چرا هر کسب و کاری به تولید محتوای قوی نیاز دارد؟

 
 
مقالات وستا

چرا هر کسب و کاری به تولید محتوای قوی نیاز دارد؟

امروزه بسیاری از فعالیت‌ های تبلیغاتی کسب وکارها از طریق فضای مجازی پیگیری و انجام می‌شود. لازمه موفقیت در این حیطه داشتن محتوای قوی برای تبلیغات است. البته کاربرد محتوا صرفاً تبلیغاتی نیست و حیطه ی وسیع تری را شامل می‌شود و محتوای مناسب می‌تواند بازاریابی دیجیتالی را در قالب بازاریابی محتوایی نیز تا حد زیادی به صورت کارآمد، پیش ببرد. همانطور که می‌دانید بازاریابی صرفا محدود به تبلیغات و فروش نیست اما یکی از بخش‌های مهم اثرات محتوای قوی در این دو مورد است که به هرحال زیر مجموعه‌ای از بازاریابی محسوب می‌شوند.

 

لزوم تولید محتوا برای کسب‌وکارهای مختلف

محتوای قوی و محتوای قابل قبول

برای رسیدن به محتوایی قوی ابتدا باید یک محتوای قابل قبول ایجاد کرد. در محتوای قابل قبول باید اصول اولیه از جمله رعایت موقعیت مناسب استفاده از علائم نگارشی، عدم داشتن غلط املایی، عدم اشتباه تایپی و از این جنس موارد رعایت شده باشد.

منظور از صفت قوی برای محتوا این است که بتواند تاثیرگذاری زیادی بر مخاطب داشته باشد. هر چه یک محتوا عمیق‌تر و در عین حال قابل فهم‌تر و البته دارای تاثیر زیادی باشد، آن محتوا قوی محسوب می‌شود.

 

محتواهایی برای همیشه

اگر صاحبان کسب و کار واقعا به فکر پیشرفت مجموعه ی خود باشند، باید از محتواهایی قوی استفاده کنند. برای این کار باید نویسندگان خبره‌ای را به کار بگیرند. اما معمولا جذب چنین افراد ماهری زمان بر است و چه بسا فرد مورد نظر اصلا به درستی پیدا نشود. با توجه به این شرایط هر کسب و کار باید اقدام به سفارش تولید محتوا کند. مجموعه‌ای که این سفارشات را می‌پذیرد، افراد ماهر را با گرفتن نمونه کار و تست‌های متنوع سنجیده‌است و سفارش تولید محتوای شما را به افرادی مطمئن می‌سپارد. پس از این نظر جای نگرانی نیست.

محتواهای تهیه شده برای کسب و کار شما در نهایت باید به افزایش فروش و سودآوری بیشتر منجر شوند. پس منظور از محتوا، توضیحاتی یک‌جانبه نیست که بخواهد صرفا دانش مخاطب را زیاد کند. بلکه شما با سفارش تولید محتوا برای کسب و کار خود و صرف هزینه‌ای نسبتا کمتر به پیشبرد فروش خود کمک کرده‌اید.

افزایش یک شعبه، بالابردن تعداد فروشندگان و بسیاری از اقدامات در دنیای واقعی در جهت رشد کسب و کارتان چقدر هزینه بر خواهد بود؟

و حتی تلاش‌های خودسرانه در فضای مجازی بدون کمک مجموعه‌های متخصص و اقدام به سفارش تولید محتوا، به چه میزان به مجموعه‌ی شما آسیب خواهد زد؟

شما برای بهینه کردن هزینه‌های خود نیاز دارید تا محتواهایی مرتبط شده به سایت اصلی مجموعه ی خود داشته باشید تا آن محتواها خودشان به عنوان شعباتی هر چند کوچک اما با تاثیر زیاد در جهت اهداف شما، مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

شما برای کسب و کار خود با یک بار پرداخت هزینه و سفارش تولید محتوا برای همیشه چندین مسیر مجازی برای رسیدن به مجموعه‌ی خود ایجاد کرده‌اید.

میتوانید برای اطلاعات بیشتر، مقاله‌ی " چگونه محتوای سبز تولید کنیم؟ " نوشته شده در بلاگ وستا را از اینجا مطالعه کنید.

 

کلیشه‌های مخرب

در تولید محتوا کلیشه‌های مخربی وجود دارد که در صورت مبتدی بودن فرد مجری (نویسنده، گرافیست، ادیتور و… ) و استفاده از آن‌ها می‌تواند آسیب زا باشد.

کلیشه‌های محتوایی الگوهایی منسوخ شده و تکراری هستند که نمی‌توان دیگر به آنها تکیه کرد، چرا که دیگر نمی‌توانند مثل قبل تاثیر داشته باشند و این ناشی از تکرار بی رویه ی آن‌ها و همینطور پیشرفته‌تر شدن سیستم استدلالی مخاطبان بوده‌است. اگر صاحبان کسب و کار خود را بی نیاز از سفارش تولید محتوا بدانند، به احتمال زیاد درگیر این کلیشه‌ها می‌شوند و محتواهای خود ساخته‌ی آنها نه تنها توسط مخاطب مورد قبول واقع نمی‌شود، بلکه اصلا چندان مورد توجه نیز نخواهد بود.

 

کلیشه‌های متنی

عبارت‌ها و جملات کلیشه‌ای و تکراری در حیطه ی تبلیغات دیگر بازدهی ندارند.

جملاتی مثل این بهترین محصول است. این محصول قطعا مشکل شما را حل خواهد کرد. آیا از سختی‌های ناشی از مشکل مورد نظر خسته نشده‌اید؟ و در کل جملاتی که می‌خواهند بیان کننده ی این باشند که محصول این کسب و کار از بقیه بهتر است.

پیامی که از طریق این عبارت‌ها به مخاطب می‌رسد دیگر کارآمد نیستند، چرا که بقیه نیز از آنها استفاده می‌‌کنند و مزیتی نسبی محسوب نمی‌شود.

 

کلیشه‌های صوتی

در بخش تولید محتوای صوتی به علت کمتر درگیر بودن مخاطب با محتوا و وجود کمتر نمود واقعی ، کلیشه‌های کمتری نیز وجود دارد.

کلیشه‌های این بخش شامل طولانی کردن محتوا و طفره رفتن است. در صورت نیاز داشتن به محتوای صوتی و عدم سفارش تولید محتوا، به علت کمبود تجربه، رخ دادن این چالش‌ها بسیار محتمل خواهد بود.

 

کلیشه‌های ویدئویی

روزانه چند هزار ساعت ویدئو در حال ضبط است؟

به صورت میانگین مخاطبان روزانه چقدر محتواهای ویدئویی تماشا می‌کنند؟

5 نکته ی پیشرفت، 4 روش موفقیت، 3 راه جذب مشتری، 2 استراتژی خرید و فروش سهام و…

این محتواهای بافتنی و نه یافتنی، هرچقدر هم با دوربین‌ها و میکروفن‌هایی با کیفیت ضبط شوند، باز هم بی فایده هستند.

البته باز هم این نوع محتواهای ویدئویی ساخته می‌شوند، چرا که هنوز مخاطبان سطح ساده (simple) را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

البته با افزایش سطح درک و هوش مخاطبان، هر روزه از تعداد مخاطبان ساده کاسته می‌شود.

 

طبقه بندی مخاطبان

مخاطبان را می‌توان به چهار گروه زیر دسته بندی کرد تا ازین طریق بتوان راحت تر آنها تحلیل و بررسی کرد.

Professional حرفه‌ای، expert متخصص، public عادی و simple ساده چهار گروه مخاطبان هستند. کلیشه‌ها شاید بتواند بخش کمی از گروه عادی و بخش زیادی از گروه ساده را به خود جذب کند اما به هر حال مخاطبان، پیشرفت کرده‌اند و باید این تغییر را در نظر گرفت.

 

اطلاعات غلط

مواردی وجود دارند که کسب و کارهایی حتی با تجهیزاتی بسیار قوی، خودسرانه اقدام به تولید محتوا می‌کنند بدون آنکه این پروژه را برون سپاری کنند و در نهایت علاوه بر چالش‌ها و کلیشه‌های ذکر شده با مسئله‌ی اطلاعات غلط نیز روبرو می‌شوند. ساعت‌ها زحمات آن‌ها با بیان اشتباه یک نکته‌ی علمی که حتی بسیاری از مخاطبان نیز آن را می‌دانند، بر باد می‌رود و حتی نتیجه عکس نیز می‌دهد.

گاهی صاحب کسب و کار بخاطر حداقل کردن هزینه‌های مجموعه‌اش از برون سپاری سفارش تولید محتوا صرف نظر می‌کند و با این کار با دست خود به مجموعه‌اش آسیب می‌زند.

مجموعه‌ی وستا با دقت بسیار زیادی سعی می‌کند محتواهای با کیفیت برای شما بسازد. تجربه، دانش و مهارتی که در افراد این مجموعه وجود دارد باعث جلوگیری از افتادن در دام کلیشه‌ها و دام اطلاعات غلط  می‌شود.

 

محتوای شما، خود شمایید!

در فضای مجازی، محتوای کسب و کار شما معرف خود کسب و کار و حتی خود شما است.

اصلی مدیریتی وجود دارد که در ارتباط با نگرش مشتری، اینطور بیان می‌کند که مشتری، فروشنده و مسئولی را که از سازمان روبروی اوست و با او تعامل می‌کند، کل سازمان می‌داند.

محتوا نیز در فضای مجازی همین نقش را بازی می‌کند.

محتوایی که مخاطب از شما می‌بیند، صرفا یک نوشته، صدا و ویدئو نیست بلکه مشتری اعتبار برند شما را در آن محتوا می‌بیند و اگر میزان آن ضعیف باشد، دیگر حتی به مراجعه و خرید از مجموعه‌ی شما فکر هم نمی‌کند، حتی اگر محصولاتی با بهترین کیفیت نیز داشته باشید. مخاطب در صورت ضعیف بودن محتوای شما نمی‌تواند قبول کند که با محصولی با کیفیت روبرو خواهد شد.

انسان‌ها حتی در تعامل با یکدیگر نیز همینطور هستند و طبق بررسی‌های انجام شده همان چند دقیقه‌ی اول در ارتباط با افراد، برداشت‌های خود را تا همیشه به عنوان قضاوتی اولیه، کلی و مهم با خود حفظ می‌کنند. چه برسد به تحلیل و قضاوت‌هایی در ارتباط با کسب و کارها و محصولاتشان.

اما سوال مهم‌تری از این‌که مخاطب، شما را چگونه ببیند نیز وجود دارد و این است که آیا اصلا مخاطب محتوا، محصول و در نهایت مجموعه‌ی شما را خواهد دید؟

 

صفحه اولی‌ها و بقیه

در بخش قبل، ضرورت و لزوم سفارش تولید محتوا از نظر مبنا و اصول خود محتوا و چالش‌های احتمالی آن بیان شد. اما در این قسمت به حیطه‌ی بهبود رتبه‌ی آن محتوا می‌پردازیم.

سئو، دانش بهبود و توسعه‌ی رتبه ی صفحات و محتواها است.

شاید فردی فکر کند خودش بتواند یک متن مناسب بنویسد. اما آشنایی کاملی از الگوریتم‌های امتیاز دهنده به محتواها ندارد. شما با سفارش تولید محتوا، مسیری اصولی و مطمئن را انتخاب می‌کنید تا محتوای شما علاوه بر نگارشی صحیح، با رعایت اصول سئو نیز بتواند رتبه‌ی خود را ارتقا بدهد و به دست مخاطبان برسد. مخاطبان در بسیاری از مواقع اصلا به صفحات بعدی گوگل نمی‌روند، پس می‌توان جامعه ی مجازی را در هر جست‌و‌جو به دو بخش صفحه اولی‌ها و بقیه تقسیم کرد و رقابت اصلی برای رسیدن به صفحه ی اول است.

 

اعتماد به کدام شرکت؟

شرکت وستا با تجربه ی چندین ساله ی خود و همینطور دارا بودن عنوان دانش بنیان، می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسب اعتماد مشتریان عزیز، برای سفارش تولید محتوا باشد.

مجموعه‌ی وستا در سریع‌ترین زمان، با کیفیت‌ترین محتوا را برای شما آماده می‌کند.

برای گرفتن مشاوره و سفارش تولید محتوا می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

 

نتیجه گیری

با وجود بهترین کیفیت، در صورتی که محتوای مناسبی برای کسب و کار شما وجود نداشته باشد، انگار آن کیفیت نیز وجود ندارد. چرا که آنچه مخاطب از محتوای شما می‌بیند به تمام کسب و کار شما تعمیم می‌دهد. و در مرحله‌ی بعد اگر حتی بعد از سفارش تولید محتوا، بهترین محتوا نیز برای شما تهیه شود اما اصول سئو در آن رعایت نشده باشد، به نتیجه‌ی مطلوب خود نخواهید رسید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۱ آذر ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-