بررسی بازار دیجیتال مارکتینگ در جنوب کشور

 
 
مقالات وستا

بررسی بازار دیجیتال مارکتینگ در جنوب کشور

دیجیتال مارکتینگ یکی از ابزارهای مهم رسیدن به فروش حداکثری است. در این مقاله سعی می‌شود بازار دیجیتال مارکتینگ در جنوب کشور را بررسی و تا جای ممکن مزایای استفاده از آن بیان شود.

بسیاری از کسب و کارهای موجود در جنوب کشور هنوز به شیوه‌های نوین مارکتینگ (دیجیتال مارکتینگ) عادت نکرده اند، برای همین سعی می‌کنیم بازار بالقوه و مناسب دیجیتال مارکتینگ در جنوب کشور مد نظر قرار دهیم و ادامه نیز مطالبی در رابطه با دیجیتال مارکتینگ در شیراز بیان شده‌است.

 

دیجیتال مارکیتنگ در جنوب کشور

در نظر داشته باشید برای مشاهده و مطالعه‌ی دیگر مقالات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ نوشته شده در بلاگ وستا، می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

بازاریابی

بازاریابی نیز مانند بسیاری از مفاهیم، تعاریف متفاوتی دارد. شاید بتوان بازاریابی را معادل کسب و کارهای موفق موجود دانست. این تعریف به خوبی اهمیت بازاریابی را برای مخاطبین روشن می‌کند. البته در کنار توجه به بخش مدیریت بازاریابی باید به حیطه‌های دیگر مدیریت نیز توجه شود تا پیروزی و موفقیت به دست آمده چندین برابر شود.

امکان ندارد یک کسب و کار بدون بازاریابی بتواند به قدرت خود ادامه دهد و حتی موفقیت‌های پیشین خود را حفظ کند.

 

 • بازاریابی صرفا فروش نیست

تصور بعضی از افراد این است که بازاریابی را معادل فروش می‌دانند اما اینطور نیست. فرآیند فروش تنها بخشی از بازاریابی است. حتی با وجود بهترین سیستم‌های تولیدی و بالاترین کیفیت محصولات، اگر نتوانید آنها را بفروشید انگار کاری نکرده‌اید.

فروش چیزی جز این نیست که مشتری بتواند خودش را از دو نظر قانع کند. اولین جهت این است که قبول کند به محصول مورد نظر شما نیاز دارد و می‌خواهد آن را بخرد. دومین جهت این است که به این نتیجه برسد که از بین رقبای شما که این محصول را نیز تولید کرده اند، محصول شما مورد بهتری است.

 

 • بازاریابی صرفا تبلیغات نیست

گروهی دیگر از افراد وجود دارند که بازاریابی را صرفا تبلیغات می‌دانند. این نگرش نیز بسیار اشتباه است چرا که تبلیغات تنها بخشی از بازاریابی است.

تبلیغات فرآیند تحلیل، طراحی و انتشار محتوایی است که بتواند مخاطب را ترغیب کند که به خرید این محصول بیشتر فکر کند.

 

 • بازاریابی چیست؟

بازاریابی یک چرخه‌ی وسیع است که جزئیات زیادی دارد. توسط بازاریابی حتی قبل از تولید محصول نیز باید تحلیل‌های ویژه‌ای انجام شود. بازاریابی مفهوم فروش و تبلیغات را در بر می‌گیرد.

برای توضیح مختصر بازاریابی معمولا به 4p اشاره می‌شود که بعدا به 7p تغییر کرد و حتی 21p نیز برای تعریف آن بیان شده‌است. برای درک بهتر مفهوم بازاریابی، توجه به روش آن کافی نیست بلکه باید باید جوامع هدف را برای فروش موفق بررسی کرد و مورد نظر قرار داد.

از این نظر جهت گیری این مقاله نسبت به محیط جغرافیایی، محدوده‌ی جنوب کشور ایران است.

در ادامه به توضیح دیجیتال مارکتینگ می‌پردازیم تا درک شرایط دیجیتال مارکتینگ در جنوب کشور راحت‌تر شود.

 

بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)

بازاریابی مراحل و پارادایم‌های مختلفی را پشت سر گذاشته تا به مرحله‌ی بازاریابی اجتماعی امروزی رسیده‌است. تکنولوژی موجود مسیر پارادایم بازاریابی را تا حدود زیادی تغییر داده‌است به صورتی که امروزه بسیاری از فرآیندهای بازاریابی در بستر مجازی پیگیری و انجام می‌شود.

این فرآیند بازاریابی باز هم یک نوع از بازاریابی اجتماعی محسوب می‌شود اما تحلیل و برخورد با جامعه در بستر مجازی صورت می‌پذیرد.

می‌توانید برای آشنایی بیشتر، مقاله‌ی " تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی; کدام یک (ROI ) بهتری را ارائه می دهد؟ " نوشته شده در بلاگ وستا را از اینجا مطالعه کنید.

 

تحلیل خواست مشتری

تشخیص اینکه مخاطب چه می‌خواهد حتی تا قبل از مراجعه اول او، طبیعتا فعالیت پیچیده‌ای است که البته با دسترسی به جست و جوهایی که انجام داده اند، موسیقی‌هایی که شنیده‌اند و کلا هر محتوایی را که به دنبال آن بودند، بسیار قابل درک‌ تر می‌شود. در آن صورت با یک تحلیل می‌توان فهمید که گروهی از مخاطبان به چه چیزهایی بیشترعلاقه دارند و حتی به شناختی از مشتری بتوان رسید که خود مشتری نیز انقدر به نیازش آگاهی نداشته باشد. این امکان در گذشته فراهم نبود اما با وجود دیجیتال مارکتینگ نیز ممکن شده‌است.

 

تبلیغات

امروز با توجه به توسعه تکنولوژی، کمتر از روش‌های قدیمی تبلیغ استفاده می‌شود و تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته که اثبات کرده‌اند، تبلیغات الکترونیکی می‌تواند بازدهی بیشتری داشته باشد، چرا که انسان‌ها خیلی کمتر از قبل به محیط فیزیکی خود توجه می‌کنند. اکثر توجه انسان‌ها در این دوره به فضای مجازی است.

یکی از بخش‌های دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات در فضای مجازی است، برای مثال تبلیغاتی که ناخواسته در صفحات مختلف گوگل برای مخاطبان نمایش داده می‌شوند نمونه ای از این نوع تبلیغات هستند که گاهی مخاطب را دچار عصبانیت و تنش نیز می‌کند.

تحقیقاتی که شبکه اجتماعی یوتیوب برای افراد نمایش می‌دهد مثال بسیار مناسبی از دیجیتال مارکتینگ است. از گذشته تا امروز تبلیغات یوتیوب بسیار هوشمند شده در عین حال تعداد آنها بسیار کاهش یافته است، چرا که مطلوب بودن تبلیغات صرفا به تعداد زیاد آنها نیست.

 

ارائه اطلاعات کافی از محصولات

دیجیتال مارکتینگ با ایجاد بسترهای فروش مجازی و ایجاد امکان توضیحات بسیار مفصل و مفید راجع به محصولات برای مشتریان، فرایند خرید را بسیار متحول کرده است، چرا که قبلا مشتریان برای کسب اطلاعات متنوعی از محصولات باید زمان و انرژی زیادی را صرف می‌کردند و در نهایت به نتیجه مناسب و مطلوبی نمی‌رسیدند که البته این چالش شامل فروشندگان نیز می‌شد. یکی از بخش‌های مهم بازاریابی توضیح مشخصات محصول به صورت دقیق و کافی است.

 

فروش

با وجود پاندمی بیماری کرونا بسیاری از کسب و کارها و مشاغل دچار شکست و یا مشکلات متعددی شده‌اند، اما با این حال شرکت آمازون توانست با بهره گیری از بستر مجازی و استفاده بیش از پیش از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ با وجود شرایط بد موجود، حتی بیشتر از قبل سود کنند.

در این شرایط کسب و کارها بسیار بیشتر از قبل خود را ملزم به این دیدند که فروش خود را به صورت اینترنتی انجام دهند و اگر در گذشته توجه چندانی برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ از خودشان نشان می‌دادند، بعد از این ماجرا حداقل برای باقی ماندن در عرصه رقابت، خود را مجبور به استفاده از این روش‌های مدرن دیدند.

 

مدیریت ارتباط با مشتری

مرحله ای بین بازاریابی مرسوم در گذشته و دیجیتال مارکتینگ که در حال حاضر استفاده می‌شود، وجود دارد. آن مرحله بازاریابی تلفنی بود که به نوعی فرد از مورد اول تا رسیدن به مورد دوم باید از این پروسه عبور می‌کرد. البته هنوز بعضی از مجموعه‌ها از آن استفاده می‌کنند که متاسفانه چندان اخلاقی به نظر نمی‌رسد و البته تاثیر زیادی هم ندارد و شاید با برخوردهای بدی روبرو شوند. به این علت که وقتی با افراد در ساعات مختلفی تماس گرفته می‌شود ممکن است آنها در حالت خوبی نباشند و حتی از این تماس ناراحت شوند.

نوع دیگری از تماس‌ها وجود دارد که بعد از خرید، صورت می‌گرفت. این تماس‌ها برای سنجش میزان رضایت مشتری استفاده می‌شود که البته در دیجیتال‌مارکتینگ این فرآیند برای هر دو طرف تسهیل می‌شود و مشتریان می‌توانند نظرات و رضایت خود را به صورت علنی اعلام می‌کنند و با دادن امتیاز و گذاشتن کامنت در زیر صفحه مربوط به محصول مورد نظر، بقیه را نیز ترغیب و یا منصرف نسبت به خرید آن کالا کنند.

یکی از روش‌های مدیریت ارتباط با مشتری، استفاده از نرم‌افزارهایی است که برای آن طراحی شده‌اند که به نام CRM مرسوم هستند. برای اطلاعات بیشتر، از اینجا وارد شده و مقاله‌ی " نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM چیست؟ " را مطالعه کنید.

 

دیجیتال مارکتینگ در جنوب کشور

موضوع دیجیتال مارکتینگ در جنوب کشور، هنوز هم جا برای پیشرفت در این منطقه دارد. به طوری که شرکت‌ها و مجموعه‌های زیادی وجود دارند که هنوز مطابق اصول دیجیتال مارکتینگ، مارکتینگ، فروش و برندینگ انجام نمی‌دهند.

این دسته از مجموعه‌ها باید نگران آینده‌ی خود باشند و سعی کنند پروژه‌هایی در حیطه‌ی دیجیتال مارکتینگ برون سپاری کرده و بتوانند جایگاه مناسبی به دست آورند.

مجموعه‌هایی قوی نیز مانند وستا کانتنت در حیطه‌های مختلفی از جمله دیجیتال مارکتینگ در شیراز فعال هستند که می‌توانند این نگرانی را برطرف کنند و مجموعه‌های دیگر را طبق اصول دیجیتال مارکتینگ به شکلی بهتر برسانند.

این فرایند، برای مجموعه‌ها و شرکت‌هایی که در جنوب کشور دایر هستند، نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت اگر پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ خود را به مجموعه‌ای بسپارند که در همان حیطه‌ی جنوب کشور باشد، چرا که در این حالت آگاهی بیشتری نسبت به محیط خواهند داشت و پروژه را بهتر پیش می‌برند.

انتخاب مجموعه‌ای فعال در حیطه‌ی دیجیتال مارکتینگ در شیراز می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای اینطور پروژه‌ها باشد.

دیجیتال مارکتینگ در شیراز با وجود مجموعه‌هایی مانند وستا، در سطح کشوری نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد.

بیشتر مشاغل و سازمان‌ها، برای به دست آوردن عنوان دانش بنیان، باید تلاش‌های بسیاری انجام دهند و استاندارد‌ها و شرایط خاصی را دارا باشند. اینکه شما پروژه‌ی خود را به مجموعه‌ای دانش بنیان بسپارید، طبیعتا از اطمینان بیشتری برخوردار خواهید بود و همینطور می‌توانید از نتیجه‌ای مطلوب را نیز دریافت کنید.

 

خدمات شرکت دانش بنیان وستا در زمینه دیجیتال مارکتینگ در شیراز

 • سئو

همانقدر که پیشتر فروشگاه‌ها و مغازه‌های نزدیک، برای افراد از لحاظ زمان و هزینه، مقرون به صرفه تر و موثرتر بود، امروزه نیز داشتن رتبه‌ی بالاتر در نتایج گوگل در محتواهای مورد نظر، می‌تواند سود مجموعه را بسیار افزایش دهد. دانشی که استفاده از آن، رتبه‌ی سایت شما را در گوگل ارتقا می‌دهد، سئو نام دارد. شرکت دانش بنیان وستا که قوی ترین مجموعه در حیطه‌ی دیجیتال مارکتینگ در شیراز است می‌تواند این خدمت را برای مشتریان عزیز انجام دهد.

 

 • سوشال مارکتینگ

سوشال مارکتینگ بخشی از دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود که در بستر شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. امروزه افراد بسیاری زمان قابل توجهی از خود را در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند که این خودش یک محیط مناسب برای بازاریابی محسوب می‌شود.

 

 • کانتنت مارکتینگ

بازاریابی محتوایی به عنوان یک فرایند، سعی می‌کند مخاطب را به درجه‌ای برساند که دیگر تبلیغات او را ترغیب نکند بلکه خود مشتری به دنبال محصول مورد نظر برود.

این حیطه شامل سه بخش استراتژی محتوا، تولید محتوا و انتشار محتوا است که توجه ویژه به هر کدام از بخش‌های آن لازم است.

 

مراحل تولید محتوا در شرکت دانش بنیان وستا:

 • مرحله اول

طرح مسئله

تدوین استراتژی

انتخاب راهکار مناسب

 

 • مرحله دوم

ساخت تقویم محتوا

توسعه محتوا

طراحی صفحه

 

 • مرحله سوم

بررسی رفتار کاربران

پست گذاری هدفمند

گزارش گیری

 

 • مرحله چهارم

بررسی پرسونا مخاطب

انتخاب مخاطب هدف

افزایش فالوور

 

 • مرحله پنجم

ارائه کمپین‌ها تبلیغاتی

مانیتورینگ صفحه

پاسخگویی به مخاطب

 

 • مرحله ششم

پروموشن صفحه

بررسی ترندهای روز

تولید محتوای بصری

 

 

اگر در این زمینه نیاز به دریافت مشاوره و حتی تعریف یک پروژه و انجام آن دارید می‌توانید با یکی از قدرتمند ترین در زمینه دیجیتال مارکتینگ در شیراز، شرکت دانش بنیان وستا، ارتباط برقرار کنید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


 • اینستاگرام وستا
 • لینکدین وستا
 • توئیتر وستا
 • فیسبوک وستا
 • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-