دیجیتال مارکتینگ و هوش مصنوعی

 
 
مقالات وستا

دیجیتال مارکتینگ و هوش مصنوعی

فرآیند بازاریابی، در طول تاریخ دست‌خوش تغییرات فراوانی شده است. اکنون در برهه‌ای از زمان زندگی می‌کنیم که مفاهیمی مثل دیجیتال مارکتینگ در بازاریابی عجین شده است. شروع دیجیتال مارکتینگ را با تولد رادیو همزمان است؛ چرا که در آن زمان یک بستر دیجیتالی برای بازاریابی فراهم شده بود. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد دیجیتال مارکتینگ مقاله "دیجیتال مارکتینگ چیست؟" را  در بلاگ وستا مطالعه کنید.

 

digital-marketing

در حقیقت رادیو ظهور کرد تا انقلابی در صنعت بازاریابی به وجود آورد و باعث جهانی شدن تبلیغات برخی محصولات شود. از این پس اصول فنیِ بستر دیجیتالی با تئوری روانشناختی بازاریابی همراه شد. هوش مصنوعی از جمله علومی است که باعث دگرگونی در دیجیتال مارکتینگ شده است. از این رو به مفهوم هوش مصنوعی و تاثیر آن در دیجیتال مارکتینگ می‌پردازیم.

هوش‌ مصنوعی چیست؟

هوش مصنوع (AI) هوشی است که با ماشین‌ها، برنامه‌ها، الگوریتم‌ها و ... نشان داده می‌شود. آن‌ها قصد دارند هوش طبیعی انسان را تقلید کنند. هوش مصنوعی (AI) در حال حاضر یک کلمه کلیدی در بسیاری از علوم است. از نرم افزار تشخیص چهره فیسبوک گرفته تا چت ربات‌های پاسخگوی ایمیل گوگل، همه جا نام هوش مصنوعی به چشم می‌خورد. در برنامه‌نویسی و علوم کامپیوتر کلید همه قفل‌ها بدست هوش مصنوعی است. و به همین دلیل روزانه غرق در اخبار مربوط به فناوری هوش مصنوعی و روش‌های نوآورانه آن هستیم.

برای آشنایی بیشتر، می‌توانید مقاله‌ی " قدرت اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی در دنیای فناوری " نوشته شده در بلاگ وستا را مطالعه کنید.

تعریف هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ، مجموعه‌ای از تکنیک‌های داده محور است که برای پیش‌بینی نتایج و تصمیم‌گیری استفاده می‌شود. هوش مصنوعی  (AI)، همچنین به عنوان یادگیری ماشین شناخته می‌شود و زیرمجموعه‌ای از علوم کامپیوتر است. هدف هوش مصنوعی قادر ساختن کامپیوترها به درک، استدلال و یادگیری می‌باشد.

شرکت‌های استفاده‌کننده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی، به سرعت در حال پیشرفت کردن است. احتمالا آوازه هوش مصنوعی در ساخت ماشین‌های خودران تسلا یا دستیار گوگل را شنیدید. اما این غوغا هوش مصنوعی تنها به همین جا ختم نمی‌شود. اخیراً این فناوری با غول‌های فناوری مانند گوگل، مایکروسافت و فیس‌بوک که سرمایه‌گذاری زیادی برای استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ انجام دادند، خبرساز شده است. شرکت دانش بنیان وستا، علاوه بر خدمات دیجیتال مارکتینگ در شیراز، از اولین ارائه کنندگان تلفیق هوش مصنوعی با دیجیتال مارکتینگ است.

 

آینده دیجیتال مارکتینگ

قطار پیشرفت بازاریابی دیجیتالی بر روی ریل هوش مصنوعی در حال حرکت است. به طوری که آینده دیجیتال مارکتینگ هم به هوش مصنوعی وابسته بوده و دیجیتال مارکتینگ در قلب هوش مصنوعی جستجو می‌شود. در بازاریابی دیجیتال، هوش مصنوعی می‌تواند برای بهبود تجربه مشتری، بهینه‌سازی کمپین‌های بازاریابی و بهبود سیستم‌های داخلی استفاده شود.

هوش مصنوعی طیف وسیعی از مزایا را برای دیجیتال مارکتینگ به ارمغان می‌آورد، از جمله قابلیت‌های هدف‌گیری پیشرفته، اتوماسیون بهبود یافته و بینش بهتر. اما هوش مصنوعی دقیقاً چگونه در بازاریابی دیجیتال کار می‌کند و چگونه در آینده بر آن تأثیر می‌گذارد؟!

 

تاثیر هوش مصنوعی بر دیجیتال مارکتینگ  

هوش مصنوعی (AI) سال‌هاست که خبرساز شده است. اما به تازگی نتایج تئوری استفاده از هوش مصنوعی به واقعیت تبدیل شده است. هوش مصنوعی اکنون در پشت صحنه در بازاریابی دیجیتال کار می‌کند و همه چیز در دیجیتال مارکتینگ، از هدف گذاری تبلیغات گرفته تا تحویل تبلیغات را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 

 • جستجوی پیشرفته و هوشمند: هوش مصنوعی الگوهای جستجوی کاربر را تجزیه‌وتحلیل و به دیجیتال مارکترها برای شناسایی حوزه‌های کلیدی کمک می‌کند.

می‌توانید برای آشنایی بیشتر با وظایف دیجیتال مارکترها، مقاله‌ی " دیجیتال مارکترها چه کارهایی می‌کنند؟ " را مطالعه کنید.

 

 •  استراتژی‌های تبلیغاتی هوشمند: هوش مصنوعی در تبلیغات، به تیم‌های بازاریابی کمک می‌کند تا از کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن سریع مشتریان بهتر استفاده کنند. استراتژی هوش مصنوعی منجر به جذب مشتریان و افزایش درآمد می‌شود.

 

 • خودکارسازی فرآیند بازاریابی: تمام وظایف دستی در دیجیتال مارکتینگ با استفاده از فناوری هوش مصنوعی خودکار خواهد شد.

 

 • تحویل محتوای شخصی و برتر: با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی، بازاریابان دیجیتال می‌توانند از داده‌ها استفاده کرده و مخاطبان را در زمان مناسب مورد هدف قرار دهند. ابزارها و راه‌حل‌های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ به تیم‌های بازاریابی اجازه می‌دهد تا خریداران بالقوه را پیدا و محتوای شخصی‌سازی‌ شده را برای آنها ارسال کنند تا نیازهای آن‌ها برآورده شود.

 

 • چت ربات هوش مصنوعی: حفظ مشتری یک کار چالش برانگیز برای دیجیتال مارکترها است. با استفاده از چت ربات‌های خدمات مشتری مبتنی بر هوش مصنوعی، بازاریابان می‌توانند مشتریان خود را به طور موثر حفظ کنند. اموزه بیش از 50٪ از شرکت‌های بازاریابی آنلاین برای افزایش نرخ تبدیل سرنخ به ربات‌های خدمات مشتری وابسته هستند.

 • مدیریت و پرورش: هوش مصنوعی تا حد زیادی به تیم‌های بازاریابی دیجیتال برای مدیریت و رهبری هوشمندانه کمک می‌کند. USM Business Systems  دانش قوی در استفاده از فناوری هوش مصنوعی و ارائه راه‌حل‌های هوش مصنوعی برای بهبود عملیات بازاریابی دیجیتال شما دارد.

 

 • کشف فرصت‌ها: ابزارهای خلاقانه هوش مصنوعی می‌توانند حجم زیادی از داده‌ها را برای استخراج و تجزیه‌وتحلیل روندهای فعلی بازار اسکن کنند. به این ترتیب کشف فرصت‌ها در دیجیتال مارکتینگ هوشمندانه صورت می‌گیرد.

 

 • ادغام تیم‌های فناوری و بازاریابی: ترکیبی از فناوری هوش مصنوعی و تیم خدمات مشتری، مزایای بازاریابی باورنکردنی را به کسب‌وکار شما می‌دهد. تجزیه‌وتحلیل بازار، خواسته‌های مشتری و پاسخ سریع همه چیز با ادغام هوش مصنوعی در تیم‌های خدمات مشتری امکان‌پذیر است.

 

 • هوش مصنوعی محاوره‌ای: مزایای پیاده‌سازی ابزارهای هوش مصنوعی محاوره‌ای در بازاریابی فوق‌العاده است. آن‌ها می‌توانند تجربیات شخصی‌سازی‌شده را برای مشتریان شما فراهم کنند، فراتر از فروش، ارزشی به برند شما بیفزایند. از این‌رو، هوش مصنوعی محاوره‌ای یکی از بهترین رویکردهایی است که به شما کمک می‌کند روابط قوی با مشتریان خود ایجاد کنید.

 • درآمد بیشتری نسبت به رقبای خود ایجاد کنید: یکی از بهترین کاربردهای هوش مصنوعی در بازاریابی این است که با تجزیه‌و‌تحلیل رقبا، به فروش قوی و در نتیجه درآمدهای کلان می‌رسیم. علاوه بر این، هوش مصنوعی به بازاریابان کمک می‌کند تا الگوهایی که احتمالاً در آینده‌ی بازاریابی تأثیر بدی خواهند داشت را بیابند.

 

ورود به دنیای جدید دیجیتال مارکتینگ با استفاده از هوش مصنوعی

در این مقاله سعی کردیم تاثیر شگفت‌انگیز هوش‌ مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ را یادآور شویم. بدون استفاده از هوش مصنوعی، کسب‌وکار شما با پای پیاده در حال مسابقه دادن با یک جت است. احتمالا با این جمله تاثیر استفاده از هوش مصنوعی را متوجه شده‌اید. می‌توانید برای دریافت مشاوره‌ی رایگان در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ و هوش مصنوعی، با ما تماس بگیرید.

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


 • اینستاگرام وستاسیستم
 • لینکدین وستا سیستم
 • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-