اهمیت وجود پشتیبانی سایت

 
 
مقالات وستا

اهمیت وجود پشتیبانی سایت

در فضای مجازی، به ویژه در فضای سایت‌ها، دسترسی به سرنخ‌هایی از مشتریان با روش‌های برنامه‌ریزی شده، می‌تواند در روند فروش خدمات و محصولات، نقش بسزایی داشته باشد. طبق تحقیقات، میزان برقراری ارتباطات با دیگران در فضای مجازی نسبت به فضای واقعی، بسیارراحت تر است. با توجه به قابلیت‌های بالایِ فضای مجازی، کسب ­وکارهای مختلف، حضور در این فضا را لازمه موفقیت در مقابل رقبا می­بینند. بنابراین اقدام به راه­اندازی یک وبسایت می­کنند. این وبسایت همانند ویترین یک فروشگاه، برند شما را به راحتی معرفی می‌کند!

اهمیت وجود پشتیبانی سایت

 حال این سوالات ممکن است در ذهن شما مطرح شود که آیا در فضای واقعی، از فروشگاه خود مراقبت نمی­کنید؟ آیا آن را به روز نمی­کنید؟ ارتقا نمی­دهید؟ برای برقراری امنیت آن، چه می­کنید؟ دوربین مداربسته می­گذارید یا نگهبان؟ یا شاید هر دو؟ حالا که متوجه شدید سایت شما نیز، به همه این مراقبت­ها نیاز دارد در پارگراف های بعدی به بررسی هر کدام این موارد خواهیم پرداخت. متاسفانه برخی از صاحبان کسب و کار تصورمی‌کنند که یک وب سایت، برای یک عمر با همین ظاهر و اطلاعات کافیست! خیر. وب سایت شما نیاز به پشتیبانی و مراقبت دارد، همانطور که فروشگاهِ­تان نیاز به مراقبت دارد.

گاهی لازم است در وبسایت کسب وکارتان، خانه تکانی کنید؛ از لحاظ فنی کدها را در قسمت هایی که در سایت نیاز به تغییر دارد، تغییر بدهید، محتوا و تصاویر را عوض کنید، امکانات جدید به سایت اضافه کنید  و در کل یک پشتیبان حرفه‌ای باشید!

پشتیبانی از سایت 

تا اینجا متوجه شدیم، که چرا باید از سایت پشتیبانی کنیم؟ حال این سوال مطرح می‌شود که پشتیبانی از سایت، دقیقا به چه معنی است؟ و پشتیبان سایت چه وظایفی دارد؟

پشتیبانی از سایت، مجموعه­ای از فعالیت­هایی است که پس از طراحی وبسایت توسط شرکت­های پشتیبان، برای حفظ، نگهداری و به روز رسانی سایت انجام می­شود. از جمله وظایف پشتیبان سایت، برقراری امنیت سایت، گرفتن نسخه پشتیبان، بررسی دردسترس بودن سایت و...است. اگر زمان کافی، برای پشتیبانی و حفاظت از سایت خود را ندارید، سایت را به حال خود رها نکنید و حتما از یک پشتیبان کمک بگیرید.

 

در دسترس بودن سایت

سایت، بنا به هر دلیلی ممکن است از دسترس کاربران خارج شود. اگر سایت مربوط به کسب­وکار باشد، بسته به میزان تراکنش‌های سایت، به ازای هر روز یا حتی به ازای هر ساعت و ثانیه که سایت در دسترس نباشد، می‌تواند ضررهای زیادی به کسب و کار وارد کند. تیم پشتیبان سایت، باید در دسترس بودن سایت را مرتب مانیتور و کنترل کنند، تا از این صدمات اقتصادی جلوگیری شود.

 

انقلاب محتوا و موفقیت در کسب و کار

محتوا، مهمترین بخش سایت است. وجود محتوا مناسب با رعایت قوانین محتوا و براساس ساختارها و قوانین سئو، محتوا و گوگل  مثل مقاله­ها، مصاحبه­ها و ... می­تواند تاثیر بسیار زیادی در رتبه­بندی سایت داشته باشد. بسیاری از صاحبان مشاغل که به مرز ورشکستگی بودند، با تهیه محتوا‌ی حرفه‌ای مرتبط با کسب وکارشان و پاسخ به سوالات احتمالی کاربران، کسب و کارشان را نجات دادند. با استفاده از پشتیبان حرفه‌­ای، محتوا و مقالات سایت را به‌­روز نگه دارید.

 

پاسخ به نظرات کاربران

کاربرانی که از محصول شما استفاده کرده‌­اند یا قصد خرید محصول دارند، ممکن است نظرات و سوالاتی در مورد محصول داشته باشند، این نظرات و پیشنهادها می‌تواند تاثیر بسزایی در موفقیت کسب وکار شما داشته باشند، پس به نظرات با دقت بیشتری توجه داشته باشید و صبورانه به آنها پاسخ دهید. حتی ممکن است از محصول یا نوع خدمات راضی نباشید. بنابراین باید تلاش در جهت جلب توجه مشتریانتان به سمت کسب و کارتان داشته باشید.

 امروزه کاربران، قبل از خرید یک محصول یا خدمات، به نظرات دیگران در مورد آن بسیار اهمیت می­دهند و از آنها به عنوان سرنخی برای تصمیم­گیری، در مورد خرید محصول استفاده می­کنند. باید با توجه به نظرات و پیشنهاد کاربران به آن ها ثابت کنید که برای نظر آنها ارزش قائل هستید تا اعتماد آن ها به سمت شما جذب شود. برای این کار، یک پشتیبان به زمینه‌ی فعالیت شما، آشنایی کامل دارد استخدام کنید تا با مشتریان تعامل بهتر و حرفه ای تری داشته باشد.

 

رفع خطای احتمالی سایت

بنا به دلایل بسیار، ممکن است خطاهایی در وب‌سایت به وجود آید، که به کل وبسایت یا بخشی از آن، آسیب برساند. اگر به این خطاها بی­توجه باشید، هم از سمت گوگل جریمه می­شوید، هم از سمت کاربران! در پی این مسئله، آنها تصور جالبی نسبت به کسب و کار شما نخواهند داشت. با اهمیت دادن به وبسایت و درواقع به ویترین فروشگاهیتان در واقع  به کاربران و مشتریان نشان می‌دهید که چقدروب سایت و شغلتان برای شما اهمیت و ارزش دارد. یکی از وظایف پشتیبان­ وبسایت، بر طرف کردن این خطاها است.

 

بروز­ترین چک لیست سئو و اهمیت آن در تولید محتوا

موتورهای جستجوی گوگل، سایت شما را از جنبه­های مختلف ارزیابی، دسته­بندی و رتبه­بندی می­کند. از بروزرسانی سایت تا نحوه لینک ­دهی را بررسی می‌کند. برای هماهنگ بودن با الگوریتم‌های سایت، یک پشتیبان متخصص سئو داشته باشید، تا مرتب چک لیست­های بروز سئو را بررسی و مطابق آن عمل کند. فراموش نکنید، که به تمام موارد عنوان شده در چک لیست سئو توجه کامل داشته و انجام دهید. برخی از نکات کوچک در کنارهم، تاثیر بسیار زیادی در رتبه‌بندی سایت دارد. برای آگاهی بیشتر از چک لیست سئو، می­توانید مقاله چک لیست نهایی سئو(SEO) ۲۰۲۱ را از اینجا (قسمت اول) و اینجا (قسمت دوم) مطالعه کنید.

 

تغییر نیاز مشتریان 

نیاز مشتریان، به مرور زمان تغییر می­کند. به طور مثال، اگر شما فروشنده لباس باشید نمی­توانید به مشتریان، کل سال را لباس زمستانه بفروشید یا لباس­های ۱۰ سال پیش را به مشتریان پیشنهاد دهید. خواسته­ها و نیازهای مشتریان را در نظر بگیرید و هر چه را که نیاز دارند بفروشید! حتی می­توانید از آن­ها ایده گرفته و برای بررسی این تغییرات، می­توانید از پشتیبانان سایت کمک بگیرید! 

 

چطور امنیت سایت را تضمین کنیم؟!

امنیت، مسئله بسیار مهم در پشتیبانی از وب‌سایت است. اگر بابت فروش محصول و خدمات در وبسایت­تان، اطلاعات خصوصی و پرداختی مشتری را دریافت می­کنید، حفظ حریم خصوصی و امنیت سایت از نان شب واجب­تر است!

متاسفانه برخی از مدیران ، به مسئله امنیت پیج اهمیت چندانی نمی‌دهند. در واقع آن‌ها معتقد هستند که "سری را که درد نمی­کند، چرا دستمال ببندند؟!" در حالی که امنیت از موثرترین و حیاتی‌ترین مسئله مهم یک وبسایت است. وجود هکرها، گویای اهمیت بسیار بالای امنیت سایت است. ‌این هکر‌های دردسرساز، با یک حمله تلنگری به صاحبان کسب­وکار می‌زنند تا آنها مجبور شوند دستمال به سر ببندند! و به دنبال ناجی باشند.

برای برقراری امنیت به برخی از نکات در زیر اشاره کردیم:

  • از شرکت­های معتبر، "هاست" خرید کنید. وبسایت­ها بر روی هاست قرار می‌گیرد بناربراین، با تحقیق و بررسی و همچنین استفاده از تجربیات متخصصین در این زمینه، هاست مطمئنی خریداری می‌کنید.
  • اینترنت مطمئن تهیه کنید. یکی از حملات معروف امنیتی، حمله man in the middle است. بله درست ترجمه کرده­اید! شخصی در میان شما و کاربر قرار می‌گیرد، امنیت وبسایت را به  خطر می‌اندازد، می‌تواند اطلاعات را به سرقت ببرد یا دستکاری کند. برای مقابله با آن، از تکنیک­های امنیتی مختلف می­توان استفاده کرد مثل فایروال مودم و غیر فعال سازیwsp  و ....
  • فایل­های مورد نظر را از منابع معتبر تهیه کنید. فایل­هایی مثل سیستم مدیریت محتوا، قالب و افزونه ها.
  • رمز عبور قوی انتخاب کنید. رمزی که ترکیبی از حروف، اعداد و کاراکتر‌ها باشد.
  • دسترسی به فایل­های حساس را محدود کنید. می­توانید برخی از آن‌ها مثل اسناد را تغییر قرار دهید. با بلاکچین، اسناد بدون تغییر می­مانند. آیا از بلاکچین چیزی شنیده­اید. برای آشنایی بیشتر با آن می­توانید مقاله بلاکچین را مطالعه کنید.
  • از پروتکل امنیتی SSL استفاده کنید. این پروتکل،  http  را به   https تبدیل می­کند. کاربران، حتی افرادی که در مورد مسئله‌ی امنیت اطلاعات زیادی ندارند نیز، قبل از وارد کردن اطلاعات شخصیِ و یا پرداختی­شان، به این موارد نیز توجه می‌کنند.

 

نسخه پشتیبان سایت

 آیا فکر کرده­اید که اگر کسی فروشگاه شما را به آتش بکشد، چه  اتفاقی می‌افتد؟  همه هستی­تان بر باد می‌رود! اما در وبسایت این امکان را دارید که نسخه پشتیبان از وبسایت را به صورت ماهیانه، هفتگی، روزانه،ساعتی و... تهیه کنید. این بستگی به سرعت تغییرات در وبسایت شما دارد؛ اگر وبسایت کوچک و تغییرات کم است، ممکن است پشتیبانی روزانه یا هفتگی کافی باشد. اگر سرعت تغییرات وبسایت زیاد باشد، بهتر است پشتیبانی روزانه و ساعتی انجام شود.

 

وب سایت وستا با بهره‌گیری از دانش و تجربیات تیم دانش بنیان وستا، همواره در زمینه‌های بسیاری از جمله، خدمات پشتیبانی وب سایت، خدمات جامع و فوق العاده ای را نیز به کاربران و مشتریان خود ارائه  می‌دهد.


وستا چه خدماتی در زمینه پشتیبانی ارائه می‌دهد؟

پاسخگویی مشتریان

بررسی سایت: بررسی هاست، خطاهای موجود در سایت، پاسخگوییبه مشتریان برای رفع خطاها

جلوگیری از تغییرات توسط مشتریان با توجه به پروپوزالی که از قبل ارائه شده

ایجاد بستر امنیت سازی در فضای سایت مشتریان

در نظر داشته باشید می‌توانید برای دریافت انواع خدمات طراحی سایت و پشتیبانی آن و همچنین دریافت مشاوره، با ما تماس بگیرید.

و در آخر

به دلیل دسترسی بهتر به مخاطبان، صاحبان مشاغل به پلتفرم مجازی روی آوردند و شروع به راه­اندازی وبسایت کردند. اما همان‌طور که یک فروشگاه در فضای واقعی همانند فضای مجازی به مراقبت نیاز دارد، وبسایت نیز به مراقبت در تمام جوانب احتیاج دارد. بنابراین برای نگهداری و بروز­رسانی سایت، باید پشتیبان سایت استخدام کنند. وظایف پشتیبان وبسایت مانند تهیه نسخه پشتیبان، بروز کردن محتوا، برطرف کردن خطاها و غیره. که در بالا این وظایف را نیز عنوان کردیم.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-