5 تکنیک بازاریابی دیجیتال در افزایش فروش

 
 
مقالات وستا

5 تکنیک بازاریابی دیجیتال در افزایش فروش

 

بازاریابی دیجیتال یکی از حوزه‌‍‌هایی است که در سال‌های اخیر با عملکرد خوبی که از خود نشان داده، فعالان زیادی را به‌خود جلب کرده است. در این مقاله قصد داریم مروری بر بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ داشته و سعی می‌کنیم شما را با مفاهیم تکنیک‌های پیشرفت در بازاریابی دیجیتال و افزایش فروش بیشتر آشنا کنیم.

 

بازاریابی دیجیتال

بطور حتم حوزه دیجیتال مارکتینگ هیچگاه قدیمی نخواهد شد و بهترین راه برای پیشرفت در این حوزه بروز رسانی مداوم اطلاعات است. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال را در مقالات مرتبط با آن نوشته شده در بلاگ وستا مطالعه کنید.

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

اگر یکی از فعالان حوزه بازاریابی دیجیتال باشید، بطور حتم با رویکرد جدید  Human to Human یا H2H آشنایی دارید. بر طبق این رویکرد یک بازاریاب باید بتواند برای ساختن ارتباطات معنادار با مخاطب خود به خوبی تمرکز کرده و در این راستا خلاقیت بسیار زیادی را بکار گیرد. در ادامه این مقاله تکنیک‌های بروزرسانی شده و مجزایی را در حوزه دیجیتال مارکتینگ که باعث افزایش فروش می‌شوند را مطرح خواهیم کرد.

  • Call to Action یا فراخوانی برای افزایش آمار کلیک

به طور کلی یک بنر تبلیغاتی توانایی این را دارد که در نقش یک دکمه فراخوان عمل کند. دکمه فراخوان در اصل، قسمتی از بنر است که کاربر را تشویق کرده تا اطلاعات بیشتری را از طریق مراجعه به سایت شما بدست آورد. برای اینکه بتوانید یک دکمه فراخوان جذب کننده و مناسب داشته باشید در قدم اول باید مخاطب خود و همچنین ویژگی‌های شخصیتی و محرک او را بشناسید. برای این موضوع، باید با تحقیقات به شناخت خوب از پرسونای مخاطب خود برسید. می‌توانید اطلاعات بیشتر را در مقاله‌ی " چرا تدوین پرسونای مخاطب اهمیت دارد؟ " مطالعه کنید.

یکی از تاکتیک‌های بسیار مهم در حوزه بازاریابی دیجیتال فراخوانی مخاطب است، که باید بتوانید  به خوبی او را متقاعد کنید. برای مثال به جای استفاده از واژه "دانلود" می‌توانید عبارتی مانند "از این قسمت کتاب رایگان را دریافت کنید" و یا "دانلود کتاب رایگان شما" را بکار بگیرید. شما به همین راحتی با ایجاد یک فراخوانی ساده بازدید سایت خود را به شدت افزایش خواهید داد. در یک تحقیق انجام شده در حوزه بازاریابی دیجیتال، مشخص شد اگر بجای افعال اول شخص بجای دوم شخص استفاده کنید، بازدید از سایت خود را بشدت افزایش خواهیدداد.

برای آشنایی بیشتر، مقاله‌ی " دکمه فراخوان به عمل Call to Action چیست؟ " را بخوانید.

  •  بازدید بالا با تقویم محتوایی

Editorial Calendar یک راه آسان دیگر برای افزایش بازدید است. بطور حتم با عبارت تقویم زمانبندی محتوایی یا تقویم تحریریه در حوزه بازاریابی دیجیتال آشنا هستید. همانطور که می‌دانید در هر لحظه، مطالب جدیدی در اینترنت بارگذاری شده و به نمایش در می‌آیند. به همین دلیل شما هم باید بتوانید مطالب خود را روزانه بروزرسانی کنید.

برنامه‌ریزی کردن برای ارائه پست‌ها و مطالب جدید در یک وبلاگ امری بسیار ضروری است. یک برنامه زمانبندی محتوایی به‌شدت می‌تواند نقشی موثر در بهبود عملکرد سایت شما داشته باشد. برای مثال تصور کنید که قرار است در مورد یک حوزه ‌بخصوص برای مدت زمان یک ماه مطالبی را در سایت خود ارائه دهید.

بهترین ایده این است که از یک تقویم زمانبندی محتوایی استفاده کنید و آن را به صورت یک جدول برای خود ترسیم کرده و ذکر کنید که در روزهای یک ماه چه مطالبی قرار است در سایت شما ارائه شوند. به همین راحتی شما می‌توانید روال انتشار یافتن اطلاعات در وبلاگ خود را کنترل کنید و بر آنها نظارت داشته باشید. حتی به راحتی قادر خواهید بود زمان و ساعت انتشار را نیز مشخص کنید.

ایجاد کردن یک تقویم زمانبندی خیلی آسان‌تر از آن چیزی است که تصور می کنیم ولی در عین حال می‌تواند کمکی بزرگ در روند بازاریابی دیجیتال سایت شما باشد. بد نیست بدانید که برنامه‌های زیادی برای تولید یک تقویم زمانبندی محتوایی وجود دارند مانند ترلو که کار کردن با آن نیز بسیار راحت است.

تدوین تقویم محتوایی، یکی از مراحل بازاریابی محتوایی در دیجیتال مارکتینگ است. برای آشنایی بیشتر با این شاخه از دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید مقالات مرتبط با آن نوشته شده در بلاگ وستا را مطالعه کنید. 

  • معجزه پیوند محتوا و بازنشر مقالات در بازاریابی دیجیتال

فرآیند پیوند محتوا در  بازاریابی دیجیتال اتفاقی است که سبب منتشر شدن مطالب شما در سایت‌های دیگر می‌شود. برای درست انجام دادن این عمل در ابتدای کار بهتر است مجلات معتبری را که در حوزه کاری شما وجود دارند شناسایی کرده و سپس برای بازنشر اطلاعات خود اقدام کنید. تفکر خلاقانه‌ای که از این روش حمایت می‌کند به دنبال ایجاد تعاملی بیشتر با موضوع منتشر شده در سایت شما است. این امر کاملاً طبیعی است که وقتی شما مقاله‌ای را در سایتی معتبر مانند عصر ایران منتشر می‌کنید با خیل عظیمی از مخاطبان تازه‌ای روبه‌رو شوید که همین مخاطبان، این قدرت را دارند تا ترافیک سایت شما را به طرز فزاینده‌ای بالا ببرند.

  • قدرت فیس بوک در بازاریابی دیجیتال

فراموش نکنید که دنیای امروز ما عصر ارتباطات است و ما ناگزیر از بسط دادن روابط خود برای پیشرفت در دنیای بازاریابی دیجیتال خواهیم بود. مشارکت و سرمایه‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی راهی مطمئن برای افزایش تعامل با کاربران و بالا بردن ترافیک سایت ما خواهد بود. ایجاد کردن شبکه‌ای که در آن به شما اطلاعاتی خاص از طرفدارانتان خواهد داد و همین‌طور شما را قادر خواهید ساخت تا با ارائه مطالب بروز و جذاب، مخاطبان بیشتری را به سمت خود دعوت کنید یک رویداد مهم در حوزه بازاریابی دیجیتال است.

  • ایمیل شخصی، راهکاری برای افزایش فروش

بازاریابی دیجیتال حوزه فعالیتی است که سال‌های متمادی بر روی آن تحقیقات فراوانی صورت گرفته است. مطالعات انجام شده در سال‌های گذشته نشان می‌دهند که بازاریابی ایمیلی یکی از روش‌های بسیار موثر و تاکتیکی بدون ضرر در حوزه بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند یک استراتژی مهم برای بالا رفتن فروش به حساب بیاید. ایمیل‌هایی که شخصی‌سازی شده‌اند بسیار کارآمدتر از ایمیل‌هایی که شخصی‌سازی نشده اند عمل کرده و نتایج کاری شما را بشدت بهبود می‌بخشند.

ایمیل‌هایی شخصی‌سازی شده‌ بر پایه درکی درست و عمیق از رفتار مشتری بوده و مخاطب را به راحتی جذب می‌کنند. اتفاق دیگری که در تعامل با استفاده از ایمیل شخصی برای شما خواهد افتاد این است که مخاطب و پرسونای خریدار خود را بهتر می‌شناسید و در نتیجه راحت‌تر می‌توانید اطلاعات مربوط به آنها را در دست داشته باشید. اگر کمی دقت کنید خواهید دید که کمپانی‌های بزرگ مانند دراپ باکس برای بالا رفتن تعامل در حوزه بازاریابی دیجیتال، استفاده از ایمیل‌های شخصی‌سازی شده را در اولویت دستور کار خود قرار داده اند.

افزایش فروش با چند عملکرد ساده

در این مقاله به بررسی تاکتیک مهم و اساسی در حوزه بازاریابی دیجیتال اشاره کردیم که از موثرترین آن‌ها محسوب می‌شوند. البته تحقیقات انجام شده در این حوزه کم نیستند و اگر می‌خواهید با عوامل موثر بیشتری در حوزه بازاریابی دیجیتال و به منظور افزایش فروش خود آشنا شوید، بهتر است مطالعات گسترده‌ای را در این حوزه آغاز کنید.

شرکت دانش بنیان وستا، ارائه کننده‌ی انواع خدمات بازاریابی دیجیتال است. می‌توانید برای مشاوره و دریافت این خدمات با ما تماس بگیرید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-