7 روش تولید محتوا در وب سایت

 
 
مقالات وستا

7 روش تولید محتوا در وب سایت

بازار تولید محتوا اخیرا بسیار رونق گرفته‌ است و البته موفقیت در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای داشتن عملکردی مطلوب در این بازار، باید به انواع روش‌های تولید محتوا آگاه بود. در این مقاله سعی شده‌است هفت روش تولید محتوا توضیح داده ‌شود تا با بهره گیری از آن، پروژه‌های انجام سفارش تولید محتوا به نتیجه‌ای عالی برسند.

در نظر داشته باشید برای مشاهده و مطالعه‌ی دیگر مقالات بازاریابی محتوایی نوشته شده در بلاگ وستا، می‌توانید از اینجا وارد شوید.

تولید محتوا وب سایت

مقالات شبکه‌ای و پیوسته در مقابل مقالات تفکیک شده

روش تولید محتوا و مقالات شبکه‌ای برای مخاطب مثل تار عنکبوت عمل می‌کند. در این روش محتواهای موضوعات بسیار مرتبط، به یکدیگر متصل و با لینک‌های درون متنی مرتب می‌شوند. در این حالت مخاطب ترغیب می‌شود از صفحات بیشتری از سایت دیدن کند، چرا که لینک‌های مجموعه‌ای از محتواها در اختیار او قرار داده می‌شود که او به آنها علاقه دارد و برایش جذاب هستند و البته مرتبط با موضوع جست و جوی او نیز می‌باشند. پس مخاطب در این حالت زمان بیشتری را در آن سایت سپری می‌کند.

گاهی مخاطبان به علت استفاده نشدن این روش هنگام سفارش تولید محتوا، مجبور می‌شوند از سایت‌های مختلفی بازدید کنند تا مطالب مورد نظرشان را بدست بیاورند که طبیعتا این مسئله زمان زیادتری نیاز دارد و رضایت را کاهش می‌دهد.

منظور از مقالات تفکیک شده، مقالات و محتواهایی است که گرچه به یکدیگر مربوط می‌باشند اما به یکدیگر متصل نشده اند. از این جهت نمی‌شود که این مقالات تفکیک شده را یک روش دانست بلکه این یک نقص است که باید با ارتباطات شبکه ای بین محتواهای مرتبط برطرف شود.

افراد یا مجموعه‌هایی که اقدام به سفارش تولید محتوا می‌کنند بهتر است به درخواست بهینگی این محتواها نیز توجه کنند و حتما از این روش ایجاد شبکه‌های مقالات مرتبط استفاده کنند.

 

محتوای مبتنی بر ترندها

ترندها جریان‌های بسیار شناخته شده‌ای هستند که توسط مخاطبان پیگیری می‌شوند و توجه آنها بسیار به موضوع مورد نظر می‌کنند. این جلب توجه مخاطبان معمولا کمتر از یک ماه طول می‌کشد اما در همین مدت محدود به صورت بسیار شدید بازدید کسب می‌کند. گاهی بعضی تولید کنندگان محتوا از این ترندها استفاده می‌کنند و با پرداختن به آنها در بخشی از محتوای خود، آن دسته از مخاطبان جذب شده به آن ترند را به سمت خود می‌کشند تا بازدیدها بیشتر شود. اگر هدف سفارش تولید محتوا صرفا بازدیدهای کوتاه مدت باشد، می‌توان از این روش استفاده کرد.

البته فرد یا مجموعه‌ای که سفارش تولید محتوا داده‌است باید این را در نظر بگیرد استفاده از این روش می‌تواند در بلند مدت آن محتوا را قدیمی کند. علت این اتفاق، به یاد ماندن آن ترند مورد نظر در ذهن افراد است. بسیاری از مخاطبان محتوای مقالات و ویدئوها را از یاد می‌برند اما ترندها در ذهنشان باقی می‌ماند و همین به یاد آوردن می‌تواند حتی محتواهایی را که در خاطر نیز ندارند، به دلیل ارتباط داده شدن با آن ترند در زمان تولید محتوا، قدیمی بدانند.

پس برای انتخاب درست روش باید هنگام سفارش تولید محتوا، اهداف فرد یا مجموعه مورد نظر کاملا مشخص باشد.

 

محتوای جذاب در مقابل محتوای سئو شده

این دو روش به نوعی بر دو سر یک پیوستار قرار می‌گیرند که نزدیک شدن به یکی باعث دور شدن از دیگری می‌شود. هنگام سفارش تولید محتوا باید توجه شود که بیشتر کدام مورد اهمیت دارد و بعد از تحلیل و بیان مشخص اهداف سطح قابل قبولی از هر دو انتخاب شود.

در یک طرف پیوستار محتوای جذاب است که جدا از اصول محتواسازی و توجه به سئو تولید می‌شود. برای مواقعی کاربرد دارد که آنقدر محتوا با اهمیت و جذاب است که با یک دید فرای رعایت جزئیات، می‌تواند سطحی از دید و نگرش ادبی و هنری افراد را تحت تاثیر قرار دهد و اصلا به مسائل دیگر توجهی نشود.

روش  ذکر شده به صورت مطلق، یک استثنا محسوب می‌شود. کمتر پیش می‌آید این روش بدون در نظر گرفتن سمت دیگر پیوستار، به صورت مطلق استفاده شود. معمولا سعی می‌شود یک سطح قابل قبول بین این دو روش انتخاب شود. چرا که قطعا فرد سفارش دهنده‌ی محتوا به هر دو مورد از این روش‌ها اهمیت می‌دهد.

رعایت اصول سئو در تولید محتوا، مانند به کار بردن کلمات کلیدی و… باعث می‌شود محتوا از نظر سیستم‌ها و الگوریتم‌ها تایید شود و یک محتوای مناسب باشد اما طبیعتا رعایت این اصول و چارچوب‌ها باعث می‌شود محتوا محدود شود و این محدودیت گرچه به کیفیت اضافه می‌کند اما می‌تواند تا حدی از جذابیت آن کم کند.

در نظر داشته باشید برای مشاهده و مطالعه‌ی دیگر مقالات مرتبط با سئو نوشته شده در بلاگ وستا، می‌توانید از اینجا وارد شوید.

 

تولید محتوای توسعه‌ای در مقابل محتوای جدید

موضوعات مختلفی به عنوان سفارش تولید محتوا ثبت می‌شود. بعضی از موضوعات تخصصی به خصوص در حیطه‌ی فنی-مهندسی از انعطاف کمی برخوردار هستند و تولید کننده‌ی محتوا مجبور می‌شود از روش توسعه‌ای استفاده کند. در این روش برای انجام سفارش تولید محتوا، اطلاعات از سایت‌های متنوعی جمع آوری می‌شود و در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد. البته برای رعایت قوانین کپی رایت و البته جلوگیری ازجریمه شدن توسط الگوریتم‌های گوگل این محتواها بازنویسی شود. در صورت بازنویسی شدن محتواها، به هر حال در جایی باید بخشی به آنها اضافه یا کم شود و همین فرآیند، یک روش توسعه‌ای محسوب می‌شود. استفاده‌ی بی رویه از این روش در انجام سفارش تولید محتوا باعث شده‌است که در سایت‌های مختلف با محتواهای تقریبا یکسانی مواجه شویم.

 

به همین علت لازم است در مواردی که موضوعات منعطف هستند از روش ایجاد محتوای جدید استفاده کرد. در غیر این صورت محتوای مورد نظر در بین محتوای سایت‌های دیگر به نوعی گم می‌شود چرا که ارزشی مازاد بر آن‌ها ارائه نداده است. هنگام سفارش تولید محتوا باید به این روش‌ها نیز توجه و سعی شود که موضوعات انتخاب شده تا جای ممکن منعطف باشند تا تولیدکنندگان محتوا بتوانند هر چه بیشتر از روش تولید محتوای جدید استفاده کنند و مجبور به استفاده از روش توسعه‌ای نشوند.

 

محتوای چند وجهی در مقابل محتوای تک وجهی

معمولا تعداد سفارش تولید محتوا در قالب محتوای متنی بسیار بیشتر از نوع‌های دیگر محتوا است. اما مسئله این است که صرفا یک متن چقدر می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد؟

در جهان امروز که محتواها هر چه بیشتر به سمت چند وجهی شدن پیش می‌روند، طبیعی است که محتوای یک وجهی باید بسیار عالی باشند تا دیده شوند. در غیر این صورت چندان مورد توجه نخواهد بود.

محتوای یک وجهی به محتوایی گفته می‌شود که صرفا شامل یک نوع از محتوا می‌باشد. برای مثل صرفا یک متن و یا صرفا یک محتوای صوتی.

محتوای چند وجهی سعی می‌کند با ارائه‌ی محتوا‌هایی در چند قالب مختلف اما در یک جهت و یک موضوع، مخاطبان بیشتری را جذب کند.

 

علت اصلی این مسئله، تفاوت بین افراد است. بعضی افراد راحت تر با متن ارتباط برقرار می‌کنند و برخی دیگر با محتوای صوتی راحت تر هستند. با این حال برخی افراد در سطح قابل قبولی  از شناخت نسبت به انواع مختلف محتوا هستند اما با این حال تمایل بیشتری دارند تا همه‌ی این موارد را نسبت به موضوع مورد نظرشان دریافت کنند.

پس برای رعایت این دو نکته از مخاطبان، باید تا جای ممکن به سمت تولید محتواهای چند وجهی حرکت کرد تا رضایت مخاطب به حداکثر خودش برسد.

 

محتوا با سیستم انتشار منظم در مقابل انتشار غیر منظم

به کارگیری روش انتشار منظم محتوا بسیار اهمیت دارد. در پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب این منظم بودن محتواها توسط الگوریتم‌ها به صورت جدی کنترل می‌شود.

افراد و یا مجموعه‌هایی که اقدام به سفارش تولید محتوا می‌کنند باید این نکته را بدانند که صرفا قرار دادن چند مورد محتوا در صفحاتشان باعث بهبود قطعی رتبه‌ی آنها نمی‌شود. این انتشار محتواها باید به صورت منظم باشد تا به نتیجه‌ی مطلوب برسد.

انتشار پراکنده و غیر منظم محتوا، یک نقص است و روش خوبی نیست اما با این حال برخی این مورد را انتخاب می‌کند. سلبریتی‌های بسیار پرطرفدار، سایت‌های بسیار معتبر، کمپانی‌های سطح بالا و… حتی اگر غیرمنظم نیز محتواهای مربوط به خودشان را منتشر کنند باز هم طرفدارانشان کاهش پیدا نمی‌کند. این موارد به سطحی از محبوبیت رسیده‌اند که دیگر می‌توانند بدون رعایت سیستم‌های منظم، باز هم به کار خود ادامه دهند.

مسئله این است که اکثر افراد و یا مجموعه‌ها در این سطح از شهرت و محبوبیت نیستند و مجبورند برای رسیدن به سطوح بالاتر از روش‌های تولید محتوای منظم استفاده کنند تا بتوانند به سطح مطلوبی از مشهوریت و محبوبیت برسند.

 

انتشار چند رسانه‌ای محتوا

بسیاری از افراد هنگام سفارش تولید محتوا به مرحله‌ی انتشار آن توجه خاصی نمی‌کنند. متاسفانه کمتر به این نکته توجه می‌شود که مرحله‌ی انتشار محتوا بسیار به مرحله‌ی تولید محتوا متصل است. حتی این اتصال در حدی است که می‌توان انتشار را هم بخشی از تولید محتوا دانست.

اگر بهترین محتوا نیز برای یک سفارش تولید محتوا ساخته شود، ولی درست منتشر نشود و به میزان قابل قبولی از بازدید نرسد، فایده‌ی چندانی نخواهد داشت. برای حداکثر شدن اثر بخشی یک محتوا، بعد از تولید آن باید در پلتفرم‌های مختلف و البته مرتبط با نوع آن محتوا منتشر شود.

مخاطبان کمی هستند که از تمام و یا حتی پلتفرم‌های زیادی استفاده کنند. هر کدام از آنها از تعداد کمی پلتفرم و شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند و انتشار چند رسانه‌ای می‌تواند باعث شود که بازدیدهای محتوا به حداکثر ممکن خود برسد.

در نظر داشته باشید برای دریافت انواع خدمات بازاریابی محتوایی و تولید انواع محتوا و مقالات، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-