مزایای استفاده از هوش مصنوعی در ساخت اپلیکیشن

 
 
مقالات وستا

مزایای استفاده از هوش مصنوعی در ساخت اپلیکیشن

اپلیکیشن‌ها مدت‌های زیادی است که دنیای ما را بدون کوچکترین جنگ و خونریزی تصرف کرده‌اند! برنامه‌هایی که به دلیل کاربری بالا و همه جانبه‌ای که از خود نشان داده‌اند، بسیار کاربردی و پر طرفدار بوده و خیلی آهسته نیز در حال پر کردن موقعیت فیزیکی ما در اجتماع هستند. شما با اپلیکیشن‌ها خرید می‌کنید، دکتر می‌روید، بلیط رزرو می‌کنید، به ملاقات دوستان خود می‌روید، سفر می‌کنید و خلاصه اینکه کارهایی را انجام می‌دهید که به جرات می‌توان گفت 10 سال پیش حتی تصور آن را هم نمی‌کردید که بتوان بدون حضور فیزیکی آن کارها را پیش برد.

مزیت هوش مصنوعی در ساخت اپلیکیشن

جهت مشاده نمونه اپلیکیشن های طراحی شده توسط تیم وستا به این لینک مراجعه کنید.

ساخت اپلیکیشن‌ها آسان نبوده اما در عین حال سخت هم نیست. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که جایگاه هوش مصنوعی در اپلیکیشن‌ها کجاست. با ما همراه باشید.

 

 

هوش مصنوعی

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بشر که امروزه زندگی و دنیای ما را زیرکانه و در سکوت تحت سلطه خود درآورده است، هوش مصنوعی است. بدون شک با شنیدن اسم هوش مصنوعی، اشکال مختلفی در ذهن شما شکل می‌گیرند. برخی از شما صدای سیری و الکسا و کورتانا را می‌شنوید و برخی ممکن است به یاد فیلم ترمیناتور یا دیگر فیلم‌های علمی و تخیلی بیفتید که البته حق هم دارید. ولی برای لحظه‌ای دنیای صفر و یک سه گانه ماتریکس و تسلط هوش مصنوعی بر انسان را در ذهن تداعی کنید! البته کسی از آینده اطلاع نداشته و در حال حاضر هوش مصنوعی، برای پیشبرد اهداف مختلف انسان‌ها، کاربردهای زیادی دارد؛ مانند ساخت اپلیکیشن که در ادامه آن را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

ساخت اپلیکیشن با کمک هوش مصنوعی

طراحی و ساخت اپلیکیشن با استفاده از هوش مصنوعی، موضوعی است که امروزه مورد توجه کمپانی‌هایی قرار گرفته که در حوزه ساخت اپلیکیشن فعالیت دارند. دلیل اصلی استفاده از هوش مصنوعی در ساخت اپلیکیشن‌ ها این است که هوش مصنوعی به راحتی می‌تواند رفتار کاربر را بر اساس الگوی رفتاری خاصی که دارد، تحلیل کند. آن‌ها به سادگی می‌توانند به عملکرد انسان نزدیک شده و آن را ارزیابی کنند. در اصل هوش مصنوعی چیزی دارد که انسان و نسل بشر چندان در آن مهارتی ندارد و آن هم قدرت تحلیل و تفکر با نوع نگاهی همه جانبه است.

هوش مصنوعی دقیقا همان کاری را انجام خواهد داد که برای آن فراخوانی شده، یعنی تحلیل و تجزیه کردن مسائل و داشتن دیدی همه جانبه به دنیای پیرامون. در همین راستا هوش مصنوعی اگر در ساخت اپلیکیشن مورد استفاده قرار گیرد، به آن قدرت تجزیه و تحلیل خواهد داد و این توانایی را خواهد داشت که با در نظر گرفتن رفتار متفاوت از کاربرها، خدمات و الگوی رفتاری متفاوتی را از خود نشان بدهند.

 

انتظار ما از کاربرد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی کاربردهای مختلفی دارد. امروزه استفاده از هوش مصنوعی در تمامی لوازم و تجهیزات مختلف به وفور مشخص است و بکار گرفتن این تکنولوژی گسترده و فراگیر در تمام ابعاد زندگی ما به خوبی خود را نمایان کرده است. به عبارتی شاید یکی از جالب‌ترین و ساده‌ترین نمونه‌های هوش مصنوعی را می‌توان در دستیارهای مجازی گوگل و همچنین اپل مشاهده کرد. این دستیارها هر چند پیچیده و پر از فناوری‌های خاص هستند و همچنین تهیه آن‌ها برای سازندگانشان بسیار پر هزینه بوده اما هنوز آنچنان که باید شناخته نشده و حضورشان جدی گرفته نشده‌است.

از دیگر کاربردهای هوش مصنوعی می‌توان به اتومبیل‌های خودران اشاره کرد که فناوری هوش مصنوعی در ساخت آنان به شدت خودنمایی می‌کند. از موارد ساخت اپلیکیشن با هوش مصنوعی می‌توان به شناسایی چهره، صفحه کلیدهای بسیار هوشمند با توانایی تبدیل گفتار به نوشتار، مترجم هم‌زمان، همچنین انجام فیلمبرداری و عکاسی هوشمند با تنظیم نور و کنتراست خودکار و البته تنظیم رنگ تصاویر و غیره اشاره کرد که هرکدام دنیای مجازی خود را دارند.

 شرکت وستا، ارائه دهنده‌ی خدمات مختلف هوش مصنوعی نیز می‌باشد؛ برای دریافت مشاوره در این حوزه با ما تماس بگیرید.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی در ساخت اپلیکیشن

ساخت اپلیکیشن با هوش مصنوعی مزیت‌های فراوانی دارد. یکی از مزیت‌های بسیار مهم و کاربردی آن این است که برای هر فردی متناسب با نیاز و عملکرد آن، بصورت کاملا جداگانه فناوری خود را ارائه می‌کند. به عبارتی برای هر کاربری متناسب با نیازی که دارد، کنش‌گرایی خاص خود را نشان می‌دهد. ساخت اپلیکیشن با استفاده هوش مصنوعی، باعث شده تا به راحتی بتوان حجم فراوانی از داده‌ها را منتقل کرد؛ به این پشتوانه که به لطف حضور هوش مصنوعی، فرآیند انتقال داده و یادگیری به صورت مستقیم از داده‌ها پیگیری خواهد شد.

 هوش مصنوعی قادر است تجزیه و تحلیل داده‌ها را به خوبی انجام دهد و به این واسطه به راحتی پاسخ سوالات خود را دریافت کند. ساخت اپلیکیشن به واسطه استفاده از هوش مصنوعی، جهشی فوق‌العاده در دنیای تکنولوژی محسوب می‌شود. هوش مصنوعی به راحتی به پاسخ سوالات خود می‌رسد، بدون اینکه نیازی به کمک بشر داشته باشد. پس مشخص است که هر چقدر میزان داده‌ها و اطلاعات ورودی بیشتر باشد، پاسخ‌دهی و عملکرد هوش مصنوعی شما نیز بیشتر خواهد بود. تصور کنید اگر فناوری هوش مصنوعی نبود گوگل هیچوقت نمیتوانست به بزرگترین موتور جستجوگر جهان تبدیل شود و قادر به دسته‌بندی سایت‌ها و رتبه‌بندی اطلاعات آنان در قالب سئو باشد. 

افزایش امنیت در شبکه‌های اجتماعی با هوش مصنوعی

همانطور که می‌دانید هوش مصنوعی روز‌به‌روز در حال پیشرفت است و الگوریتم‌هایی مانند ماشین لرنینگ و دیپ لرنینگ به ما کمک می‌کنند تا طراحی و ساخت اپلیکیشن ‌ها به سمتی بروند که با شناسایی چهره، احراز هویت را به راحتی انجام دهند. به همین سادگی با هوش مصنوعی می‌توان یک اپلیکیشن هوشمند ساخت. این یک ویژگی بسیار مهم  و ضروری در ساخت اپلیکیشن‌ها محسوب می‌شود که اعتماد ما به هوش مصنوعی را بالاتر خواهد برد. این قابلیت کمک می‌کند که اگر شخصی بدون اطلاع قصد ورود به حریم شخصی ما را داشته باشد، با یک پیام هشدار دهنده ما را مطلع سازد.

 

تلفیق هوش مصنوعی و اینترنت برای ساخت اپلیکیشن

این روزها با لحاظ کردن اینترنت اشیاء، ساخت اپلیکیشن ‌ها روندی بسیار معمول و سریع را طی می‌کند. به عبارتی تلفیق هوش مصنوعی با فناوری اینترنت اشیاء، به ما کمک می‌کند تا بتوانیم در ساخت اپلیکیشن‌ موبایل به فناوری‌های جدیدتری دست پیدا کنیم و اینگونه موجبات ارتقاء بیشتر و کارایی امکانات گسترده‌تری را برای این اپلیکیشن‌ها رقم بزنیم. در ساخت اپلیکیشن‌هایی که در دسته شبکه‌های اجتماعی قرار دارند، هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند تا قدرت اپلیکیشن در پردازش داده‌ها و همچنین ارتقاء فاکتورهای امنیتی افزایش یابد. بطور کلی تامین امنیت در فضای مجازی و اپلیکیشن‌های کاربردی شبکه‌های اجتماعی موضوعی مهم و حائز اهمیت است.

 در صورت نیاز به مشاوره طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

سخن پایانی

متاسفانه یا خوشبختانه هوش مصنوعی مدت زمانی طولانی است که با زندگی ما عجین شده‌است. اینکه در ساخت اپلیکیشن ‌ها از آن‌ها کمک بگیریم اصلا موضوع جدیدی نیست؛ در حالیکه می‌توانیم آن را در تمام زوایای زندگی خود مشاهده کرده و استفاده کنیم. هوش مصنوعی به خوبی توانسته امنیت ما را در دنیای مجازی حفظ کند، کارهای ما را خیلی راحت‌تر و با سرعت بیشتر به سرانجام برساند و حتی گاهی به عنوان یک ربات با ما ارتباط برقرار کرده و سخن بگوید. در هر حال در دنیای ارتباطات زندگی می‌کنیم و این ارتباطات به واسطه اینترنت قوی‌تر و مستحکم‌تر نیز شده‌است و ما ناچار به پذیرش این موضوع که خیلی آهسته و البته نامحسوس در حال تصرف شدن به دست هوش مصنوعی هستیم.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-