با تقویم محتوایی و یک برنامه‌ریزی خفن تو پیج اینستاگرامت بترکون!

 
 
مقالات وستا

با تقویم محتوایی و یک برنامه‌ریزی خفن تو پیج اینستاگرامت بترکون!

تقویم محتوایی اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که پست‌ها و محتواهای خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید و حضور بیشتری در این اپلیکیشن داشته باشید، با تقویم محتوایی اینستاگرام و برنامه‌ریزی پست‌های خود، می‌توانید از زمان خود نهایت استفاده را ببرید و همچنان به طور مداوم محتواها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

برای آشنایی با اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام؛ مقاله‌ی " اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک " نوشته شده در بلاگ وستا را مطالعه کنید.

تقویم محتوایی اینستاگرام

چطور تقویم محتوایی اینستاگرام را می‌توان مدیریت و برنامه‌ریزی کرد؟

ساخت یک تقویم محتوایی اینستاگرام در واقع ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید!

به این نکته توجه داشته باشید که می‌توانید تا هر زمان که بخواهید از قبل در تقویم خود برنامه‌ریزی کنید، برخی از افراد دوست دارند روزانه برنامه‌ریزی کنند، برخی دیگر می‌خواهند محتوای اینستاگرام خود را هر هفته برنامه‌ریزی کنند و برخی از کسب‌و‌کارها ترجیح می‌دهند یک برنامه محتوای کلی یک ساله ایجاد کنند و سپس پست‌های اینستاگرام خود را منتشر کنند.

اگر در تولید محتواهای خود دچار چالش شده­اید و نمی‌دانید چطور محتوایی جذاب و پربازدید منتشر کنید، پیشنهاد می‌کنم مقاله ی 10 راهکار تولید محتوا در اینستاگرام را مطالعه کنید.

هر اطلاعات و داده‌ای در تقویم محتوایی اینستاگرام معمولاً ترکیبی از این عناصر را شامل می‌شود:

·         تاریخ و زمان دقیق انتشار پست

·         اکانتی که پست در آن منتشر می‌شود

·         در نظر گرفتن قوانین کپی رایت اینستاگرام

·         هشتگ‌ها و کپشنی که در زیر پست قرار می‌گیرند

·         هرگونه اطلاعات مرتبط اضافی (مثلاً این یک پست فید اینستاگرام است یا یک استوری؟)

·         بسته به دامنه استراتژی رسانه‌های اجتماعی، تقویم محتوایی اینستاگرام شما می‌تواند شامل سایر شبکه‌های اجتماعی شود.

تقویم محتوایی اینستاگرام چه کمکی به روند فعالیت شما در این شبکه‌های مجازی می­کند؟   

1-    تقویم محتوایی اینستاگرام؛ صرفه‌جویی در زمان

اهداف بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما زمانی محقق خواهند شد که زمان اضافی در انجام سایر امور مرتبط خود داشته باشید.

سازماندهی این تقویم به شما امکان می‌دهد تا از قبل یک برنامه‌ریزی اصولی داشته باشید، کارهایتان را دسته‌بندی کنید، از انجام چند کار به طور همزمان اجتناب کنید و تمام خلاقیت خود را برای برنامه‌های بعدی بکار بگیرید.

حتی اگر هر روز پست می‌گذارید برخی از ابزارهای تقویم رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که پست‌های خود را زودتر از موعد زمان‌بندی کنید و به همان اندازه تعامل خود را با مخاطبان مدیریت کنید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ی " اهمیت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ " را مطالعه کنید.  

 2- تقویم محتوایی اینستاگرام؛ به طور مداوم پست بگذارید!

چه بخواهید تعداد لایک‌های اینستاگرام خود را افزایش دهید، چه مخاطبان خود را افزایش دهید، بر طبق گفته­ی متخصصان باید "پست مداوم" را انجام دهید که در انجام این کار هیچ میانبری وجود ندارد.

نمایش مداوم محتواهای شما در صفحه ی فید مخاطبان خود، کلید جذب آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی است که در نهایت منجر به افزایش تعامل شما می‌شود و افراد جدید، شروع به دنبال کردن صفحه‌ی اینستاگرام شما می‌کنند و افزایش نرخ تبدیل شما اتفاق خواهد افتاد.

3- تقویم محتوایی اینستاگرام؛ ریسک اشتباهات بزرگ را کاهش دهید.

برنامه‌ریزی پست‌های خود از قبل به این معنی است که می‌توانید امنیت را در جریان کاری خود ایجاد کنید، زمانی که از روزها یا هفته‌ها قبل برنامه‌ریزی می‌کنید، کپی کردن متن و بررسی اطلاعات بسیار آسان‌تر خواهد شد.

برنامه‌ریزی تقویم محتوایی اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا احتمال بروز جریمه از سمت اینستاگرام کاهش پیدا کند.

4- تقویم محتوایی اینستاگرام؛ می‌توانید به مسائل مهم‌تر فکر کنید.

بزرگ‌ترین برندهای رسانه‌های اجتماعی جهان اغلب کمپین‌های تبلیغاتی متعددی را در زمان‌های خاصی اجرا می‌کنند و با به اشتراک گذاری پست‌های روزانه تبلیغات خود را برجسته می‌کنند.

هنگامی که برنامه خود را مشخص کردید، مغز شما آزاد می‌شود تا به مسائل بزرگ‌تر رسیدگی کند و برنامه‌های دیگری مانند مسابقه‌های اینستاگرامی ایجاد کند.

5- تقویم محتوایی اینستاگرام؛ لحظات و روز‌های مهم و مرتبط را از دست ندهید!

هرگز تاریخ‌های مهم را فراموش نکنید و از آن‌ها در استوری‌ها و پست‌های خود نام ببرید تا با اطلاع­رسانی به مخاطبان خود، در نهایت محتوایی ارزشمند تولید کرده باشید.

تدوین استراتژی اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که به طور استراتژیک لحظات و روزهای جهانی را یادداشت کنید و آن‌ها را به مخاطبین خود معرفی کنید.

6- تقویم محتوایی اینستاگرام؛ می‌توانید محتوای با‌کیفیت بالاتر بسازید.

ارزش‌های تولید محتوا در رسانه‌های اجتماعی نسبت به روزهای اولیه به‌شدت افزایش یافته است و امروزه، برای برنامه ‌ریزی تقویم محتوایی اینستاگرام داشتن یک تیم کامل از خلاقان و متخصصان بسیار حائز اهمیت است و برند‌های بزرگ و معروف نیز از مشاورها و کارشناسان حرفه‌ای استفاده می‌کنند.

چطور یک تقویم محتوایی اینستاگرام ارزشمند و موفقیت‌آمیز بسازیم؟

 ۱_ شبکه‌های اجتماعی و محتوای خود را ارزیابی کنید.

ایجاد تصویری واضح از تلاش‌ها و عملکرد فعلی به شما امکان می‌دهد تا فرصت‌‌های بهبود را شناسایی کنید.

از طریق الگوی زیر می‌توانید به ارزیابی شرایط فعلی خود بپردازید:

·         ارزیابی امنیت حساب و رمز عبور

·         بررسی اهداف و KPI برای هر اکانت تجاری

·         بررسی مخاطبان و محتواهای مورد علاقه آن‌ها

·         کشف رمز موفق‌ترین پست‌ها، کمپین‌ها و تاکتیک‌ها

·         بررسی نقلط ضعف و نقاط قوت

برای آشنایی بیشتر مقاله‌ی " کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟ " را مطالعه کنید.

۲_ بررسی کنید که تقویم محتوایی اینستاگرام شما به چه داده‌هایی نیاز دارد؟

ابتدا باید اطلاعات و عملکردی که این ابزار قرار است در اختیار شما قرار دهد را ترسیم کنید.

اگر مدیریت یک برند تجاری و کسب‌و‌کار را بر عهده دارید در ابتدا باید با سایر اعضای تیم خود جوانب مختلف آن را ارزیابی کنید و مسیر و اهداف خود را مشخص کنید.

۳_ یک کتابخانه محتوایی برای اطلاعات و محتواهای خود بسازید.

به منابع محتوا یا پایگاه‌های اطلاعاتی منابع رسانه‌ای ذخیره شده، بانک‌ اطلاعات یا داده‌ها می‌گویند. می‌توانید از Dropbox، Google Drive، شبکه داخلی شرکتتان یا نرم‌افزار پایگاه‌ داده اختصاصی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که بانک اطلاعاتی، نقش مهم و حیاتی در تقویم محتوایی اینستاگرام دارد.

۴_ اطلاعات خود را در مورد حوزه‌ی کاریتان افرایش دهید.

روزهایی در هفته را به نشر اخبار علمی درباره‌ی کسب‌و‌کار خود اختصاص دهید. مزیت این کار است که با این کار کاربران به شما اعتماد می‌کنند و صفحه‌ی اینستاگرام شما‌ را منبعی موثق می‌دانند، سپس در صورت بروز هر گونه چالشی که به کسب‌و‌کار شما مربوط شود، به کارشناسان شما مراجعه می‌کند.

۵_ حداقل یک روز در هفته را به خود اختصاص دهید.

اگر در تقویم محتوایی اینستاگرام خود روزهایی با موضوع آزاد و جذاب نداشته باشید منجر به یکنواختی محتواها و خستگی مخاطبان خواهد شد.

بسیاری از افراد تمایل دارند در مورد پشت صحنه‌هایی که در کسب‌و‌کارتان رخ می‌دهند آگاهی داشته باشند، انتشار این محتواها باعث می‌شود مخاطبان احساس همدلی با شما پیدا کنند و تعاملات بیشتری ایجاد کنند.

۶_ عکس‌های مرتبط با صفحه و موضوع خود پیدا کنید.

بهتر است دو الی سه روز در ماه را به پیدا کردن عکس‌های مرتبط با تقویم محتوایی اینستاگرام خود اختصاص دهید، این عکس‌ها باید بسیار باکیفیت باشند تا جذب مخاطبان را به همراه داشته باشد. همچنین پیدا کردن قالب‌های زیبا نیز یکی‌دیگر از راه‌های جلب توجه مخاطب به شمار می‌رود.

۷_ محتواهای سرگرم کننده به تقویم محتوایی اینستاگرام خود اضافه کنید.

به کارگیری محتوا و ویدیوهای ساده و فان بسیار می‌تواند مخاطب را به محیطی موقت و گیرا دعوت کند تا کاربران آزادانه نظرات خود را بیان کنند و واکنش‌های مختلفی از خود بروز دهند.

۸_ ایجاد بستری برای محتواهای خام

می‌توانید در یک فایل تمام فایل‌های خامی را که کاربردهای زیادی دارند، نگه دارید تا هر زمان تمایل داشتید تمام اعضای تیم تولید محتوا بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

 

در تدوین استراتژی و تقویم محتوایی اینستاگرام خود چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در یک مدت زمان مشخص، بایستی تمام موضوعاتی که از قبل روی آن‌ها برنامه‌ریزی شده، پوشش داده شود و درباره‌ی تمام موضوعات و کلمات کلیدی مرتبط به آن، بحث شود. دسترسی سریع به تقویم محتوایی اینستاگرام‌ باعث می‌شود تا هر زمان که لازم است اقدام به ویرایش یا حذف برنامه‌ریزی فعلی کنید.

از طریق این استراتژی می‌توانید تعداد فالوور هدفمند خود را افزایش دهید و محتواهایی متناسب با سلایق آن‌ها تولید کنید تا بتوانید رضایت آن‌ها را جلب کنید و اعتماد شکل گرفته منجر به خرید بیشتر شود.

برای مشاوره‌ی رایگان بازاریابی شبکه اجتماعی و تدوین استراتژی اینستاگرام، با ما تماس بگیرید.

چه تفاوتی بین تقویم محتوایی اینستاگرام و تقویم سوشال مدیا وجود دارد؟

تقویم سوشال مدیا یک تقویم کامل‌تر و عمو‌می‌تر است که شامل اطلاعات تمام شبکه‌های اجتماعی است و در واقع تقویم محتوایی اینستاگرام تنها بخشی از آن است. در حقیقت تقویم محتوایی اینستاگرام به صورت محدودتری عمل می‌کند و هدف آن جذابیت بیشتر پیج شما است.

 

چند ابزار برای تولید محتوای ایده‌آل:

1.     اکسل

این برنامه قدیمی‌ترین ابزار برای تولید محتوای اکسل است که با روی کار آمدن ابزار‌های جدید‌‌، از این برنامه کم‌تر استفاده می‌شود.

2.     Trello

در حال حاضر این برنامه پرطرفدارترین ابزاری است که به شما در تولید و مدیریت محتوا کمک‌ می‌کند و امکان زمان‌بندی نشر محتوا را برایتان فراهم می‌کند.

3.     Asana

با استفاده از این برنامه می‌توانید به طور کامل  حرفه و کسب‌و‌کار خود را مدیریت کنید و از انواع قالب‌های خالی آن برای مدیریت محتوا و بازاریابی و ... استفاده کنید.

4.     Airtable

یادگیری این برنامه و نحوه‌ی کار با آن نسبتا دشوار است و محیط جدی‌تری دارد. علاوه بر آن افرادی با تخصص بیشتر می‌توانند از این برنامه کار‌های خود را مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

 

بنابراین، ایجاد یک تقویم محتوایی اینستاگرام نیازمند مراحلی است که هر کدام از آ‌ن‌ها باید به طور دقیق و کامل انجام شوند تا فرصت‌های خوب کسب‌و‌کارتان ایجاد شوند و یک تقویم محتوای استاندارد به شما کمک می‌کند تا اهداف بلند‌مدت و کوتاه‌مدت خود را دسته‌بندی کنید و گام‌به‌گام به آن‌ها دست یابید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-