در طراحی وب سایت چطور ایده پردازی کنیم؟

 
 
مقالات وستا

در طراحی وب سایت چطور ایده پردازی کنیم؟

این روزها اغلب کسب‌وکارها برای تبلیغات و ارتباط با مشتریان‌شان به وب‌سایت نیاز دارند. درواقع برای هر بیزنسی داشتن یک وب‌سایت از ضرورت‌های دنیای امروز به‌شمار می‌آید؛ به‌همین دلیل هم آمار سفارش طراحی وب‌سایت بسیار بالا رفته و فرصت بسیار خوبی برای طراحان وب‌سایت فراهم شده است.

 آن‌چه که در زمینه گرفتن سفارش طراحی وب‌‌سایت از مشتریان بسیار اهمیت دارد طراحی خلاقانه و ایده‌پردازی است. با خواندن این مقاله با اصول ایده پردازی در طراحی سایت آشنا شده و می‌توانید تعداد بیشتری سفارش طراحی وب‌سایت دریافت کنید..

برای مشاهده و مطالعه دیگر مقالات مربوط به طراحی وب‌سایت، می‌توانید از  اینجا وارد شوید.

سفارش طراحی وب

چگونه در زمینه طراحی وب‌سایت ایده‌پردازی خلاقانه داشته باشیم؟

از کسب‌وکارهای کوچک و نوپا گرفته تا کمپانی‌های بزرگ، همگی به یک وب‌سایت که دارای استانداردهای سئو، ظاهر مخاطب‌پسند و سرعت لود بالا باشد، نیاز دارند. اگر طراح وب‌سایت هستید با کمی خلاقیت و ایده‌پردازی، می‌توانید سفارش طراحی وب‌سایت گرفته و از این طریق درآمد خوبی کسب کنید.

اما زمانیکه حرف از خلاقیت و ایده‌پردازی به‌میان می‌آید بعضی از افراد تصور می‌کنند باید همچون انیشتین فرمول خاصی را کشف کنند یا تصور می‌کنند ایده‌پردازها آدم فضایی هستند! جالب است بدانید که در طول تاریخ بهترین ایده‌ها از عادی‌ترین ذهن‌ها خارج شده است.

بنابراین برای ایده‌پردازی و طراحی خلاقانه وب‌سایت، قرار نیست محاسبات پیچیده انجام دهید. تقریبا همه ما می‌توانیم خلاق و ایده‌پرداز باشیم اگر اصول آن را بدانیم و رعایت کنیم. با درنظرگرفتن نکاتی که در ادامه می‌آید و باتکیه‌بر خلاقیت خود، به‌راحتی سفارش طراحی وب‌سایت دریافت می‌کنید.

 

1-ایده پردازی جالب در روند طراحی ‌وب‌سایت خلاقانه با توجه به نیازها

یکی از نکات مهم در ایده‌پردازی، توجه به نیازها و راحتی کاربران وب‌سایت است. درواقع هنر یک طراح جایی مشخص می‌شود که در عین خلاقیت و نوآوری در طراحی، هر کاربری بتواند با آن وب‌سایت  کار کند. متاسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که فقط خود طراح محترم می‌تواند متوجه شود هر بخش در کجای ‌سایت است و اصطلاحا وب‌سایت رابط کاربری ساده‌ای ندارد.

برای آشنایی بیشتر، مقاله‌ی " الفبای طراحی تجربه کاربری " را نیز می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

برای ایده‌پردازی در طراحی، علاوه‌بر سن و  نوع مخاطب، به کاربرد وب‌سایت (مثلا خبری، فروشگاهی یا کاری) نیز باید توجه شود. اولین هدف کارفرما از سفارش طراحی وب‌‌سایت برطرف کردن نیازهای کاری و در مرحله بعدی زیبایی بصری است که چشم‌ها را مجذوب خود کند. بنابراین هرگونه خلاقیت و ایده‌پردازی باید با توجه به زمینه کاری وب‌سایت و نیازهای کارفرما، انجام شود.

2- خوب نگاه کنید

 مهم‌ترین اصل برای پیدا کردن ایده جدید، خوب دیدن است. فکر کنید یک سفارش طراحی وب‌‌­سایت از سوی کلینیک دندانپزشکی دریافت کرده‌اید. به‌جای آن‌که در یک اتاق بنشینید و با زل زدن به کنج دیوار منتظر آمدن ایده‌های نو و جذاب باشید، سری به گوگل زده و وب‌سایت‌های مربوط به این حوزه را نگاهی بیندازید تا ارزیابی دقیق‌تری داشته باشید.

پالت رنگی، فونت‌ها، هدر، بخش‌بندی وب‌سایت‌ها و موارد دیگر را بررسی کرده و نکات مثبت هرکدام را یادداشت کنید. درنهایت با تلفیق همین نکات به طراحی‌های منحصربه‌فردی برای سفارش طراحی وب‌‌سایت موردنظر دست پیدا می‌کنید.

سایت‌های مختلف جهت ایده گرفتن در طراحی از چشمتان دور نماند!

خوشبختانه برای ارزیابی انواع طراحی‌ها و گرفتن ایده، علاوه‌بر جستجو در گوگل راه دیگری هم هست. وب‌سایت‌های زیادی هستند که ایده‌های جدید طراحی وب سایت را به‌نمایش می‌گذارند. با استفاده از این وب‌سایت‌های الهام‌بخش می‌توانید سفارش طراحی وب‌سایت بیشتری گرفته و حسابی پیشرفت کنید.

  •  وب‌سایت  pinterest

فرقی نمی‌کند در چه زمینه‌ای کار می‌کنید. هرموقع به‌دنبال ایده‌های ناب و جدید بودید کافی است سری به پینترست بزنید؛ این وب‌سایت دنیای بزرگی از تصاویر متنوع است و برای استفاده از آن فقط باید موضوع مورد نظر را جستجو کنید، برای استفاده راحت‌تر می‌توانید اپلیکیشن پینترست را دانلود کرده و از ایده‌های فراوان آن استفاده کنید.

  •  وب‌سایت  dribble

در وب‌سایت دریبل می‌توانید در بین دسته‌بندی‌های مختلف بچرخید و ایده‌های جذابی پیدا کنید. همچنین با استفاده از فیلترهای این سایت، طرح موردنظر را براساس رنگ‌ها، برچسب‌ها و ... جستجو کنید. این وب‌سایت اجازه می‌دهد بدون ثبت نام از 45 طرح در هر دسته‌بندی استفاده کنید..

  • وب‌سایت Behance

در این وب‌سایت علاوه‌بر نمونه‌های بسیار زیبا از طراحی وب سایت، انواع طرح‌های گرافیکی، موشن‌گرافی و عکاسی نیز موجود است. با کمک فیلترهای موجود می‌توانید طرح مورد علاقه‌تان را بر اساس رنگ، موضوع و برچسب‌ها جستجو کنید.

  • وب‌سایت   collectui

در این وب‌سایت بعد از ثبت نام بیش از 300 طراحی متنوع با موضوعات مختلف در اختیار شما قرار داده می‌شود. همچنین در این وب‌سایت، طراحی‌های زیادی برای پوستر، لوگو و انیمیشن نیز وجود دارد.

  • وب‌سایت  templatemonster

این وب‌سایت با چند وب‌سایت قبلی کمی تفاوت دارد. تفاوت آن دراین است که این سایت با هدف ایده دادن جهت طراحی ساخته نشده است بلکه هدف، ثبت سفارش طراحی وب ‌سایت است. شما با مراجعه به آن و مشاهده طرح‌ها حتما ایده‌های جالبی به ذهن‌تان می‌رسد. می‌توانید بااستفاده از دسته‌بندی موضوعی و امتیازات کاربران طرح‌های مختلف را دیده و از آن‌ها ایده بگیرید.

3- تعامل با دیگر طراحان وب­‌سایت را دست کم نگیرید!

با کسانی که در زمینه طراحی وب­سایت کار می‌کنند ارتباط بگیرید و نمونه کارهایشان را ببینید. شبکه‌سازی با طراحان وب‌سایت باعث می‌شود هم سفارش طراحی وب‌سایت بیشتری دریافت کنید و هم از تجربیات و ایده‌های دیگران بهره‌مند شوید.

4- ایده‌پرداز خلاق و پرانگیزه باشید

وقتی می‌گوییم بعد از گرفتن سفارش طراحی وب­سایت از کارفرما، نمونه وب‌سایت‌هایی که در این زمینه هستند را ببینید و ایده بگیرید، منظور این نیست که همان طرح را کپی کرده و صرفا پالت رنگی را تغییر دهید.  طراحی کپی، اعتماد مشتریان را  نسبت ‌به شما از بین برده و وجه کاری‌تان را نابود می‌کند. بنابراین نه‌تنها در زمینه طراحی وب­سایت بلکه در هر زمینه‌ای که کار می‌کنید از کپی کردن بپرهیزید.

5- قابلیت اجرای طرح با css یا Js

بعد از دریافت سفارش طراحی وب­سایت و در جلساتی که با مشتری برگزار می‌شود، طرح موردنظر مشتری و نیازهای او باید به‌دقت بررسی شوند. در برخی مواقع طرحی که مشتری می‌خواهد متناسب با حوزه کاری او نبوده یا طرح اصلا اجرایی نیست. با توجه به منسوخ شدن طراحی وب­سایت با فلش، یکی از نکات مهم در ایده‌پردازی و طراحی وب­سایت این است که طرح اولیه قابلیت اجرا با ابزارهای Js و css را داشته باشد.

 از سوی دیگر ممکن است سفارش طراحی وب‌سایت با یک طرح، اجرایی بوده اما برای سئو و بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر مناسب نباشد. برای مثال بسیاری از مشتریان دوست دارند مطالب وب‌سایت‌شان به‌شکل آژاکس طراحی و بارگذاری شود اما چنین روشی از نظر موتورهای جستجوگر و سئو اصلا بهینه نیست.

 

همان‌طور که گفته شد یکی از نکات مهم بعد از گرفتن سفارش طراحی وب­سایت، خلاقیت و ایده‌پردازی است. هر طراح برای آن‌که سبک طراحی مخصوص خودش را پیدا کند لازم است در ابتدای کار با دیدن نمونه کارهای طراحان موفق و مشهور و ایده گرفتن از آن‌ها، تجربه کسب کند.

بنابراین  اصلا از آزمون و خطا نترسید و با استفاده از نکاتی که در این مقاله گفته شد ایده‌پردازی کنید. اگر در طراحی‌های خود دو اصل سادگی و خلاقیت را رعایت کنید، بدون شک به‌سرعت تعداد زیادی سفارش طراحی وب‌سایت دریافت خواهید کرد.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : چهار شنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-