بیو اینستاگرام را جذاب بنویسید!

 
 
مقالات وستا

بیو اینستاگرام را جذاب بنویسید!

اینستاگرام به طور عمده به عنوان بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی شناخته می‌شود. در حقیقت درصد کاربرانی که چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان از اینستاگرام استفاده می‌کنند روز به روز بیشتر می‌شود. از آن جایی که اینستاگرام، موقعیت‌های مختلفی را برای کسب درآمد و توجه، برای کاربران، به وجود آورده‌است، کاربران هوشیار نیز باید با تمامی موقعیت‌های فراهم شده آشنایی کاملی داشته باشند. از طرف دیگر، وجود الگوریتم‌های اینستاگرام باعث شده تا تمامی صفحات این شبکه‌ی اجتماعی سعی کنند از قواعد آن پیروی نمایند.

بیو اینستاگرام را جذاب بنویسید!

با وجود تمامی نکات ذکر شده، بیو، بخش مهمی از اینستاگرام را به خود اختصاص داده‌است. در حقیقت به هر میزانی که بتوانید بیوی جذاب و مرتبط با محتوای صفحه‌ی خود داشته باشید، به همان میزان نیز بازخورد مناسبی از کاربران دریافت خواهید کرد که نتیجه‌ی آن افزایش فالوور و به وجود آمدن موقعیت‌های تبلیغاتی و شغلی مناسب است. در این مقاله به بررسی نحوه‌ی نوشتن بیو جذاب برای اینستاگرام می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

همچنین می‌توانید از طریق این لینک، دیگر مقالات بازاریابی محتوایی را مشاهده و مطالعه نمایید. 

بیو اینستاگرام

پیش از آن که بخواهیم به نحوه‌ی نوشتن بیو بپردازیم نیاز است که با تعریف آن آشنا شوید. بیوی اینستاگرام مخفف عبارت بیوگرافی است. در حقیقت زمانی که فردی وارد صفحه‌ی اینستاگرام شما می‌شود، اولین نکته‌ای که از آن صفحه به آن برخورد می‌کند، بیو است. بیو بخشی از اینستاگرام است که در بالای تمامی پست‌های شما و درست در زیر نام کاربری قرار می‌گیرد. در بیو می‌توانید به توضیح خود یا کسب‌وکاری که دارید بپردازید. تعداد کاراکترهایی که می‌توان برای بیو استفاده کرد، 150 عدد است. همچنین شما می‌توانید لینک‌هایی مانند لینک وبسایت، شبکه‌های اجتماعی دیگر و حتی ایمیل را به بیو اضافه نمایید. در حقیقت، بیو مانند یک شناسنامه از فعالیت‌های شما عمل می‌کند و در صورتی ک قواعد نوشتن محتوای آن به درستی رعایت نشود، مخاطبان به دیدن پست‌ها و استوری‌های صفحه‌ی اینستاگرام شما ترغیب نخواهند شد.

بیوی اینستاگرام جذاب

همانطور که ذکر شد، بیوی اینستاگرام از مهم‌ترین بخش‌های این شبکه‌ی اجتماعی است چرا که اولین تأثیرگذاری بر بخش عمده‌ی مخاطبان شما از طریق بیو رخ می‌دهد. با توجه به این موضوع نیاز است تا با نحوه‌ی نوشتن بیوی جذاب و مناسب آشنا شوید. در ادامه‌ی این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

1.    نام اینستاگرام

اولین قدم برای آن که بتوانید بیوی اینستای جذابی داشته باشید آن است که نام مناسبی را برای صفحه‌ی خود انتخاب کنید. نامی که انتخاب می‌کنید باید به صورتی باشد که بتوان آن را تنها با یک اسم و عنوان کلیدی در اینستاگرام جستجو و پیدا کرد. فرض کنید که فردی هستید که در حیطه‌ی طراحی وبسایت فعالیت می‌کنید. در این صورت بهترین نام اینستاگرام شما به این صورت است که حرفه و نام خود را در آن قرار دهید. برای مثال، فرض کنید نام شما X است، در این صورت نام مناسب اینستاگرام شما، "X، طراح وبسایت" خواهد بود. با توجه به آن که اینستاگرام بخش‌های نام و نام کاربری را به عنوان قسمتی از الگوریتم خود در نظر می‌گیرد، نیاز است تا از کلمات کلیدی مناسبی برای نام صفحه‌ی خود استفاده نمایید.

2.    تأثیر بر مخاطب ایده‌آل

یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای نوشتن یک بیوی اینستاگرام جذاب از آن استفاده کنید آن است که جملات بیو را برای مخاطب هدف تولید کنید. با استفاده از یک بیوی دقیق و مناسب می‌توانید هر مخاطبی که بیشترین ارتباط را با صفحه‌ی شما دارد، به محتوای خود مجذوب نمایید. در حقیقت جملات بیو با در نظر گرفتن این هدف باید به نوعی نوشته شوند که کسب و کار شما، محتوای صفحه‌ی اینستاگرام و حتی خلاصه‌ای از اسم خود شما را در بر داشته باشد. روش دیگر تأثیر بر مخاطب ایده‌آل با استفاده از بیوی اینستاگرام اما روشی بسیار کلی‌تر به حساب می‌آید. در این روش شما با استفاده از جملاتی که مفهوم آن‌ها، تأثیرگذاشتن بر جامعه و ایجاد فضای مناسب برای تمامی افراد است، محتوای صفحه‌ی خود را در قالب بیو به دیگران معرفی می‌کنید. برای مثال اگر هدف صفحه‌ی شما بنگاهی خانه است، می‌توانید از جملاتی مانند "دیگر هیچ‌کس در خیابان نمی‌خوابد" استفاده نمایید.

3.    برجسته کردن مهارت‌ها

مهارت‌های شما در حقیقت چیزی است که باعث می‌شود تا در نظر مخاطبان، خاص به نظر برسید. از آن جایی که بیوی اینستاگرام مانند دری بین پست‌های شما و مخاطبان عمل می‌کند نیاز است تا مخاطب را به دیدن پست‌های خود از طریق بیو راضی نمایید. مخاطب برای دیدن پست‌ها و حتی فالو کردن صفحه‌ی اینستاگرام شما باید دلایل قانع‌کننده‌ای را در بیوی شما مطالعه کند. یکی از بهترین شیوه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن اقدام به این کار کنید آن است که مهارت‌های خود را در بیو ذکر کنید. برای مثال، اگر شما یک شرکت گردشگری هستید، باید سعی کنید مهارت‌های شرکت خود را در چند کلمه در بیو قرار دهید. برای مثال ممکن است که متخصصان گردشگری شرکت شما در تمامی کشورهای اروپایی تور برگذار کنند که این نکته را می‌توان به عنوان یک مهارت ویژه در بیوی اینستاگرام ذکر کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی هدف بیو آن است که شما بتوانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید؛ اما این نکته را نباید فراموش کرد که با بیو می‌توان بر مخاطبان غیرمرتبط نیز تأثیر گذاشت.

4.    لینک‌ها و هشتگ‌های مرتبط

یکی از بهترین قابلیت‌هایی که در بیو وجود دارد آن است که شما می‌توانید از لینک‌های قابل کلیک در آن استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا شما بتوانید آدرس دیگر صفحه‌های اینستاگرام مرتبط با کسب و کار خود را در بیو قرار داده و به نوعی بازاریابی آن‌ها را انجام دهید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت، آدرس ایمیل، وبسایت و دیگر شبکه‌های اجتماعی خود را نیز در بیو قرار دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که یکی از راه‌های افزایش ترافیک سایت، استفاده از لینک‌ وبسایت در بیوی اینستاگرام است. از طرف دگیر، شما می‌توانید از انواع هشتگ‌های برای جذاب‌تر کردن بیوی اینستای خود استفاده کنید. با وجود آن که هشتگ‌ها تأثیری بر سرچ شدن اسم شما در اینستاگرام ندارند اما برای جمع‌آوری محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) و دعوت سایر مخاطبان برای استفاده از این هشتگ‌ها تأثیر بسیار زیادی دارد چرا که باعث بازاریابی رایگان برای صفحه‌ی شما خواهد شد.

5.    CTA

فراخوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر نوع بازاریابی اینترنتی و دیجیتال است. با توجه به این موضوع، استفاده از لینک‌های فراخوان در بیوی اینستاگرام باعث خواهد شد تا شما بتوانید کسب و کارها و حتی تبلیغات دیگر وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را به بهترین صورت انجام دهید. برای انجام این کار نیاز است تا لینکی که می‌خواهید کاربر وارد آن شود و اقدام به خرید، امضا، حمایت از کمپین و یا حتی مشاهده کردن ویدیویی در یوتیوب نماید را در بیو قرار دهید. اما CTA در اینجا به پایان نمی‌رسد چرا که باید در بالا یا پایین آن ویدیو جمله‌ای مانند "وارد لینک زیر شوید و از کمپین ما حمایت کنید" استفاده نمایید.

6.    کلمات کلیدی مرتبط

یکی از اصول مهم نوشتن بیوی اینستاگرام آن است که از کلماتی استفاده کنید که بیشترین ارتباط را با فعالیت‌های صفحه‌ی شما دارند. نکته‌ی مهمی که در این زمینه وجود دارد آن است که استفاده از کلمات کلیدی در بیوی اینستاگرام هیچ تأثیری بر سرچ شدن عنوان شما در الگوریتم‌های اینستاگرام نخواهد داشت اما تأثیر بسیار زیادی بر تمامی مخاطبان خواهد گذاشت. در حقیقت برای بررسی این موضوع نیاز است تا کاربران و مخاطبان صفحه‌ی شما را به دو دسته‌ی مرتبط و نامرتبط تقسیم کنیم. مخاطبان مرتبط با مطالعه‌ی بیوی صفحه‌ای که کلمات کلیدی مرتبط با اهداف آن‌ها را به کار برده باشد، اقدام به دیدن پست‌ها و حتی لایک و فالو کردن می‌نمایند. از طرف دیگر، مخاطبان غیرمرتبطی که صرفا یک آشنایی اولیه کارهای شما دارند نیز می‌توانند شما را دنبال کنند چرا که خاصیت کلمات کلیدی آن است که باید برخی از آن‌ها برای تمامی مردم، قابل فهم باشد که این موضوع باعث می‌شود تا حتی عده‌ای که آشنایی سطحی با نوع فعالیت‌های شما دارند نیز صفحه‌ی شما را دنبال کنند.

7.    ایموجی

استفاده کردن از ایموجی در بیوی اینستاگرام باعث می‌شود تا کاربران بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. برای مثال اگر صفحه‌ی شما درباره‌ی موضوعات مرتبط با سینما است، می‌توانید از ایموجی دوربین فیلمبرداری یا کلاکت استفاده نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که قدرت بیان ایموجی به اندازه‌ی کلمات است و به همین دلیل نیز باید در انتخاب نزدیک‌ترین ایموجی به محتوای صفحه‌ی خود دقت زیادی به خرج دهید.

8.    اطلاعات تماس

با وجود تمامی لینک‌هایی که در بیو قرار می‌گیرند اما نیاز است تا اطلاعاتی مانند شماره‌ی تلفن و آدرس محل کار را نیز اضافه کنید. برای انجام این کار کافی است تا حساب کاری صفحه‌ی اینستاگرام خود را به نوع تجاری تبدیل نمایید. این کار باعث می‌شود تا شما بتوانید آدرس و شماره‌ی خود را دون اشغال کردن حتی یک کاراکتر از 150 کاراکتر ذکرشده، اقدام به ثبت آن‌ها نمایید.

 

سخن آخر

در این مقاله بررسی نحوه‌ی نوشتن بیوی اینستاگرام جذاب پرداختیم. همانطور که ملاحظه کردید، روش‌های گوناگونی برای این کار وجود دارد. برای داشتن یک بیوی اینستاگرام جذاب نیاز است تا تمامی روش‌های ذکرشده را با وسواس زیادی به کار ببرید تا بتوانید بیشترین تأثیر را بر مخاطب صفحه‌ی خود گذاشته و بیشترین بازخورد را از آن‌ها دریافت کنید. همچنین می‌توانید وارد بلاگ وستا شده و مقالات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ را از اینجا مشاهده و مطالعه نمایید. 

از همراهی شما متشکریم. 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-