برای ایده پردازی دیجیتال مارکتینگ از چه افرادی کمک بگیریم؟

 
 
مقالات وستا

برای ایده پردازی دیجیتال مارکتینگ از چه افرادی کمک بگیریم؟

در بازاریابی دیجیتال اصلی‌ترین بخش کار این است که ایده‌ای خوب و مناسب داشته باشید. وقتی به یک ایده علاقه داشته باشید سبب می‌شود تا با پشتکار آن را دنبال کرده و نتایج خوبی برایتان به ارمغان بیاورد. زمانی که فردی با هیجان و اشتیاق شروع به تولید محتوا برای یک ایده می‌کند، این اتفاق خوشایند را برای خود رقم میزند که به یک ماجراجویی هیجان‌انگیز قدم گذاشته و سبب می‌شود که مخاطب بصورت مداوم این محتوا را با اطرافیان خود به اشتراک بگذارد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که یک ایده پرداز واقعی چگونه عمل می‌کند.

در نظر داشته باشید می‌توانید برای مشاهده و مطالعه‌ی دیگر مقالات مرتبط با طراحی سایت و اپلیکیشن نوشته شده در بلاگ وستا، از اینجا وارد شوید.

بازاریابی دیجیتال

مشخصات یک ایده پرداز حرفه‌ای

دنیای امروز ما دنیای تکنولوژی و اطلاعات است. در هر قدمی که بر می‌داریم ناگزیر از برقراری ارتباط با اطرافمان هستیم و در این راه هم به رشد خود کمک کرده و هم باعث رشد دیگران می‌شویم. در مورد بازاریابی دیجیتال و حوزه فعالیت آن، مشخص است که هر چه افرادی با انگیزه و پویا را در کنار خود داشته باشیم، موفق‌تر خواهیم بود. در این قسمت مشخصات افرادی را که می‌توانند در ایده‌ پردازی گام‌هایی بزرگ برداشته و موفق باشند را با شما در میان خواهیم گذاشت.

  •  ایجاد دسترسی آسان

نخستین ویژگی افراد موفق در حوزه بازاریابی دیجیتال این است که آن‌ها برای هرکدام از ایده‌های خود یک فایل یا پوشه ایجاد می‌کنند و تمامی اطلاعات آن را در اسرع وقت به روزرسانی خواهند کرد؛ در نتیجه این امکان را به وجود بیاید که تا در هر زمانی که به این فایل‌ها و اطلاعات نیاز داشتند بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. اگر حجم ایده‌ها و محتواها کم باشد، به عقب برگشته و دوباره همه موارد را از اول مرور خواهند کرد. شک نکنید که تمامی ایده‌ها با گذشت زمان می‌توانند به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

  •  برگذاری طوفان‌های فکری بزرگ

یک ایده‌ی خوب و حرفه‌ای بازاریابی دیجیتال قادر است طوفان‌های فکری بزرگ راه انداخته و البته آن‌ها را به خوبی مدیریت و اداره کند. این افراد برایشان فرقی ندارد که در یک اتاق مجلل و در یک ساختمان لوکس ایده‌های خود را ارائه می‌دهند و یا در یک تخته کوچک در پینترست. مهم این است که تمامی ایده‌ها اهمیت دارند و باید به آن‌ها تا جایی که امکان دارد بها داده شود. فراموش نکنید که هر ایده هرچند کوچک، مهم و اثرگذار است و اگر شخصی به صورت مداوم تصمیم بگیرد که ایده‌ها را مدام زیر سوال ببرد، می‌تواند به راحتی طوفان فکری را نابود کند. برگذاری طوفان فکری محدود به هیچ زمان و مکانی نیست و شما حتی برای رسیدن به موفقیت در حوزه بازاریابی دیجیتال نیز می‌توانید از این ایده خلاقانه استفاده کنید.

  • توانایی کنترل‌گربودن

چنین جلسه‌های مهمی که یک اتاق فکر اساسی محسوب می‌شوند می‌توانند به راحتی با 2 یا 3 نفر تشکیل شده و به نتیجه برسند اما یک فرد موفق در حوزه بازاریابی دیجیتال به خوبی این موضوع را می‌داند که باید در صورت ازدحام جمعیت و بالا بودن تعداد شرکت کنندگان، آن‌ها به دسته‌های کوچک تقسیم کرده و اینگونه فرآیند گزارش‌دهی را تسریع بخشد. توصیه می‌کنیم در اینگونه جلسات بهتر است افرادی را دعوت کنید که هیچگونه اطلاعی از این طوفان فکری ندارند چون این افراد بدون پیش‌داوری می‌توانند وارد بحث شوند و به همین راحتی شیرازه بحث در دستان شما خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با وظایف افراد فعال در حوزه‌ی بازاریابی دیجیتال، مقاله‌ی " چرا به دیجیتال مارکترها نیاز حیاتی داریم؟ " را از اینجا مطالعه کنید.

  • توانایی انجام تعامل با سایر اعضاء

یکی از خصوصیات برجسته افراد موفق در حوزه بازاریابی دیجیتال این است که این افراد اجازه می‌دهند جریان خلاقیت در میان سایر اعضاء گروه جریان داشته‌ باشد. ضمن اینکه محدودیتی برای بحث‌ها و ایده قائل نشده و با گفتن جمله "بله" از تمامی ایده‌ها حمایت کرده و رشته کلام را قطع نمی‌کنند. اینگونه افراد با ایده‌های خود توجه جمع را برانگیخته و به افراد انگیزه و اشتیاق می‌دهند تا با تمایل بیشتری در بحث‌ها شرکت کرده و ایده‌های خود را ارائه دهند. به طور کلی بهتر است که از تمام ایده‌ها یادداشت برداری کرده و آن‌ها را ثبت کنید.

  • رصد مداوم رقباء

یکی از اصول بسیار مهم در بازاریابی دیجیتال این است که افراد فعال در این حوزه به صورت مداوم رقیبان خود را زیر نظر دارند. بهترین کاری که این افراد انجام می‌دهند این است که محتوای رقیبان خود را مطالعه کرده و فعالیت‌های آنان را آنالیز کرده و عملکردشان را بررسی کنند. در هر حال این افراد به خوبی آگاه هستند که برای هر حرفه و کسب‌وکاری دو دسته رقیب وجود دارد. رقبای سنتی که احتمالا در بدبینانه‌ترین حالت در کنار کسب‌و‌کار شما فعالیت می‌کنند و رقبای مدرن که در گوگل و با موتورهای جستجو‌گر تمام تلاش خود برای پیشبرد اهداف خود را می‌کنند.

  • توانایی جستجو و ارائه موضوعات ترند روز

افراد موفق در حوزه بازاریابی دیجیتال، به خوبی به این موضوع واقف هستند که موضوعات و کلمات کلیدی در صورت کاربردی خواهد بود که به روز باشند. این افراد با ارائه کلمات کلیدی خاص و همچنین جستجوی آن‌ها در گوگل ترندز به راحتی قادر هستند تا موضوعات مهم را تجزیه و تحلیل کنند. گوگل ترندز یکی از ابزارهای اصلی در بازاریابی دیجیتال و تولید محتوای منحصربه‌فرد است.

 

  • توانایی برخورداری از قدرت تشخیص

افراد موفق و توانا در حوزه بازاریابی دیجیتال، این نقطه قوت را دارند که با تحلیل رقبا بتوانند کلمه کلیدی را که بیشترین ترافیک را از آن خود کرده تشخیص داده و با پیدا کردن بهترین محتوا، بالاترین بازدید را به صورتی کاملا هوشمندانه از آن خود کنند. البته برای انجام این کارها ابزارآلات مختلفی در دسترس تمام کاربران هستند که فعالیت‌ها را دسته‌بندی کرده و سریعتر به انجام می‌رسانند.

 

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی بود تا با اطلاعاتی که به شما ارائه می‌شود، بتوانید دانش بازاریابی دیجیتال را ارتقاء بخشیده و به شما کمک کنیم که هرچه بهتر بتوانید در این مسیر قدم‌هایی استوار گذاشته و موفق باشید. نخستین و مهم‌ترین ویژگی افرادی که در حوزه بازاریابی دیجیتال موفق هستند این است که در هر لحظه برای ارتقاء دانش خود و بروزرسانی اطلاعات خود از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند. 

برای مشاوره و دریافت انواع خدمات حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ، با ما تماس بگیرید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-