چند ایده طلایی برای تولید محتوا در اینستاگرام

 
 
مقالات وستا

چند ایده طلایی برای تولید محتوا در اینستاگرام

مدت زمان زیادی نیست که شبکه‌های مجازی به واسطه گستردگی اطلاعات و در دسترس بودن، در بین کاربران جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده‌اند. به لطف فناوری‌های جدید و همیشگی بودن فضای مجازی و اینترنت، تمامی افراد می‌توانند به راحتی در هر موقعیت مکانی و زمانی با دنیای شگفت‌انگیز خارج از واقعیت ارتباط برقرار کنند. در این بین تعدادی از شبکه‌های موجود در ایران و البته در جهان از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و کاربران فراوانی را نیز به خود جذب کرده‌اند. شبکه‌هایی مانند اینستاگرام، واتس اَپ و فیس‌بوک که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند. در همین راستا موضوع این مقاله ایده‌های کاربردی برای تولید محتوا در اینستاگرام است.

 در نظر داشته باشید برای مشاهده و مطالعه‌ی دیگر مقالات بازاریابی محتوایی نوشته شده در بلاگ وستا، می‌توانید از اینجا وارد شوید.

تولید محتوا در اینستاگرام

گام نخست، پشت پرده اینستاگرام

اینستاگِرَم یا همان تلفظ معمول اینستاگرام که در بین کاربران استفاده می‌شود، یک شبکه جهانی و اجتماعی به‌هم رسانی اطلاعات است که در آن عکس‌ها و ویدئوها از سرتاسر دنیا به اشتراک گذاشته می‌شوند. به این عمل چه به صورت تفریحی باشد و چه به شکل کاربردی و با هدف تولید محصول و ایده‌ای خاص، تولید محتوا در اینستاگرام گفته می‌شود. بنیانگذاران اصلی این شبکه به‌هم رسانی اطلاعات آقایان کوین سیستروم و مایک کرایگر هستند. در حال حاضر نیز کمپانی فیس‌بوک مدیریت این شبکه را برعهده دارد. شما از طریق این شبکه می‌توانید با فیس‌بوک، توییتر، فلیکر و تامبلر اطلاعات خود را به‌هم رسانی کنید.

 

تولید محتوا در اینستاگرام

در سال‌های اخیر یکی از مشاغل پرطرفدار و البته جدید که کاربران خود را دارد بواسطه شبکه اینستاگرام رواج پیدا کرده‌است. شغل تولید محتوا که شاید کمی در ابتدا ناآشنا بنظر بیاید اما با کمی دقت و حوصله به تمام زوایای آن احاطه پیدا خواهید کرد. مشاغل مختلف براساس کارکرد و خدماتی که ارائه می‌کنند از محتواهای مختلف و متنوعی نیز استفاده خواهند کرد تا بتوانند خود را هرچه بهتر به مشتریان و متقاضیان معرفی کنند. تولید محتوا در اینستاگرام یعنی ارائه خدمات و کالایی که می‌تواند برای کاربران و مشتریان خود لازم و حتی ضروری باشد.

در ابتدا شبکه اینستاگرام یک فضای مجازی بود برای ارائه و تشکیل یک آلبوم از عکس‌ها و ویدئوهای کاربران اما با تغییراتی که در دنیا روی داد و البته تغییر نیاز افراد، امکانات ویژه و متفاوتی به آن اضافه شد. امکان ایجاد حساب کاربری مخصوص و مرتبط با جامعه هدف، رصد کاربران و رقیبان، امکان ایجاد تبلیغات پر بازده و تاثیرگذار، ویژگی جذاب پروموت کردن و گسترش دادن کسب‌وکار با هدف جذب مخاطبان بیشتر و غیره که همگی در راستای ارتقاء این شبکه اجتماعی هستند. اتفاقی که در این بین بسیار جلب توجه می‌کند این است که صاحبان پیج‌ها و کسب‌وکارها همگی از امکاناتی برابر برخوردار هستند و فقط با کمی خلاقیت و ایده‌پردازی در ارائه خود یا همان تولید محتوا در اینستاگرام البته از نوع هوشمندانه آن، می‌توانند به بالاترین کیفیت دست پیدا کنند. اینکه بتوانند محتواهای خود را در قالب پست و یا استوری به مخاطب ارائه دهند یک امکان برابر است که تنها تفاوت آن در بین کاربران خلاقیت ایجاد کرده و در محتوای آن نیز ارائه شده است. هرچه این خلاقیت بیشتر و هوشمندانه‌تر استفاده شود، مخاطبان بیشتری را بخود جذب خواهد کرد.

 

تولید محتوا در اینستاگرام و راهکارهای طلایی

یکی از روش‌هایی که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در جذب مخاطبان خود موفق باشید این است که تولید محتوا در اینستاگرام را بهبود ببخشید. چه کسی از بازدید بالای استوری‌های روزانه و یا لایک شدن پست‌های خود ناراحت خواهد شد؟ بطور حتم هیچکس.

 درکل نمی‌توان گفت که استانداردی جهانی برای تولید محتوا در اینستاگرام وجود دارد اما تولید محتوا در این فضا راهکارهای متفاوتی دارد. در همین راستا ما این مقاله را اختصاص دادیم به راهکارهای طلایی برای تولید محتوایی بهتر و خلاقانه‌تر در اینستاگرام که در ادامه آن‌ها را به اختصار شرح خواهیم داد.

 • شناسایی مسیر جذب مخاطب

در ابتدا برای اینکه بتوانید در این شبکه اجتماعی موفق باشید باید بتوانید هدف اصلی خود را مشخص کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا تولید محتوا در اینستاگرام برایتان آسان‌تر باشد. بعد از مشخص کردن هدف، شما مخاطبان خود را خواهید شناخت. بعد از شناسایی مخاطب با آن‌ها تعامل می‌کنید و در مرحله آخر مخاطبان شما به مشتری تبدیل خواهد شد. در کنار این موضوع شما باید بتوانید رقبای خود را نیز زیر نظر گرفته و هر حرکت ‌آن‌ها را آنالیز کنید. این به شما کمک می‌کند تا بتوانید گام‌های بعدی خود را بهتر بردارید.

 • داشتن شخصیت استوار

شما برای برند خود شخصیتی قائل هستید؟ اصلا تاکنون به آن فکر کرده‌اید؟ ویژگی مهم برند شما چیست؟ دیگران در مورد این برند چه طرز فکر و دیدگاهی دارند؟ ماجراجو هستید؟ آرام و دلنشین رفتار می‌کنید؟ شیطنت دارید و از شلوغ بودن لذت می‌برید؟ بهتر است قبل از تولید محتوا در اینستاگرام خود یک هویت استوار را برای خود در نظر بگیرید. لحنی مناسب و واحد انتخاب کنید و آن را در تمام پست‌ها، استوری‌ها و در کل در تمام تولید محتوای خود حفظ کنید. انتخاب یک شخصیت واحد و استوار گامی مهم در جلب و جذب مخاطب است. 

 • یک هویت بصری ویژه برای خود بسازید

اینستاگرام یه اقیانوس عظیم و وسیع از محتواهای مختلف است. برای هرچه بهتر دیده شدن در این دنیای پرزرق و برق، بهتر است هرچه بیشتر برای پست‌های خود از یک قالب واحد و هماهنگ استفاده کنید. تولید محتوا در اینستاگرام، اگر در ابتدا کاری راحت و بی‌دردسر بنظر بیاید اما در اصل سختی‌های خود را دارد. اگر در قالب کاری خود از یک روتین و الگوی مشخص استفاده کنید، چشمان مخاطب شما به این قالب کاری عادت خواهد کرد و متوجه خواهدشد که روی سخن شما با او خواهدبود و نه مخاطب دیگری.

 • مشخص کردن یک تقویم محتوایی

بطور کلی تمامی برندها در طور یک هفته 6 محتوای جدید به صفحه خود اضافه خواهد کرد. بعبارتی در یک پیج اینستاگرام بطور کلی در طول سال 300 پست جدید بارگذاری شده و به اشتراک گذاشته خواهد شد. این یک روش معمول تولید محتوا در اینستاگرام است که بطور تقریبی تمامی پیج‌ها آن را رعایت می‌کنند. حال شما اگر یک تقویم محتوایی مشخص داشته باشید به راحتی می‌توانید از آن پیروی کنید و برای تولید پست‌های روزانه خود بطور مرتب با مشکلی مواجه نخواهد شد. موضوع را به الگوش ارائه عکس، متن، ویدئو و غیره مشخص کنید و این نظم را در کار خود ارائه کنید تا بازخوردی بهتر داشته ‌باشید.

 • ممانعت از تبلیغات زیاد

یکی از راه‌های کسب درآمد از پیج، انجام تبلیغات است. اما فراموش نکنید که انجام این کار ممکن است به تولید محتوا در اینستاگرام اکانت شما خدشه وارد کرده و به کار شما لطمه بزند. بطور معمول بر طبق یک نظرسنجی انجام شده کاربران تمایلی به تماشای مداوم تبلیغات ندارند و اگر پیجی بطور مدام اینکار را انجام دهد، آن را آنفالو خواهد کرد. بهتر است تمرکز خود را متوجه تولید محتوای باکیفیت کنید و با یک الگوی مشخص محصولات و خدمات خود را معرفی و ارائه فرمایید.

 • بکار بردن انواع مختلف محتوا

توصیه ما به شما این است که در کار تولید محتوا در اینستاگرام بطور جدی از انواع مختلف محتوا استفاده کنید. به ندرت دیده شده که بعضی از پیج‌ها و صفحات در یک قالب محتوایی خاص ارائه می‌شوند که این مورد به مرور زمان خسته کننده و کسالت‌بار خواهدبود. به هرحال سبک شما هرچه‌قدر جذاب و رنگارنگ به مرور زمان تکراری شده و مورد بی‌مهری قرارخواهدگرفت. پس بهتر است تا برای موفقیت هرچه بیشتر خود در این شبکه مجازی از قالب‌ها و سبک‌های مختلف و متفاوت استفاده کنید. 

 • برقرار ارتباط نزدیک با مخاطب

شبکه‌های اجتماعی جدا از عملکردی که دارند بطور کلی برای برقراری ارتباط با مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در همین راستا این یک امر طبیعی است که شما هرچه بیشتر در حوزه تولید محتوا در اینستاگرام با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید، بطور حتم موفق‌تر خواهید بود. بطور حتم ارتباط صمیمی داشتن با مخاطب، برای شما مشتریان وفاداری به همراه خواهد آورد. ضمن اینکه با شبکه‌ها و پیج‌های همانند خود تعامل داشته باشید. سعی کنید تا در جمع هم‌رده و صنف خود شناخته شده باشید تا هرچه بیشتر مورد توجه قرار بگیرید.

 

 • زمان مناسب انتشار پست

بطور حتم در مورد زمان طلایی چیزهایی شنیده‌اید. شما باید قادر باشید تا پیج خود را براحتی آنالیز کنید و زمان ارسال محتواها را بسنجید. تولید محتوا در اینستاگرام سخت نیست اما راز رمز خود را دارد. در قسمت INSIGHT پیج خود رفتار مخاطب را تحلیل کنید و زمان مناسب برای انتشار محتوای خود را شناسایی کنید. بیشترین تعامل با مخاطب شما در هر زمانی که باشد شما بالاترین بازخورد را خواهید دید. ضمن اینکه فراموش نکنید که با اینفلوئنسرها همکاری کنید و اصول و قوانین هشتگ‌گذاری را نیز رعایت کنید. هشتگ‌های یک راه رایگان و آسان هستند برای بیشتر و هرچه بهتر دیده شدن پیج و محصولات شما.

 

سخن پایانی

شبکه‎های اجتماعی وسیع، پر راز، کاربردی و در عین حال بسیار ساده هستند. شما به راحتی با رعایت اصول و مواردی که برای همه یکسان و در دسترس هستند خواهید توانست بهترین بازخورد را فعالیت خود ببینید. نکاتی مهم در این بین وجود دارند که اگر آن‌ها را یاد گرفته و رعایت کنید بطور حتم می‌توانید از این بستر رایگان یک سکوی پرتاب برای خود بسازید. برای آشنایی بیشتر با بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید از اینجا وارد شده و مقاله‌ی " بازاریابی شبکه‌های اجتماعی  " را مطالعه کنید.

در نظر داشته باشید می‌توانید برای مشاوره انواع خدمات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


 • اینستاگرام وستاسیستم
 • لینکدین وستا سیستم
 • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-