موضوعات مناسب برای تولید محتوا در اینستاگرام

 
 
مقالات وستا

موضوعات مناسب برای تولید محتوا در اینستاگرام

فهرست مطالبی که در این مقاله می‌خواهیم به بررسی آن بپردازیم:

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام

چه استراتژی‌هایی را باید در تولید محتوای اینستاگرام استفاده کرد؟

محتوا در اینستاگرام به چند شکل قابل تولید است؟

چه موضوعاتی را می‌توان برای تولید محتوای اینستاگرام مورد استفاده قرار داد؟

موضوعات ترند و پر طرفدار  در اینستاگرام با توجه به نیاز روز

تولید محتوا در اینستاگرام

برای پیدا کردن موضوع تولید محتوای اینستاگرام، چه روش‌هایی وجود دارد؟

در نظر داشته باشید برای مشاهده و مطالعه دیگر مقالات نوشته شده مربوط به بازاریابی محتوایی در بلاگ وستا، می‌توانید از اینجا وارد شوید.

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام

همان طور که می دانید اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است. اما روزانه کاربران بسیاری با حجم زیادی محتوا که بیشتر  این محتوا بی ربط و غیر مفید هستند به صورت دائمی روبرو می‌شوند. بنابراین در صورتی که یک پیج کاری متناسب با بیزینس خود راه اندازی کرده‌اید و یا یک صفحه شخصی دارید و تصمیم دارید که از این طریق به سوددهی برسید، باید ایده‌های خوب برای موضوعات تولید محتوا پیدا کنید. ایده‌هایی که بسیار جذاب، برای مخاطبان پیج شما باشند و آن‌ها را به چالش بکشند. محتوایی که بتواند در ذهن مخاطب نفوذ کند و شکل فوق العاده ای از برند شما در ذهن آن‌ها بسازد. زمانی که موضوعات در پیج بر اساس استراتژی محتوایی مناسب و ایده آل و مناسب باشد و تولید محتوا بصورت منظم توام با اطلاعات کاربردی و صادقانه برای مخاطب باشد می توانید به برندسازی، افزایش فالوور، اعتمادسازی و افزایش اعتبار پیج‌تان، محبوب‌سازی و در نهایت به افزایش فروش و کسب درآمد در اینستاگرام برسید. این را بدانید که برای موفقیت هیچ گونه راه میان بری وجود ندارد مگر با داشتن تفکری عاقلانه. تنها با داشتن استراتژی و تولید محتوا در اینستاگرام می‌توانید به نتیجه برسید. اگر نمی‌دانید که دقیقا چه محتوایی برای صفحه اینستاگرام خود تولید کنید و با ابهام و نگرانی انتخاب موضوع روبرو هستید اصلا نگران نباشید ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا بتوانید بهترین موضوعات برای تولید محتوا در اینستاگرام انتخاب کنید.

برای آشنایی بیشتر با تولید محتوا در اینستاگرام، می‌توانید مقاله‌ی " الفبای تولید محتوا در اینستاگرام " نوشته شده در بلاگ وستا را از اینجا مطالعه کنید..

چه استراتژی‌هایی را باید در تولید محتوای اینستاگرام استفاده کرد؟

هیچ فعالیتی بدون یک استراتژی حساب شده موفق نخواهد بود. باید بدانید افراد در زمینه کسب و کار و زمینه فعالیت شما، چه انتظارات و نیازی دارند و شما چه کمکی می‌توانید به مشتریان خود بکنید. این نیاز سنجی به این صورت است که بتوانید اطلاعاتی جامع و مفید در اختیارشان بگذارید.  بنابراین قبل از انتخاب موضوع برای تولید محتوای پیج اینستا باید به چند نکته اساسی فکر کنید و پاسخ مشخص به آنها بدهید.

1.     مشخص کردن هدف و پاسخ به اینکه چرا من می‌خواهم از اینستاگرام استفاده کنم؟

2.     مشخص کردن مخاطب هدف باتوجه به سن، جنس، سلیقه و علاقه مخاطب، موقعیت جغرافیایی و وضعیت اقتصادی آنها، حتی لحن محتوا مناسب مخاطب

3.     مشخص کردن بودجه برای بازاریابی و تبلیغات

4.     بررسی و تحلیل نقاط ضعف و قوت رقبا که بعنوان مهمترین منبع مهم برای الهام گرفتن انتخاب موضوع برای تولید محتوا در اینستاگرام

5.     تهیه تقویم محتوا با موضوعات مشخص شده و زمان انتشار مشخص محتوا.

 

البته به این موضوع هم توجه داشته باشید؛ برای اینکه بتوانید در فرآیند تولید محتوا موفق شوید و به نتیجه مورد نظر برسیم باید به فکر ایجاد یک تیم محتواسازی قوی باشید . تیمی که از نفرات حرفه‌ای تشکیل شود و موجب رشد کسب و کارتان شود. ولی در صورتی که تازه پیج خود را راه اندازی کرده اید، به درآمد نرسیده‌اید و سرمایه ندارید سعی کنید تا جای که می توانید خودتان کار تولید محتوا را پیش ببرید.

 

موضوعات مناسب برای تولید محتوا در اینستاگرام

1.     تولید محتوا آموزشی: با استفاده از تخصص و مهارتی که دارید بهترین گزینه انتخابی است.

2.     محتوا پشت صحنه: مشتری از اتفاقات داخل شرکت و بیزینس شما خبر ندارد بنابراین با تولید محتوا از خط تولید، آماده کردن سفارشات، فرایند تهیه و تولید و... می توانید باعث ایجاد اعتماد و صمیمیت بیشتر با مخاطبان شوید. بنابراین سعی کنید از محتواهایی که به زندگی واقعی نزدیک تر هستند، تهیه کنید.

3.     معرفی ویژگی و مزایای محصول و خدمات: که ابتدایی ترین  و ساده ترین نوع تولید محتوا است.

4.     معرفی اعضاء شرکت و تیم: که باعث ایجاد صمیمیت بیشتر و حس بهتر مخاطبان با ما می‌شود.

5.     موضوعات روز یا ترندها: موضوعاتی که در یک بازه زمانی همه در موردش صحبت می‌کنند که به آن‌ها موضوعات ترند یا موضوعات روز نیز می‌گویند. مثلا ترندهای مناسبتی مثل شب یلدا یا روزهای خاص یا تولید محتوا در مورد بعضی چالش‌های ترند با توجه به بیزنس‌تان، البته به این نکته توجه داشته باشید که قرار نیست ما در هر ترند و چالشی شرکت کنیم. بنابراین بر اساس تحقیق عمیق و بررسی گسترده، این چالش‌ها را بررسی کنید.

6.     تولید محتوا با استفاده از سوال‌های چالشی: سعی کنید با مطرح کردن سوالات چالشی مخاطب را به چالش بکشید. البته این سوالات بهتر است مرتبط با حوزه‌ی کسب‌و‌کار و تخصص شما باشد.

7.     تولید محتوای خدمات در حوزه تخصصی: تولید محتوا با استفاده از معرفی کتاب‌های خوب، پادکست، فیلم، اپلیکیشن و نرم افزارهای تخصصی در حوزه تخصص و کسب و کارتان که وجود دارد. با تولید این نوع محتوا شما به عنوان یک فردحرفه ای و استاد در نگاه دنبال کننده‌گان خواهید بود.

8.     برگزاری مسابقه مهیج: دریافت جایزه حس خوب، انرژی مثبت و هیجان به همه ما می‌دهد و افراد زیادی دوست دارند در مسابقه شرکت کنند به ویژه زمانی که جایزه خیلی وسوسه انگیز باشد. بنابراین سعی کنید بطور منظم در این زمینه تولید محتوا داشته باشید.

9.     تولید محتوا با حضور در همایش ها و مکان های مشهور

10. تولید محتوا برای استوری و یا گذاشتن استوری به صورت خود آزمایی و نظرسنجی: بسیاری از  افراد دوست دارند که برای اثبات تفاوت و بهتر بودن خود در این خود آزمایی‌ها شرکت کنند. این سنجش‌ها باعث می‌شود که تعامل با پیج شما بالا برود و معمولا افراد به آن واکنش نشان دهند و حتی آن را با دیگر همکاران و دوستان خود به اشتراک بگذارند.

11. ویدیوهای زنده و لایو: تولید محتوا بصورت لایو ، یکی از بروزترین روش‌های تعاملی با مخاطبان است که این روزها زیاد مد شده و برای تمام مخاطبان جالب و جذاب شده است. اشتراک لحظه‌ها بدون هیچ سانسور و ویرایشی می‌تواند یکی از جذاب ترین محتواها را برای مخاطب بسازد. شما می‌توانید با افراد مشهور و متخصص در حوزه کاری‌تان، با انتخاب موضوع تخصصی و پرسوال توسط مخاطبان‌تان، لایو مشترک برگزار کنید.

12. تولید محتوای انگیزشی و جملات کوتاه: استفاده از جملات انگیزشی و الهام بخش از اساتید حوزه کاری، بصورت عکس نوشته، فیلم و کلیپ بسیار می‌تواند حس خوبی در مخاطبان‌تان ایجاد کند.

13. محتوای سرگرم کننده، کمدی و طنز: اگر در حوزه کار خود ویدیو هایی هستند که سرگرم کننده هستند می توانید از آنها استفاده کنید. حواستان باشد به هیچ عنوان نباید از ویدیو های بی ربط به کسب و کارتان استفاده کنید.

14. انتشار  محتوا از ابراز رضایت مشتریان: تولید محتوا در اینستاگرام با استفاده از عکس‌ها و ویدیوهای مشتریان راضی از خدمات یا محصولاتتان. بهتر است برای بالا بردن کیفیت تولید محتوا در اینستاگرام هر چند وقت یک بار محتواهایی را با هدف ارتباط و تعامل بیشتر با کاربران در اینستا قرار دهید.

برای نوشتن بیو بهتر اینستاگرام، می‌توانید مقاله‌ی " بیو اینستاگرام را جذاب بنویسید! "، نوشته شده در بلاگ وستا را از اینجا مطالعه کنید.

محتوا در اینستاگرام به چند شکل قابل تولید است:

 • محتوا متنی و پست
 • محتوا تصویری، لایو ، فیلم یا IGTV که بسیار ترند و پرطرفدار هستند
 • محتوای گرافیکی
 • محتوای صوتی یا پادکست
 • محتوا تعاملی
 • استوری یا داستان

برای مطالعه‌ی مقاله‌ی " چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟ " نوشته شده بلاگ وستا، از اینجا وارد شوید.

موضوعات ترند و پر طرفدار در اینستاگرام با توجه به نیاز روز

انتخاب موضوعات جذاب و پرطرفدار برای تولید محتوا در اینستاگرام باعث رونق کسب و کارتان می‌شود. مطمئنم که برای شما هم این اتفاق افتاده است که شما در حال چک کردن صفحه‌ شخصی خود هستید اما محتوای پیج‌های دیگر توجه شما را به خود جلب می‌کند، بلافاصله آن را دنبال می‌کنید و متوجه می‌شوند زمان زیادی را برای چک کردن محتوای آن گذاشته‌اید. در بررسی این مسئله که عاملی باعث می‌شود افراد برای بازدید پیج شما زمان بگذارند باید گفت محتوا حرف اول را می‌زند. بخصوص محتواهای ترند و با توجه به اتفاقات روز دنیا باشد.صرف نظر از اینکه پیج شما چیست یک سری ترندها،  موضوعات پرطرفدار و هشتگ‌های پر مخاطب در اینستاگرام وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید به افزایش فالوور برسید. فراموش نکنید افزایش فالوور برای پیج شما به منزله افزایش فروش در اینستاگرام است. موضوعات زیر به ترتیب جذاب ترین موضوعات ترند و پرطرفدار در اینستاگرام در سال 2021 است که عبارتند از :

1.     مد و لباس

2.     غذا و تسترها

3.     سفر و گردشگری

4.     انرژی مثبت

5.     خنده و سرگرمی

6.     هنر و هنرمندان

7.     آموزش و یادگیری

 

3 راه حل اساسی برای  پیدا کردن محبوب‌ترین موضوعات برای پیج و تولید محتوا در اینستاگرام:

1.     در صورتی که تعدادی مخاطب دارید و از شما یک سری سوالات بصورت مکرر و زیاد پرسیده می شود می‌توانید در مورد این سوالات محتوا تولید کنید. بنابراین اولین راه حل این است که بفهمیم مخاطبان‌مان از ما چه اطلاعات و خدماتی می‌خواهند و براساس دغدغه‌ها و نیازشان، محتوا تهیه کنید.

2.     بررسی پیج رقبا و یادداشت تمام سوالاتی که در کامنت رقبا پرسیده و تولید محتوا برای آنها

3.     بهترین راه حل استفاده از مرورگر گوگل است که براساس کلمه کلیدی بررسی می‌کنیم که مخاطب‌ها بیشتر دنبال چه سوالاتی هستند. همچنین با سرج از سایت keywordtool.io  و  keyword planner نیز می‌تواند موضوعات بسیار خلاقانه‌ای برای پیج اینستاگرامتان انتخاب کنید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


 • اینستاگرام وستا
 • لینکدین وستا
 • توئیتر وستا
 • فیسبوک وستا
 • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-