، رضایت‌مندی مشتریان قبلی یک شرکت می‌باشد. شما می‌توانید قبل از ثبت سفارش خود، از افرادی طراحی اپلیکیشن خود را به یک شرکت واگذار کرده‌اند، تحقیقات کلی‌ای انجام دهید.

البته این‌ مورد را در نظر داشته باشید که رضایت نسبی بوده و تمام مشتریان را نمی‌توان راضی نگه ‌داشت اما بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن باید از مشتریان قبلی خود نمره قابل ‌قبولی دریافت کند. 

 

6.     علاقه‌مندی بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن باید به حرفه و تجارت شما!

 برای انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر باید علاوه‌ بر توسعه برنامه‌های شما به تجارت شما نیز علاقه نشان دهد. آن‌ها می‌توانند به وسیله تجربه‌های گذشته، خلاقیت بیشتر و کیفیت بهتری از اپلیکیشن مورد نظر شما را ارائه دهند.

همچنین آن‌ها قادر هستند که در خصوص معایب و مزایای اپلیکیشن مورد نظر شما، اطلاعات و جزئیات زیادی را با شما در میان بگذارند.

7.     امنیت اطلاعات و رازداری در بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

برای ساخت و طراحی اپلیکیشن اختصاصی‌تان، امنیت اطلاعات و عدم افشای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. به‌ هیچ‌ عنوان برنامه‌ نویسی که در این موارد شما را دچار شک ‌و تردید می‌کند را انتخاب نکنید. قراردادهای رازداری جهت جلوگیری از سوء استفاده دیگران از ایده‌های شما بسیار مهم و ضروری هستند. برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده، رعایت اقدامات امنیتی را در زمان طراحی اپلیکیشن ضروری است. کد اپلیکیشن و اطلاعات آن باید به ‌طور صحیح و ایمن رمزنگاری شوند.

8.     هزینه طراحی در بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

برای ثبت سفارش خود و انتخاب یکی از بهترین شرکت‌های طراحی اپلیکیشن، حتماً مراقب شرکت‌هایی که قیمت‌هایی عجیب و غیرواقعی ارائه می‌دهند، باشید. این شرکت‌ها ممکن است برای به دست آوردن پروژه شما، با وعده‌های پوشالی در آینده باعث ایجاد مشکل در پروژه‌ی شما شوند.

ارزان‌ترین یا پرهزینه‌ترین اپلیکیشن ضمانتی بر خوب بودن شرکت مدنظر شما نیست. توسعه‌دهندگان حرفه‌ای در یک شرکت معتبر شما را در جریان فرایند مختلف طراحی اپلیکیشن قرار می‌دهند و متناسب با آن هزینه‌های توسعه اپلیکیشن را با شما در میان می‌گذارند.

این معیار از دشوارترین فاکتورها برای انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن موردنظر محسوب می‌شود. زیرا طراحی اپلیکیشن دارای قیمت ثابتی نیست و هر شرکت با توجه به ماژول ها و امکانات اپلیکیشن، توانایی‌ها، تجربه کاربری و طراحی رابط، خدمات پس ‌از فروش، کیفیت اپلیکیشن و … نرخ مختص به خود را ارائه می‌دهد.

پیش ‌از انتخاب یک شرکت طراح بهتر است با توجه به قیمت پیشنهادی اپلیکیشن، تحقیقات جامعی انجام دهید. توصیه می‌کنیم برای ساخت اپلیکیشنی که بتوانید به وسیله آن درآمد کسب کنید، کیفیت، پشتیبانی و امنیت اپلیکیشن را فدای کم‌هزینه بودن قیمت آن نکنید.

البته همان‌طور که در بسیاری از موارد قیمت پایین دلیل بر بد بودن اپلیکیشن مورد نظر نیست؛ همانگونه که قیمت بالا نمی‌تواند تضمین‌کننده کیفیت بالای اپلیکیشن باشد. به‌ همین دلیل لازم است پیش‌از ثبت سفارش خود تا حد امکان تحقیق کرده و با اطلاعات کافی یک شرکت مناسب انتخاب کنید. 

ارتباط سریع و راحت در بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

با توجه به این‌ موضوع که در اکثر اوقات فاصله زیادی بین تیم طراح و مشتری وجود دارد، پس امکان برقراری ارتباط سریع و راحت از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت طراح اپلیکیشن است.

این ‌موضوع علاوه ‌بر مشتریان در شهرهای دیگر، برای مشتریان در شهر خود تیم طراحی اپلیکیشن نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

زیرا با توجه به دغدغه‌ها و نیازهای امروزی، امکان مراجعه حضوری معمولاً وجود نداشته و افراد ترجیح می‌دهند به دلیل مشغله زیاد، بخش زیادی از کارهای خود را به‌ صورت غیرحضوری انجام دهند. توصیه می‌کنیم که پیش ‌از امضای هر قرارداد و انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن، بررسی کنید که چقدر امکان برقراری ارتباط راحت و سریع با تیم طراح اپلیکیشن وجود دارد و طراحان اپلیکیشن از کدام شبکه‌های ارتباطی ( چت زنده، تماس، اسکایپ، یا ایمیل ) استفاده می‌کنند.

 

انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن

در این مقاله سعی داشتیم نکاتی برای انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن را به شما ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی رایگان طراحی اپلیکیشن، با ما تماس بگیرید.

نویسنده : محتواساز | mohtavasaz تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-