الفبای تولید محتوا در اینستاگرام

 
 مقالات وستا

الفبای تولید محتوا در اینستاگرام

امروزه استفاده از اینستاگرام نه تنها به عنوان سرگرمی بلکه به عنوان یک منبع کسب درآمد نیز شناخته می‌شود. در حقیقت برای آن که بتوان اینستاگرام را مانند سایر کسب و کارهای اینترنتی دیگر مدیریت کرد، نیاز است تا با روش‌ها و اصول استفاده از آن آشنا شد. همانطور که می‌دانید، تولید محتوا یکی از اساسی‌ترین بخش‌های توسعه و تثبیت هر نوع کسب و کار اینترنتی است. از آن جایی که تولید محتوا می‌تواند مزایای زیادی را با خود به همراه داشته باشد، تسلط بر اصول آن و استفاده از ویژگی‌هایش به شما کمک خواهد کرد تا به موفقیت برسید.

الفبای تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی دنیا شناخته می‌شود و تولید محتوا در آن می‌تواند به توسعه‌ی کار شما کمک به سزایی کند. از آن جایی که این کار دارای اصول خاصی است در این مقاله به بررسی الفبای تولید محتوا در اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. در نظر داشته باشید که می‌توانید که برای مطالعه‌ی مقالات مرتبط با بازاریابی محتوایی در بلاگ وستا، از اینجا وارد شوید.

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام

همانطور که می‌دانید، تولید محتوا همواره مزایای زیادی را به همراه داشته است. با تمامی مزایای ذکر شده هنوز برخی از افراد تصور می‌کنند که داشتن یک صفحه‌ی مخصوص برای خدمات خود و قرار دادن چند پست در آن صفحه به صورت ماهانه، موفقیت آن‌ها را در اینستاگرام تضمین می‌کند. با توجه به موضوع اخیر، در ادامه به بررسی اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام می‌پردازیم.

 • تأثیر تولید محتوا بر الگوریتم‌های اینستاگرام

شاید این موضوع همواره برای شما سؤال بوده که پست‌های نمایش داده شده در اینستاگرام بر چه اساس و معیاری هستند. اینستاگرام همانند گوگل، دارای الگوریتم خاصی است که تقریبا نزدیک به بیش از 20 الگو را در اولویت خود قرار داده‌است و در صورتی که صفحات این شبکه‌ی اجتماعی بتوانند این الگوها را به صورت بهتری اجرا کنند، نمایش پست‌ها نیز تغییر خواهد کرد. تولید محتوا در اینستاگرام یکی از مهم‌ترین نکاتی است که بر الگوریتم تأثیر دارد. در حقیقت شیوه‌ی تولید محتوا، ساعت آپلود کردن آن، نوع آن و میزان اورجینال بودن محتوا، همگی از مواردی هستند که بر الگوریتم اینستاگرام تأثیرگذار هستند.

 • اعتمادسازی

تولید محتوا در اینستاگرام یکی از بهترین شیوه‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا پروسه‌ی اعتمادسازی را به بهترین صورت اجرا نمایید. در صورتی که محتوای اینستاگرام شما، یک محتوای جذاب و اورجینال باشد، کاربر نیز زمان بیشتری را در صفحه‌ی شما خواهد گذراند. این موضوع باعث می‌شود تا وی به اهمیت کار و میزان حرفه‌ای بودن خدمات کسب و کار شما آگاه شود. نتیجه‌ی این موضوع افزایش درصد تبدیل کاربر به مشتری خواهد بود.

 • ارتباط با کاربر

تولید محتوا در اینستاگرام مؤثرترین روشی است که به شما این امکان را می‌دهد تا ارتباط خود را با کاربران و مشتریان خود حفظ کنید. شما می‌توانید با استفاده از تولید محتوا در اینستاگرام، بهترین پیشنهادهای خدماتی خود را ارائه دهید. همچنین ارائه‌ی تبریک یا تسلیت به دلایل مختلفی که در تقویم وجود دارند، می‌تواند خدمات شما را به کاربر یادآوری نماید. این نکته را فراموش نکنید که مهم‌ترین اصل در تولید محتوا در اینستاگرام آن است که سلیقه‌ی مخاطب را در اولویت قرار دهید.

مهم‌ترین نکاتی که باید در تولید محتوا در اینستاگرام در نظر داشته باشید

تاکنون با دلایل اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام آشنا شدید. نتایج تحقیقات کارشناسان نشان داده که اکثر کسب و کارهایی که تولید محتوای مناسبی در اینستاگرام داشتند، شاهد افزایش نرخ تبدیل بوده‌اند. این داده‌ها از طرف دیگر آمار جالبی را نیز به همراه داشت. زمانی که کسب و کاری محتوای غیرمرتبط یا نامناسبی را در اینستاگرام قرار می‌دهد، این نرخ کاهش می‌یابد. در حقیقت مخاطبان اینستاگرام، مخاطبانی هستند که باید سلیقه‌ی تمامی آن‌ها در تولید محتوا در نظر گرفته شود و کوچک‌ترین اشتباهی در این مسیر باعث می‌شود تا شما شاهد از دست رفتن فالوورها و یا حتی مشتریان خود خواهید بود. با توجه به این موضوع استفاده از یک تیم متخصص در این زمینه به شما کمک به سزایی را خواهد کرد. از آن جایی که تولید محتوای مناسب در اینستاگرام نیازمند آشنا بودن با شیوه‌های آن است، در ادامه به بررسی مهم‌ترین نکاتی که باید در تولید محتوا در اینستاگرام در نظر بگیرید، می‌پرداریم.

1.    تصاویر

زمانی که استفاده از اینستاگرام متداول شد، تقریبا تمامی کارشناسان به این نتیجه رسیده بودند که این شبکه‌ی اجتماعی یک رسانه‌ی بصری است. با توجه به این نکته، تصاویر یکی از مهم‌ترین اجزاء تولید محتوا در اینستاگرام هستند. تصاویری که در تولید محتوا استفاده می‌کنید نیاز است تا از چند قاعده‌ی زیر پیروی نمایند.

 • مربوط بودن

در وهله‌ی اول نیاز است که تصاویر به کار رفته در تولید محتوا، بیشترین ارتباط را با موضوع محتوای شما داشته باشد. برای مثال، اگر قرار است که محتوایی در ارتباط با طراحی وبسایت درست کنید، تصویر آن نباید یک خانه یا هر تصویر بی‌ربط دیگری باشد.

 • کیفیت

همانطور که ذکر شد، اینستاگرام یک رسانه‌ی بصری است پس کیفیت تصاویری که در تولید محتوا در اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرند، نباید در سطح ضعیف و یا حتی عادی باشد. عرض و طول تصاویر مورد استفاده در اینستاگرام باید 1080 باشد تا بیشترین کیفیت را نمایش بگذارد.

 • اورجینال بودن

سعی کنید تا جای ممکن از تصاویری استفاده کنید که توسط خود شما ثبت شده باشد. این کار باعث می‌شود تا بتوانید الگوریتم اینستاگرام را به بهترین شیوه اجرا نمایید.

2.    متن

تاکنون به این نکته پی بردیم که اینستاگرام یک رسانه‌ی بصری است اما تولید محتوا در اینستاگرام نیازمند استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در آن است. در حقیقت زمانی که شما موضوعی را برای تولید محتوا در اینستاگرام قرار می‌دهید، نیاز است تا در تمامی جنبه‌های آن چه تصویر و چه کپشن، از محتوای مناسبی استفاده نمایید. اما محتوای متنی اینستاگرام باید چه نکاتی داشته باشد؟ در زیر به پاسخ این پرسش می‌پردازیم.

همچنین می‌توانید برای مطالعه‌ی بیشتر، مقاله‌ی "چطور یک کپشن اینستاگرام بنویسیم؟" در بلاگ وستا را از اینجا بخوانید.

 • CTA

 اصطلاح CTA مخفف واژه‌ی Call To Action یا اقدام به عمل است. استفاده از CTA در محتوای متنی تولید شده باعث می‌شود تا مخاطب به انجام کاری که مدنظر شما است ترغیب شود. برای مثال شما می‌توانید از عباراتی مانند هم‌اکنون خرید کنید، لایک یادتون نره، فالو کن و سایر عبارات مشابه، از مزایای CTA بهره‌مند شوید.

 • هشتگ

هشتگ‌ها از مهم‌ترین نکاتی هستند که باید در حین تولید محتوا در اینستاگرام از آن استفاده کنید. در حقیقت هشتگ‌ها ابزاری هستند که پست شما را به دنیای خارج از محدوده‌ی شما مرتبط می‌سازند. کلمات کلیدی یکی از عناصر اساسی برای رتبه‌بندی سایت‌ها در موتورهای جستجو هستند و استفاده از کلمات کلیدی مناسب باعث می‌شود تا وبسایت‌ها سریع‌تر پیدا شوند. اینستاگرام نیز با استفاده از هشتگ، چنین امکانی را برای کاربران فراهم کرده‌است. هشتگ‌هایی مورد استفاده در متن شما باید دو دسته باشند. دسته‌ی اول هشتگ‌هایی هستند که بیشترین ارتباط را با فعالیت شما دارند. دسته‌ی دوم اما هشتگ‌هایی هستند که بیشترین کاربرد را با توجه به مسائل روز دارند.

 • خلاقیت نوشتار

اگر تولید محتوا در اینستاگرام با رعایت تمامی اصول آن صورت گیرد اما خلاقیتی در نوشتار وجود نداشته باشد، عملا با یک پروژه‌ی شکست‌خورده مواجه خواهید بود. در حقیقت اهمیت داشتن یک متن خلاقانه به قدری زیاد است که گاهی اوقات نیاز می‌شود تا تمامی یک فیلم یا تصویر را در یک خط توضیح دهید. این موضوع باعث شده تا تولیدکنندگان محتوای حرفه‌ای در اینستاگرام معمولا افراد خلاقی باشند.

3.    استفاده از استوری

استوری یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد اینستاگرام است که تولید محتوا در آن باعث می‌شود تا تعامل شما به صورت روزانه با کاربر حفظ شود. از آن جایی که هر استوری نهایتا برای یک روز باقی می‌ماند و زمان مشاهده‌ی تصویر و فیلم نیز در آن زمان کمی است، تعداد زیادی از افراد، محتواهای تولید شده در استوری را مشاهده می‌کنند. شما می‌توانید محتوای تولیدی در رسانه‌های دیگر را در قالب یک لینک به استوری اضافه کنید. همچنین می‌توانید با گرفتن عکس و فیلم از پشت صحنه‌ی فعالیت‌های خود و قرار دادن آن در استوری، صمیمت موجود میان خود و کاربر را افزایش دهید. برخی دیگر از قابلیت‌های استوری را در زیر مشاهده می‌کنید.

 • نظرسنجی: شما می‌توانید با قرار دادن انواع نظرسنجی‌ها در استوری اینستاگرام، اقدام به ایجاد یک فضای رقابتی میان کاربرانتان نمایید.
 • باکس سؤال: استفاده از این ویژگی برای افزایش تعامل مستقیم در میان شما و کاربران است.
 • طراحی تست: این ویژگی نیز باعث افزایش هیجان در صفحه‌ی شما می‌شود.

4.    ویدئو

آخرین موضوعی که در ارتباط با تولید محتوا در اینستاگرام به آن می‌پردازیم، ویدئوهای تولید شده در آن است. امروزه صفحات مختلفی وجود دارند که با تمرکز بر تولید ویدئوهایی با موضوع‌های آموزشی، طنز، سریالی، دینی، سیاسی و فرهنگی، اقدام به تولید محتوا در اینستاگرام می‌کنند. نکته‌ای که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید، آن است که ویدئوی شما باید حتما اورجینال باشد وگرنه اینستاگرام اقدام به حذف آن می‌کند. از طرف دیگر، به جز موضوع ویدئو، تدوین و صدا نیز دو فاکتور اساسی در این زمینه هستند. تولید انیمیشن، تأثیر بسیار مثبتی بر محتوای ویدئویی اینستاگرام دارد.

 

سخن آخر

همانطور که ملاحظه کردید، تولید محتوا در اینستاگرام، اصلی‌ترین شیوه‌ی توسعه‌ی مشاغل و کسب درآمد از این صفحه‌ی اجتماعی است. از آن جایی که روش‌ها و نکات زیادی برای این کار وجود دارند، تسلط بر همگی آن‌ها و استفاده‌ی مناسب از آن‌ها برای تولید محتوا باعث خواهد شد تا موفقیت شما در این صفحه‌ی اجتماعی قطعی باشد. در این مقاله سعی کردیم تا با آشنا کردن شما با نکات مرتبط با تولید محتوا در اینستاگرام، شما را در این حیطه راهنمایی نماییم.

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!


 • اینستاگرام وستاسیستم
 • #
 • لینکدین وستا سیستم
 • #
 • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-