لزوم فروشگاه اینترنتی در دوران کرونا

 
 مقالات وستا

لزوم فروشگاه اینترنتی در دوران کرونا

با همه‌ گیری ویروس کرونا و شروع قرنطیه‌ های سراسری، شوک بزرگی به بسیاری از کسب‌ وکارها وارد شد. اما در این میان بودند کسب‌وکارهایی که تهدید را به فرصت تبدیل کرده و از این موقعیت نهایت استفاده را کسب کردند؛ آن کسب‌وکارها، کار خود را در فضای اینترنت گسترش داده و با راه‌اندازی فروشگاه‌های انلاین خود، از رقبای خود پیشی گرفته‌اند. با توجه به اینکه زمان نسبتا زیادی طول خواهد کشید تا اوضاع جهان، به حالت قبل بازگردد؛ در این مقاله می‌خواهیم به لزوم داشتن فروشگاه‌های اینترنتی در دوران همه‌گیری کرونا بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

فروشگاه اینترنتی

همچنین می‌توانید از طریق این لینک، دیگر مقالات بازاریابی محتوایی را مشاهده و مطالعه نمایید. 

کرونا، تعیین کننده‌ترین رویداد سال 2020

بعد از گذشت بیش از یکسال از شیوع کرونا ویروس، بیان این موضوع که شروع همه‌گیری ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن، یکی از رودیدادهای تعیین کننده‌ی سال گذشته و سال‌های پیش رو است؛ امری بدیهی می‌باشد. وضعیت جهان به یکباره، دچار تغییرات زیادی شد. مردم تا مدت‌ها نمی‌توانستند کنار هم جمع بشوند؛ رستوران ها، کافی شاپ‌ها، سالن‌های سینما، سالن‌های ورزشی، تمامی کسب‌وکارها و فروشگاه‌هایی که به صورت حضوری فعالیت می‌کردند به  یکباره تا چندین ماه، مجبور به تعطیلی و عدم فعالیت شدند. با اینحال بعد از گذشت این مدت زمان، تعداد افرادی که برای تجمع در یک مکان امن در نظر گرفته می‌شوند از هزاران نفر به صدها نفر به ده نفر کاهش یافته است.

در این زمان، تغییرات زیادی در سبک زندگی مردم بوجود آمده است که تا پایان این همه‌گیری و احتمالا حتی بعد از پایان آن، با مردم خواهد بود. یکی از تغییرات بسیار مهم که مرتبط با موضوع امروز مقاله‌ی ماست، تغییر در نحوه‌ی خرید کردن مردم است. تا قبل از این اتفاق، اکثریت مردم، ترجیح میدادند که محصولات و خدمات مورد نیاز خودشان را از به صورت حضوری تهیه کنند و درصد کمی حاضر به خریدهای آنلاین بودند. اما با اعمال قرنطینه‌های سراسری و تعطیلی مراکز فروش حضوری، درصد قابل توجهی از فروش‌ها را می‎‌توان حاصل از خریدهای آنلاین دانست.

 شاید شما هم اسم جف بزوس به گوشتان خورده باشد. جف بزوس بعد از ایلان ماسک، دومین فرد ثروتمند جهان است. او صاحب یک فروشگاه اینترنتی است که در ابتدا تنها چیزی که برای فروش داشت، کتاب بود؛ اما بعد از گذشت چندین سال، حال در فروشگاه آمازون، همه چیز از سراسر جهان قابل خرید و ارسال می‌باشد. نتایج سه ماهه اول نشان می‌دهد که فروش سالانه این شرکت به رغم همه گیری کرونا، ۴۴ درصد افزایش داشته و به ۱۰۸.۵ میلیارد دلار رسیده است.


 

نمونه‌ی داخلی آن را می‌توان به فروشگاه دیجی‌کالا اشاره کرد که بزرگترین فروشگاه آنلاین خرده فروشی در ایران است. با توجه به آمارهای اعلام شده از سمت خود دیجی کالا، بعد از شیوع کرونا، سفارش‌های روزانه دیجی کالا از روزی 200 هزار آیتم در اوایل اسفند 98، اواخر بهار ۹۹ با رشد ۷۰ درصدی مشتریان جدید به ۵۰۰ هزار سفارش در روز ارتقا یافت؛ یعنی دو تا سه برابر شدن خریدها و سفارش کالاها در یک بازه کوچک و در وضعیتی که کل کشور در حالتی نیمه تعطیل به سر می‌برد.

مزایای فروش آنلاین در دوران کرونا

همان طور که می‌دانید به علت سرعت انتقال و شیوع ویروس کرونا، تا جایی که امکان دارد باید از تجمعات و حضور در مکان‌های شلوغ مانند فروشگاه‌ها و بازارها خودداری کرد. علاوه بر آن، راه‌اندازی فروشگاه آنلاین نسبت به فروشگاه‌های حضوری مزایایی دارد که در اینجا به چند نمونه از این مزایا می‌پردازیم.

1. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

برای راه‌اندازی یک فروشگاه، باید هزینه‌های زیادی  را بابت اجاره یا خرید یک مکان بپردازید. همچنین اگر قصذ داشته باشید که فروشگاه شما بیشتر دیده شود، باید مقدار بیشتری هزینه کنید تا در خیابان‌ها و مکان‌های بهتر بتوانید یک فروشگاه را راه‌اندازی کنید. اما اگر با آنلاین کردن کسب‌وکار خود، در ابتدا از این هزینه‌ها می‌توانید صرف نظر کرده و در بخش بهتری آن را هزینه کنید. همچنین برای بیشتر و بهتر دیده شدنتان، می‌توانید از متخصین طراحی سایت کمک گرفته و نه تنها در شهر خود، بلکه در سطح کشوری دیده شوید.

در نظر داشته باشید که اگر هنوز برای کسب‌وکار خود وب‌سایت ندارید، می‌توانید از خدمات طراحی وب‌سایت وستا سیستم استفاده کنید. می‌توانید برای دریافت مشاوره از اینجا وارد شده و همچنین می‌توانید برای مشاهده‌ی نمونه کارهای طراحی وب‌سایت از اینجا وارد شوید.

2.  مشتریان همگانی از همه جا!

اگر شما ب خرید یا اجاره‌ی یک مکان، کسب‌وکار خود را راه اندازی کرده باشید؛ مشتریان شما از ساکنین محله‌های اطراف و در خوش‌بینانه‌ترین حالت، از مناطق اطرافتان خواهد بود. اما زمانی که کسب‌وکار خود را با مشاوره و کمک متخصیصن این زمینه، آنلاین کنید، علاوه بر شهر واستان خود، از سراسر کشور برای کسب‌وکار خود مشتری خواهید داشت.

3.  فروش در هر زمان و هر مکان

یکی دیگر از محدودیت‌های فروشگاه‌های حضوری، محدودیت‌های زمانی آن است. اما فروشگاه‌های آنلاین، امکان خرید را برای مشتریان در هر ساعت و در هر مکانی را فراهم می‌کنند و این موضوع به علت فراهم کردن راحتی و آسایش هنگام خرید، موجب جلب رضایت مخاطبان و مشتریان می‌شود.

4.  ویترین بهتر محصولات

در ویترین فروشگاه‌های حضوری، به علت محدودیت مکان، تعداد کمی از محصولات را میتوان به نمایش گذاشت و در نتیجه احتمال فروش نیز کمتر می‌شود. اما در فروشگاههای آنلاین، شما محصولات بیشتری را میتوانید به نمایش گذاشته و با افزایش نرخ بازدید، میزان فروش خود را افزایش دهید.

فروشگاه آنلاین جایی برای انواع محصولات و خدمات

شاید تا چند سال قبل تصور اینکه در بستر اینترنت بتوان هر چیزی را خرید و هر چیزی را فروخت، دور از ذهن بوده باشد اما امروزه به ویژه بعد از همه‌گیری کرونا، تقریبا می‌توان گفت همه چیز را با یک کلیک در اینترنت می‌توان برای خرید و فروش پیدا کرد. علاوه بر فروش محصولات در اینترنت، می‌توان انواع خدمات را به صورت آنلاین ارائه نمود.

یکی از پرطرفدارترین این نوع خدمات، خدمات مشاوره‌ای است که با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه می‌شود. به عنوان مثال، سامانه مشاوره آنلاین مشیر که طراحی آن توسط تیم وستاسیستم انجام شده است، با استفاده از مشاوران متخصص از سراسر کشور، بهترین خدمات مشاوره‌ای را در زمینه‌های روانشناسی، خانواده، کسب‌وکار، وکالت و مسائل قضایی مشغول به فعالیت است. با استفاده از این سامانه، می‌توان در هر مکانی و با هزینه‌ی به صرفه، از خدمات مشاوره استفاده نمود.

میتوانید از اینجا وارد شده و دیگر نمونه طراحی‌های انجام شده توسط تیم وستا سیستم را مشاهده کنید. همچنین اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از اینجا وارد شوید. 

سخن آخر

همانطور که پیشتر خواندید، اهمیت فروشگاه اینترنتی در دوران کرونا بر هیچ کس پوشیده نیست. پس بهتر است هرچه زودتر کسب‌وکار خود را وارد فضای آنلاین کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از اینجا وارد شوید. همچنین می‌توانید وارد بلاگ وستا شده و مقالات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ را از اینجا مشاهده و مطالعه نمایید. 

از همراهی شما، متشکریم.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-