تأثیرات استفاده از منشن و هشتک در پیج اینستاگرام

 
 
مقالات وستا

تأثیرات استفاده از منشن و هشتگ در پیج اینستاگرام

هشتگ در اینستاگرام و همچنین استفاده از منشن در تولید محتوای اینستاگرام بسیار مهم هستند. هر کاربر حرفه‌ای اینستاگرام برای بهبود پیج خود باید در مورد آنها شناخت داشته و به ظرافت‌های کاربرد آن آگاه باشد.

همچنین می‌توانید مقاله‌ی " بیو اینستاگرام را جذاب بنویسید! " نوشته شده در بلاگ وستا را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید. 

هشتگ و منشن در اینستاگرام

اهمیت استفاده از هشتگ و منشن در تولید محتوای اینستاگرام

در واقع استفاده از هشتگ در اینستاگرام و منشن به صورت مناسب  در هنگام تولید محتوای اینستاگرام می‌تواند پیج شما را متحول کند. در این مقاله که توسط تیم حرفه‌ای تولید محتوای اینستاگرام شرکت دانش بنیان وستاتولید شده است و تجربه بسياري در نگارش محتواي آموزشي براي استفاده از فضاهاي مجازي دارد، به نگارش در آمده‌است؛ به صورت مفصل در مورد هشتگ در اینستاگرام و همچنین استفاده از منشن، اطلاعات کاربردی به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم‌داد.

امروزه استفاده از اینستاگرام جهانی شده است و تعداد زیادی از افراد از سراسر دنیا برای استفاده‌های مختلف از جمله دنبال‌کردن اخبار، سرگرمی، به‌اشتراک‌گذاری افکار، خرید و بازاریابی از آن استفاده می‌کنند. در واقع هر فردی با هر تفکر و ایده‌ای می‌تواند وارد اینستاگرام شده و فعالیت و زندگی خود را رونق بخشد. البته استفاده صحیح و خوب از اینستاگرام مستلزم داشتن اطلاعات کافی، به‌روز و مستند است. در این زمینه مشاوره گرفتن از متخصصین باتجربه و به نام دنیای پر پیچ‌وخم اینستاگرام نه‌تنها صرف وقت و هزینه اضافی نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری به‌صرفه و عاقلانه خواهد بود. زیرا برای ورود و موفقیت به هر حوزه‌ای به‌ویژه فضای گسترده مجازی تجربه و مهارت همیشه راه‌گشا است.

منشن در تولید محتوای اینستاگرام چیست؟

منشن به معنی اشاره است و به‌عنوان یکی از اصطلاحات پرکاربرد در دنیای تولید محتوای اینستاگرام شناخته شده است. در ادامه در مورد چیستی و نحوه به‌کارگیری‌اش با شما صحبت می‌کنیم.

کاربرد‌های منشن در تولید محتوای اینستاگرام

منشن کردن در تولید محتوای اینستاگرام موارد استفاده گوناگونی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

·         نشان‌دادن محتوا به دیگران

وقتی شما می‌خواهید به فردی چیزی را نشان دهید که با استفاده از @ و به دنبال آن آیدی اینستاگرام فرد موردنظر این کار را انجام می‌دهید. تصور کنید شما پستی را دیده‌اید و تمایل دارید آن پست را به یکی از دوستان خود نشان دهید، لازم نیست که حتماً آن پست را برای دوست خود ارسال کنید بلکه می‌توانید با قراردادن @ به همراه آیدی دوستتان او را دعوت به دیدن پست موردنظر کنید. با این کار اینستاگرام اعلانی برای دوست شما ارسال می‌کند که از طریق آن قادر به دیدن مطلب مورد‌نظر شماست.

·         معرفی پیج در منشن پست

یکی از کاربردهای دیگر منشن، در تولید محتوای اینستاگرام، زمانی است که شما پستی را منتشر کرده‌اید که مربوط به یکی از دوستان، همکاران و یا یک پیج مخصوص است و می‌خواهید کاربران شما که کپشن پست شما را مطالعه می‌کنند بتواند به‌راحتی به پیج آن فرد یا شرکت دسترسی داشته باشند. به این منظور در قسمت کپشن @ را نوشته و آیدی موردنظر خود را در ادامه آن قرار می‌دهید تا افرادی که پست را مشاهده می‌کنند بتوانند به‌راحتی با کلیک بر روی منشن نوشته‌شده توسط شما به پیج موردنظر واردشونده. این مورد یکی از ترفند‌های عالی در تولید محتوای اینستاگرام است.

مثلا تصور کنید شما به‌عنوان یک بلاگر، محصولی از یک شرکت را در پیج خود تبلیغ کرده‌اید و هدف شما این است که فردی که این کالا را در پیج شما می‌بیند به پیج تبلیغ شده رفته و تمامی محصولاتشان را ببیند. در چنین مواقعی شما برای سهولت دسترسی، پیج موردنظر در کپشن پست خود منشن می‌کنید.

·         پاسخ‌دادن در کامنت

از دیگر کاربرد‌های منشن در تولید محتوای اینستاگرام زمانی است که شما تصمیم دارید در زیر یک پست پاسخ فردی را بدهید. اگر بدون استفاده از منشن این کار را انجام دهید باعث گیج شدن مخاطبان خواهید شد و فرد موردنظر شما ممکن است متوجه نشود که شما در نوشته‌ای او را مخاطب قرار داده‌اید. با این هدف از @ و آیدی فرد موردنظر استفاده می‌کنید تا مخاطب نوشته شما واضح باشد. در نتیجه اینستاگرام به‌صورت اتوماتیک، اعلانی برای فرد موردنظر در نوتیفیکیشن ارسال خواهد کرد.

چگونه فردی را در بیو اینستاگرام منشن کنیم؟

یکی دیگر از ترفندهای تولید محتوای اینستاگرام برای جذب مخاطب به یک پیج خاص استفاده از منشن در بیو پیج است. گاهی یک پیج برای شما از چنان اهمیتی برخوردار است که تصمیم دارید آن را در بیو پیج خود قرار دهید تا هر فردی که وارد پیج شما می‌شود بتواند آن را ببیند.

مراحل انجام منشن در بیو پیج

برای منشن کردن یک پیج در بیو خود مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید؛

 • در پروفایل خود بر روی گزینه Edit profile کلید کنید.
 • گزینه‌ای به نام Bio وجود دارد، آن را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز‌شده @ را به همراه اکانت موردنظر تایپ کنید تا آن اکانت به‌صورت کامل به شما نشان داده شود و قادر به انتخاب آن شوید.
 • تیک بالای صفحه را بزنید تا تغییرات شما در بیو اعمال شود.

حال تمامی افرادی که وارد پیج شما می‌شوند در قسمت بیو می‌توانند اکانت منشن شده را دیده و در صورت تمایل با یک اشاره انگشت و به آن وارد شوند.

منشن کردن در استوری اینستاگرام

از قابلیت منشن کردن در استوری اینستاگرام هم می‌توان استفاده کرد برای این سبک از تولید محتوای اینستاگرام از حرف @ و آیدی موردنظر استفاده کنید تا قابلیت انتخاب آیدی برای شما فراهم شود سپس آیدی را انتخاب کنید. با این کار، فرد موردنظر به‌محض ورود به اینستاگرام متوجه پیام شما خواهد شد.

تا این قسمت مقاله به منشن کردن پرداختیم که در تولید محتوای اینستاگرام نقش بسزایی دارد در ادامه به یکی دیگر از قابلیت‌های مهم فضای مجازی یعنی هشتگ در اینستاگرام می‌پردازیم.

هشتگ در اینستاگرام چیست؟

 شاید هشتك برای ما واژه نسبتاً جدیدی باشد اما در‌واقع این واژه تاریخچه طولانی دارد. حتما در تمام مطالب اینستاگرام علامت # و کلماتی که جلوی این علامت به رنگ آبی نوشته می‌شوند را دیده‌اید. به این علامت هشتگ در اینستاگرام گفته می‌شود. هشتگ‌ها به‌صورت کلی کاربردهای بسیاری دارد و نمی‌توان آن را به یک یا چند کاربرد محدود کرد.

چگونه از هشتگ در تولید محتوای اینستاگرام استفاده کنیم؟

ممکن است این سؤال در ذهن شما به وجود آید که چطور از هشتگ در تولید محتوای اینستاگرام استفاده کرده و به‌اصطلاح عمل هشتگ گذاری را انجام دهیم؟

 قراردادن هشتگ در اینستاگرام کار بسیار راحتی است کافی است علامت # را در فضای موردنظر نوشته و سپس کلماتی را پشت سر آن بیاورید. اگر نوشته شما چند کلمه دارد حتماً در بین کلمات از علامت - استفاده کنید. برای مثال عبارت فروش اینترنتی شال به این صورت هشتگ گذاری خواهد شد: #فروش -اينترنتي-شال

نکات مهم مربوط به هشتگ در اینستاگرام

 • در هشتگ‌گذاری هرگز از فاصله استفاده نکنید.
 • از هشتگ‌های کاملاً مربوط به محتوای خود استفاده کنید.

 

اهمیت هشتگ در تولید محتوای اینستاگرام

این امر در بهبود کیفیت تجربه کاری در محیط گسترده اینستاگرام از اهمیت ویژه‌ای برخوردارهاست. این ارتقاء را می‌توان در دو مورد کلی خلاصه کرد؛

·         آسان‌تر شدن سرچ در اینستاگرام

قراردادن هشتگ در اینستاگرام باعث می‌شود وقتی فردی در قسمت سرچ کلمه‌ای را جستجو می‌کند آسان و سریع به نتیجه برسد و نتیجه مناسب‌تری را کسب نماید.

·         نمایش بهتر محتوای انتشاریافته

افرادی که در اینستاگرام، محتوایی را منتشر می‌کنند با استفاده از هشتگ در اینستاگرام امکان بازدید از محتوای خود را به‌ویژه در اکسپلور بیشتر خواهند کرد.

آیا می‌توان از هشتگ در استوری اینستاگرام استفاده کرد؟

پاسخ به این سؤال مثبت است. شما می‌توانید هم‌زمان با به‌اشتراک‌گذاری محتوای موردنظر خود در اینستاگرام از هشتگ مربوط به محتوای استوری خود نیز استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که اگر فردی هشتگ به‌کاررفته شما را فالو کرده باشد استوری شما را در قسمت هولوگرام ببیند. در واقع وقتی هشتگی توسط یک فرد فالو می‌شود استوری مجزایی در هلوگرام اینستا برای آن نمایان می‌شود که شامل تمامی استوری‌هایی است که در فضای اینستاگرام با آن هشتگ منتشر شده است.

همچنین می‌توانید مقاله‌ی " چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟ " را هم مطالعه کنید. 

نکات کلیدی در رابطه با هشتگ در اینستاگرام

توجه به برخی نکات در مورد به‌کارگیری هشتگ در اینستاگرام بسیار ضروری است. در ادامه مواردی از آن را به‌صورت مختصر و مفید خدمت شما عنوان می‌کنیم؛

 • بهتر است از هشتگ‌هایی با طول کم استفاده کنید. این امر باعث می‌شود، احتمال بیشتری برای بالا آمدن مطلب شما با آن باشد.
 • حتماً از هشتگ‌های مرتبط با موضوع استفاده کنید زیرا هشتگ‌های نامرتبط شانس دیده‌شدن محتوا را به‌شدت کاهش خواهد داد.
 •  حداکثر از 30 هشتگ در هر پست استفاده کنید.
 • هشتگ‌هایی انتخاب کنید که کاربران آن را بیشتر در سرچ اینستاگرام استفاده به کار می‌برند.
 • استفاده از هشتگ در بیو پیج مانعی ندارد ولی در دیده‌شدن محتوای شما تأثیری نخواهد داشت.
 • می‌توانید هشتگ گذاری را در قسمت کامنت پست خود قرار دهید این کار اختیاری و سلیقه‌ای بوده و تنها فایده آن منظم شدن کپشن شماست.
 • در اشتراک عکس و فیلم می‌توانید از نام مکان به‌عنوان هشتگ استفاده کنید تا افرادی که در جستجوی آن مکان خاص هستند محتوای شما را بیابند.

 

بی‌شک برای موفقیت در پیج خود نیاز به دانش و آشنایی با الگوریتم‌های مختلف اینستاگرام هستید. در این مقاله درمورد تولید محتوای اینستاگرام، ترفندهای به‌کاربردن هشتگ در اینستاگرام و همچنین منشن کردن با شما عزیزان صحبت کردیم. امیدوارم مطالب مطرح‌شده در ارتقای کیفی و کمی پیج شما مؤثر واقع شود.

 تیم حرفه ای تولید محتوای شرکت دانش بنیان وستا براي ارائه؛ مقاله هاي علمي و كاربردي در فضاهاي مختلف مجازي و همچنين خدمات سوشال ماركتينگ گسترده وحرفه‌اي همواره در کنار شماست.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


 • اینستاگرام وستا
 • لینکدین وستا
 • توئیتر وستا
 • فیسبوک وستا
 • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-