اهمیت تداوم در تولید محتوا

 
 
مقالات وستا

اهمیت تداوم در تولید محتوا

امروزه اینترنت و فضای مجازی، عضو جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما شده است و بدون استفاده از آن، در انجام بسیاری از امور ناتوان هستیم. به طوری که از پرداخت قبض­‌ها گرفته تا انجام خریدمان در این بستر انجام می­شود. در واقع خدماتی که اینترنت به جامعه بشریت ارائه داد از کسی پوشیده نیست و روزبه‌روز به محبوبیت و ضرورت آن در زندگی ما افزوده می‌شود. در پی استفاده از اینترنت و خدمات اینترنتی در بیست سال اخیر، شرکت‌­ها برای دسترسی آسان 

اهمیت تداوم در تولید محتوا

به مخاطبان و مشتریان، کسب و کار خود را بر روی پلتفرم‌های مجازی آورده‌­اند تا از این طریق، درآمد بیشتری بدست آورند. یکی از عوامل بسیار مهم در رسیدن شرکت­‌ها به اهدافشان، تولید محتوا است. در این مقاله ابتدا بررسی می­کنیم: که تولید محتوا چیست؟ محتوا در چه قالب­‌هایی تولید می­شود؟ چرا تداوم تولید محتوا اهمیت دارد؟

همچنین در نظر داشته باشید می‌توانید برای مشاهده و مطالعه‌ی دیگر مقالات نوشته شده مرتبط با بازاریابی محتوایی در بلاگ وستا، از اینجا وارد شوید. 

تولید محتوا چیست؟

هر عاملی که یک پیام را در قالب (پیام مفهومی) به انسان منتقل کند، محتوا نامیده می‌شود. هر نوع محتوا شامل نوشته، عکس، پادکست و یا ویدیو. البته می­توان تعاریف متعدد و مفصل­تر دیگری برای تولید محتوا بیان کرد. به عنوان مثال، تولید محتوای نوشتاری، به سادگی آن چه که در ذهن شما می­گذرد نیست. البته که نوشتن محتوا، شروعی بسیار خوب و ساده ترین کار است. اما محتوا تولید شده توسط یک فرد مبتدی با فردی که اصول تولید محتوا را می­داند و به اصطلاح کارشناس محتوا است، بسیار متفاوت است. اگر شیفته تولید محتوا هستید شروع به نوشتن کنید و یادگیری اصول نوشتاری آن را شروع کنید.

 

قالب‌­های تولید محتوا

همان طور که اشاره کردیم، تولید محتوا می­تواند در قالب تصویر، نوشته، پادکست و ویدیو باشد. هر کدام از این موارد، مناسب یک شرایط خاص است و به طور کامل نمی­توان یک گزینه را برتر از دیگری دانست.

 یک تصویر ارزش هزاران کلمه را دارد، همچنین در نظر بگیرید که ویدیو، یک تصویر همراه با صدا، لحن، دیالوگ و ... است. بنابراین ممکن است متناسب با شرایط، در انتقال اطلاعات بسیار قوی­تر از نوشته یا تصویر عمل کند. همچنین پادکست، احتمالا بهترین گزینه برای انتقال اطلاعات، در حین انجام کار یا رانندگی هست. هرکدام از این قالب­ها، ممکن است بنا به شرایط، گزینه انتخابی کاربر باشد.

محتوای نوشتاری و فواید استفاده از این نوع محتوا، همیشه جالب ترین انتخاب بشر برای انتقال اطلاعات بوده و هست.!

به نظر شما نوشته و متن، چرا ممکن است بهترین گزینه برای قالب تولید محتوا باشد؟ اولاً آپلود و دانلود یک نوشته، هزینه کمتری هم برای وب سایت و هم برای کاربر دارد. دوماً زمانی که کاربر به یک موضوع تسلط دارد، جست وجو خواسته­اش در یک متن ساده­‌تر است.

 

تداوم در تولید محتوا

بعد از این که با محتوا و انواع قالب­های آن آشنا شدیم، به دلایل اهمیت تولید محتوا می­پردازیم. چرا باید در وب سایت، به طور مداوم محتوا تولید کنیم؟ در ادامه بعضی از مهم­ترین دلایل اهمیت تداوم محتوا را معرفی و بررسی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

 

۱. نویسنده به عنوان متخصص معرفی می‌شود!

زمانی که محتوای سایت را در یک زمینه و سمت­و­سوی خاصی تهیه می­کنید، به طور مثال در زمینه طراحی وب سایت به صورت گام به گام و با تداوم، محتوا تولید می‌کنید، مخاطب شما را به عنوان یک شخص متخصص، در آن زمینه می­بیند و به نوشته­های شما اعتماد می­کند. کاربر برای افزایش دانش و آگاهی خود در زمینه طراحی وب سایت، به طور مداوم به شما مراجعه می­کند. در واقع این تداوم در تولید محتوا در زمینه یک کسب و کار خاص است که شما را به عنوان متخصص، به کاربر معرفی می­کند.

۲. سئو سایت

اگر سایت شما تولید محتوا نکند، موتورهای جستجو چگونه سایت را در نتایج سرچ کاربران قرار دهد؟ مخاطب خود را بشناسید و بر اساس پرسونای مخاطب، شروع به تولید محتوا کنید. هرچه در این کار استمرار داشته باشید، مخاطبان بیشتری جذب کرده، به دنبال آن ترافیک سایت شما افزایش می‌یابد و رتبه­بندی بهتری در موتورهای جستجو کسب می­کنید. بنابراین تولید محتوا، از موارد بسیار مهم در سئو سایت است.

می‌توانید برای مطالعه‌ی دیگر مقالات مرتبط با سئو در بلاگ وستا، از اینجا وارد شوید.

 

۳.تبدیل مخاطب به مخاطب وفادار

گفتیم که یکی از دلایل اهمیت تداوم در تولید محتوا، معرفی خودتان به عنوان یک متخصص به کاربر است. با داشتن محتواهای مفهومی و روان  به راحتی مخاطبانتان را وفادار سازید. در واقع کاربران و مخاطب‌های شما، همیشه با بازدید‌هایشان پیگیر شما هستند و دائما شما را چک می­کنند. بنابراین یکی از دستاوردهای مهم تداوم در تولید محتوا برای شما، تبدیل مخاطب به مخاطب وفادار است.

 

۴.لینک سازی و تبلیغ

در نتیجه با تداوم در تولید محتوا، کاربر شما را یک متخصص می­داند و تبدیل به حامیِ­تان می­شود. این مخاطب با آگاهی بر تخصص و تداوم شما در تولید محتوا در یک زمینه خاص، شما را به دیگران به عنوان یک مرجع تخصصی و پویا معرفی می­کند. مثلاً اگر شما خود را به مخاطب به عنوان یک متخصص طراح وب سایت معرفی کرده باشید و مخاطب شما  یک استاد فناوری اطلاعات باشد، شما را به دانشجویان خود معرفی می­کند. حدس بزنید در این حالت چند نفر ممکن است به سایت شما مراجعه کنند؟ یا حتی شرایط می‌تواند از این بهتر هم شود، این دانشجویان در جمع دوستان، هم خوابگاهی­ها یا جمع­های خانوادگی در میان دوستانشان، سایتتان را معرفی می­کنند. بنابراین این تداوم شما در تولید محتوا می­تواند منجر به تبلیغ وب سایت شما شود.

 

۵. سرنخ و اطلاعات مشتری

تداوم در تولید محتوا، به راحتی می‌تواند منجر به گرفتن سرنخ و اطلاعات بیشتر از مشتریان شود. در انتهای مقاله­ها، مخاطب را به مشارکت دعوت کنید تا نظرات خود را عنوان کرده و سوالتشان را بپرسند. نظرات و پرسش­های آنها، می­تواند موضوع مقاله­های بعدی را مشخص کند. به عنوان مثال آنها را تشویق کنید که ایمیل­شان را وارد کنند تا در صورت انتشار مطالب جدید، از آن با خبر شوند. پس آنها برای دریافت مطالب و آگاهی بیشتر از شما، سرنخ­هایی از خود به جای می‌گذارد.

برای نگه داشتن و حفظ کاربران و مخاطب‌های وفادار، محتوای با کیفیت تولید کنید. از طرفی در نظر داشته باشید که در محتواهای بعدی هم، همچنان می‌توان سرنخ­های جدید از مشتریان بدست آورد. پس به تداوم در تولید محتوا ادامه دهید.

۶.استفاده از سایت به عنوان تاریخچه

اساتید دانشگاه برای یادگیری و افزایش قدرت حل یک مسئله، از راه حل­های ابتدایی مسئله شروع به آموزش می­کنند تا در نهایت به آخرین راه حل ( راه حل بهینه) برسند؛ این راه­حل تا اکنون بهترین روش پاسخ به آن مسئله بوده است. معمولا برای دانشجویان این سوال پیش می­آید که، چرا مستقیما به راه حل مناسب نرسیم؟

تاریخچه، فرآیند و نحوه حل مسئله برای دانشجویان بیان می‌شود زیرا دانشجویان قرار است نحوه حل یک مسئله را بیاموزد، نه این که صرفاً مانند یک ربات بدون تحلیل و درک به حل مسئله بپردازید. بنابراین زمانی که ده سال در یک زمینه، تولید محتوا می­کنید، گاهی از آرشیو نوشته­های شما به عنوان یک تاریخچه کامل در روند انجام یک فرآیند استفاده شود.

 

۷. برندسازی

 یکی از دستاوردهای تولید محتوا، تاثیر بر برندسازی است. روزانه، مردم در بمباران اطلاعات قرار می­گیرند اما به دنبال مناسب­ترین منبع، ‌برای رفع نیازشان می­گردند. بنابراین سعی کنید محصولات را به طور کامل و دقیق معرفی کنید؛ به طور متداول در مورد محصولات و وجه تمایز آنها با دیگر محصولات در بازار بپردازید. از ویژگی­های منحصر به فرد و برتر خود بنویسید و در این زمینه محتوا تولید کنید. این تداوم در تولید محتوا، به روند برندسازی کمک بسیار زیادی می­کند.

۸. فروش بیشتر

اینکه شما به عنوان متخصص و برند، در یک زمینه کاری شناخته شده­اید، برای شما دستاورد دارد و آن فروش بیشتر است. اما چگونه تداوم در تولید محتوا در نهایت می‌تواند منجر به فروش بیشتر شود؟  بیایید با یک  مثال این مسئله را بهتر درک کنیم، همانطور که می­دانید شرکت­های دارویی و لوازم آرایشی، محصولات خود را معمولاً به پزشکان  معرفی و تبلیغ می­کنند. در واقع پرسونا مخاطب آنها، اغلب جامعه­ی پزشکی است، زیرا مردم به توصیه­های یک متخصص توجه بیشتری دارند تا یک بازاریاب. پس با تجویز یک پزشک، مشتری با اعتماد کامل،  محصولات شما را خریداری می‌کند.

بنابراین می­توانید به راحتی محصولتان بفروشید. توجه داشته باشید که ارائه محصولات با کیفیت، در مراجعه مجدد مشتریان بسیار تاثیرگذار است و برای ارائه یک محصول با کیفیت، نهایت تلاش خود را به کار گیرید. البته بخار داشته باشید که زمان تولید محتوا، در معرفی محصولات بزرگنمایی نکنید. چون برای فروش بیشتر، بهتراست خود را یک متخصص معرفی کنید تا صرفا یک بازیاب!

جمع­بندی

در این مقاله، از انواع محتواهای مختلف صحبت کردیم. همچنین یادآورشدیم که محتوا را می‌توان در قالب­های متن، عکس، پادکست و ویدیو تولید کرد تا از این طریق، یک پیام برای مخاطب بفرستیم. تداوم در تولید محتوا، شما را به عنوان یک متخصص در زمینه کاری خود به کاربر معرفی می­کند. به دنبال آن می‌توان در میزان فروش، بدست آوردن سرنخ و اطلاعات بیشتر از مشتری، تبدیل مخاطب وفادار، سئو سایت، تبلیغ بیشتر کسب و کار و ... بسیار تاثیرگذار بود. البته تمام راهکار‌های عنوان شده در این مقاله، با تحقیق و برنامه‌ریزی دقیق نیز کاملا کاربردیست.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-