می‌دونستی هرچقدر بیشتر فعالیت در اینستاگرام داشته باشی زودتر موفق می‌شی؟!

 
 
مقالات وستا

می‌دونستی هرچقدر بیشتر فعالیت در اینستاگرام داشته باشی زودتر موفق می‌شی؟!

فعالیت در اینستاگرام یکی از مجموع فرایندی کلیدی است که می‌تواند باعث رشد پیج شما شود. اما این­که این فعالیت چگونه مدیریت شود و چه برنامه‌ریزی برای نحوه اجرای آن در نظر گرفته شود، از جمله مباحث داغی است که این روزها در فضای مجازی و در فضای تمامی حوزه‌های فعالیتی مورد بررسی قرار گرفته است.

در واقع یک پیج حرفه‌ای اینستاگرام باید برای رشد و پیشرفت خود، برنامه‌ها و استراتژی‌های مختلفی داشته باشد که با درنظرگرفتن عملکرد اصلی پیج ارائه می‌شود تا رشد پیج را به‌خوبی مدیریت کنند. در این مقاله ما به بررسی نکات اصلی رشد یک پیج و ارزیابی سری اقدامات اجرایی آن می‌پردازیم.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، مقالات مرتبط با بازاریابی محتوایی نوشته شده در بلاگ وستا را مطالعه کنید.

فعالیت در اینستاگرام

اصول کار با شبکه اجتماعی و فعالیت در اینستاگرام

امروزه شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار اساسی و حیاتی در زندگی ما ایفا می‌کنند و بطور کل تمامی افراد به‌نوعی با همه این شبکه‌ها در ارتباط مستقیم هستند. در میان تمام شبکه‌های اجتماعی فعال، اینستاگرام از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و علت آن نیز برخورداری از تنوع بالا در امکانات ویژه‌ای است که به کاربران و مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

در این شبکه اجتماعی شما علاوه بر برقراری ارتباط، می‌توانید به جنبه‌های سرگرمی و همچنین تفریحی موردنیاز خود بپردازید، ضمن اینکه به یک شبکه جهانی متصل هستید. اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می‌دهد که با راه‌اندازی یک پیج حرفه­ای و انجام فعالیت‌های متعدد در این شبکه، بتوانند کسب‌وکار خود را راه انداخته و به درآمدزایی برسند. البته انجام فعالیت در اینستاگرام باید با راهکارها و برنامه‌ریزی‌های مناسبی همراه باشد تا کاربر بتواند پیج حرفه‌ای اینستاگرام خود را به بهره‌وری برساند. در این قسمت ما شما را با اصول مهم فعالیت در این شبکه آشنا خواهیم کرد.

·         فعالیت در اینستاگرام ضامن موفقیت بیشتر

بر اساس بررسی الگوریتم‌های مشخص شده مبنی بر نحوه فعالین در اینستاگرام در دو سال اخیر، برای اینکه بتوانید یک پیج خوب و کاربردی داشته باشید که بتواند بازدهی مناسبی برای شما به همراه داشته باشد، باید فعالیت در اینستاگرام را مدیریت کنید و بدانید که در این شبکه اجتماعی شما هرچقدر میزان فعالیت خود را افزایش دهید بازخورد بالاتری خواهید دید.

فعالیت در اینستاگرام باتوجه‌به این که یک شبکه دیداری و بصری است که با تکیه با درنظرگرفتن علایق مخاطبان خود الگوریتم کاربردی هر شخص را به‌صورت جداگانه‌ای شناخته و به او معرفی می‌کند. دراین‌بین شما هرچقدر فعالیت در اینستاگرام و پیج خود را باتوجه‌به امکانات مناسب و به‌روز ارائه شده در شبکه اینستاگرام بیشتر استفاده کنید، معمولاً بازخورد بالاتری را از فعالیت‌های خود خواهید دید.

 

·         فعالیت در اینستاگرام و استفاده مکرر از داده‌ها و اطلاعات متنوع در فضای مجازی

همان‌طور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم زمانی که پیج حرفه‌ای اینستاگرام خود را راه‌اندازی کردید و باهدف شروع کسب‌وکار خود وارد این شبکه شدید، بهتر است این نکته را مدنظر داشته باشید که با انتشار پست و استوری به‌راحتی می‌توانید با فعالیت در اینستاگرام با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و اطلاعات موردنیاز آن­ها را نشر دهید. باتوجه‌به عملکرد کلی شما به میزان فعالیت در اینستاگرام، شما خیلی راحت به انتظارات مخاطبان خود پی خواهید برد و رفتار آن­ها را سریعاً تحلیل و بررسی می‌کنید.

در ادامه نیز این امکان به شما داده می‌شود که بتوانید عملکرد خود را متناسب با رفتار و نیاز مخاطبان ارتقا ببخشید. خوب است بدانید که هرچقدر شما فعالیت در اینستاگرام خود را افزایش دهید، محتوای تولید شده بیشتر موردتوجه قرار بگیرد و بازخورد آن به‌واسطه مخاطبان بالاتر باشد، پیج شما رشد سریع‌تری خواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر، مقاله‌ی  " چطور پروفایل جذاب واسه پیج اینستاگرام داشته باشم تا تبلیغات اینستاگرامم بترکونه؟ " را مطالعه کنید.

·         تولید محتوای مداوم و مفید با فعالیت در اینستاگرام

توصیه ما به شما این است که حتماً به‌صورت مداوم، منظم و مکرر محتوای مفید و متناسب با پیج خود را تولید و آن را در پیج بارگذاری کنید. یکی از نکات بسیار مهم در اینستاگرام که سبب افزایش دنبال‌کننده برای شما خواهد شد این است که شما به‌صورت کاملاً مرتب و منظم استوری تولید کنید و با پست‌های متناسب بازدید پیج خود را افزایش دهید.

 اینکه شما فعالیتی را به‌صورت کاملاً برنامه‌ریزی شده انجام دهید و در آن مداومت داشته باشید، به شما کمک خواهد کرد که رشد پیج خود را بهبود بخشید. بهتر است که فعالیت در اینستاگرام شما روزانه باشد و حداقل یک عدد پست و چند استوری تولید کرده، آن­ها را به اشتراک بگذارید و تحت هر شرایطی این عملکرد را هر روز تکرار کنید. استفاده از محتوای جدید به شما کمک می‌کند که مخاطبان در هنگام جستجو در میان محتواهای مختلف و متنوع اینستاگرام، شما را گم نکنند و فراموش نشوید.

·         کلید اسرار موفقیت با هشتگ‌گذاری مناسب و فعالیت در اینستاگرام

یکی دیگر از رموز اصلی رشد پیج حرفه‌ای اینستاگرام این است که علاوه بر ارتقاء فعالیت در این شبکه می‌توانید از هشتگ‌های کاملاً مرتبط با فعالیت خود و محتوایی که تولید می‌کنید استفاده کنید. فعالیت در اینستاگرام اگر با به‌کارگیری اصول مهم و اساسی این شبکه اجتماعی باشد می‌تواند موجبات موفقیت هرچه بیشتر شما را فراهم کند. بهتر است دقت کنید که از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنید چون استفاده از کلمات و هشتگ‌های نامناسب می‌تواند پیج شما را خراب کرده و به مخاطبان آدرس اشتباهی بدهد.

مخاطب به‌راحتی و به‌واسطه هشتگ‌ها قادر است به موضوعات مختلف موجود در اینستاگرام دسترسی داشته باشد و اگر یک مخاطب با یک هشتگ درست به پیج شما هدایت شود پیج شما را دنبال کرده و موجب رشد و ارتقاء پیج خواهد شد. فعالیت در اینستاگرام با استفاده از هشتگ‌ها یک عملکرد تأثیرگذار است که ورود مخاطبان جدید و نگه‌داشتن مخاطبان قدیمی پیج شما را موجب می‌شود و تأثیر بسزایی در ارتقاء سطح فعالیت‌های پیج شما خواهد داشت. 

 

·         زمان طلایی فعالیت در اینستاگرام

توصیه ما به شما این است که برای بارگذاری پست و همین‌طور استوری‌های خود به زمان مناسب دقت کنید و یا به عبارتی فعالیت در اینستاگرام خود را محدود به ساعات طلایی این شبکه اجتماعی کنید. در این شبکه اجتماعی به‌راحتی می‌توانید رفتار مخاطبان خود را بررسی کنید، آن­ها را تحلیل کرده و در ادامه این امکان به شما داده خواهد شد تا با درنظرگرفتن عملکرد آن­ها، بتوانید محتوایی مناسب و مطلوب را تولید کنید.

باتوجه‌به فعالیت در اینستاگرام و اهمیت بسیار این شبکه اجتماعی، قسمتی به نام insight قرار دارد که شما به‌راحتی در آن می‌توانید روزها و ساعاتی که مخاطبان شما در آن موقع فعال هستند را بررسی کنید و به‌سرعت متوجه شوید که افراد در چه مواقعی بیشترین فعالیت را در پیج شما انجام داده‌اند. علاوه بر مواردی که عنوان کردیم، در این قسمت شما به‌خوبی می‌توانید مخاطبان خود را که از نظر سن و جنسیت دسته‌بندی‌شده‌اند، بررسی کنید و برای فعالیت در اینستاگرام محتواهایی تولید کنید که بیشتر موردپسند مخاطبین قرار گیرد.

·         قدرت ماورایی استوری از میان‌برهای موفقیت‌آمیز فعالیت در اینستاگرام

با اضافه‌شدن قابلیت استوری به شبکه اجتماعی اینستاگرام سبب شد تا به‌شدت مورد استقبال قرار گیرد و به یک ابزار کاربردی و مهم در این شبکه اجتماعی تبدیل شود. درگذشته مخاطبان در هنگام ورود به یک شبکه اجتماعی جدید قسمت بیوگرافی یا بیو را مورد بررسی قرار می‌دادند تا اطلاعات پیج را بررسی کنند، اما در حال حاضر مخاطبان به های‌لایت‌های موجود در یک پیج مراجعه می‌کنند و با درنظرگرفتن دسته‌بندی‌های مختلف و اطلاعات متفاوت ارائه شده، سطح عملکردی یک پیج باتوجه‌به میزان استاندارد فعالیت در اینستاگرام مربوطه را بررسی می‌کنند.

 از جمله مواردی که باید در زمان فعالیت در اینستاگرام و استوری گذاشتن به آن دقت کنید این است که استوری‌هایی تهیه کنید که برای مخاطبان جذاب و سرگرم‌کننده باشد. در غیر این صورت مخاطب شما بعد از دیدن اولین استوری از پیج و استوری‌های شما خارج می‌شود. کارکرد و تأثیر استوری‌های تعاملی با مخاطبان را فراموش نکنید، شما می‌توانید با قراردادن پرسش‌وپاسخ و همین‌طور استفاده از نظرسنجی‌های مختلف با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و بازدید از پیج و استوری‌های خود را نیز افزایش دهید.

·         کپشن‌هایی متناسب و کاربردی از کارهای مهم و ضروری فعالیت در اینستاگرام

فعالیت در اینستاگرام شاید پیچیده به نظر برسد اما در اصل یک عملکرد بسیار ساده است که اگر اصول آن را بدانید به‌راحتی در آن پیشرفت خواهد کرد. به‌طورکلی تصور کنید که برای یک پست آرایشی بهداشتی یک توضیح بسیار طولانی ارائه شده که شاید اگر خیلی روان و کاربردی نوشته شده باشد، چند خط ابتدایی آن بتواند نظر شما را جلب کند. تحقیقات انجام شده براین‌اساس هستند که اگر کپشنی که در زیر یک پست نوشته و ارائه می‌شود بیش از اندازه طولانی باشد، مخاطب از آن استقبال نمی‌کند و آن را مطالعه نخواهد کرد و به‌راحتی می‌تواند مورد بی‌توجهی قرار بگیرد.

 شما می‌توانید به‌جای بکار بردن یک کپشن طولانی و حوصله سر بر، از عکس‌نوشته به‌صورت پست‌های اسلایدی استفاده کنید که هم تصویر را به مخاطب ارائه می‌دهد و هم اطلاعات مفید در کنار آن ارائه می‌شود. به‌طورکلی توصیه ما این است که برای داشتن یک پیج حرفه‌ای اینستاگرام از کپشن‌هایی که توضیحات کوتاه دارند استفاده کنید و در کنار آن با به‌کاربردن کال تو اکشن، برای کامنت‌گذاری مخاطبان و استفاده از هشتگ‌های مناسب، توجه کاربران را به‌خوبی به خود و پستی که بارگذاری کرده‌اید جلب کنید.

 

شبکه پیچیده اما ساده‌انگارانه اینستاگرام

اگر سال‌ها پیش نام اینستاگرام را می‌شنیدیم، چندان عکس‌العمل مناسب و بازخورد خوبی دریافت نمی‌کردیم اما امروزه فعالیت در اینستاگرام چنان با زندگی روزمره ما گره‌خورده است که اگر کسی هم آن را نشناسد، دورادور با آن آشنایی دارد. به‌هرحال زندگی مدرن امروزی یک بزرگراه پرتردد است که انسان‌ها به‌واسطه همین شبکه‌های اجتماعی به یکدیگر وصل شده‌اند. اصول کار اگر به‌صورت منظم و مکرر اجرا و ارائه شوند، موفقیت در این شبکه محتمل خواهد بود. برای دریافت مشاوره‌ی رایگان بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ( به ویژه اینستاگرام ) با ما تماس بگیرید.

 

 پیشنهاد مطالعه بیشتر:

·         بیو اینستاگرام را جذاب بنویسید!

·         چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟

·         چطور یک کپشن اینستاگرام بنویسیم؟

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-