الان وقت فروش آنلاین است

 
 مقالات وستا

الان وقت فروش آنلاین است!

بشر در دوره‌ای زندگی می‌کند که در هر ثانیه‌اش ابداعات و اختراعات جدیدی رخ می‌دهد به نحوی که تمامی کسب و کارها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. از آن جایی که تمامی افراد به دنبال رسیدن به موفقیت هستند، همراه بودن با پیشرفت‌هایی که در دنیا رخ می‌دهد، مهم‌ترین کلید این زمینه خواهد بود. در کل تاریخ کم‌تر کسی وجود دارد که توانسته باشد با ادامه دادن روش‌های سنتی، به موفقیت برسد و همین نکته نیز گواه آن است که باید از روش‌های مدرن و پیشرفته در هر کسب و کاری استفاده کرد. 

الان وقت فروش آنلاین است

فروش، مانند دیگر مشاغل، در این دوره دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته‌است و اکثر افراد با تکیه بر اینترنت توانسته‌اند در این زمینه، به سود فراوانی برسند. از آن جایی که امروزه فروش آنلاین، حرف اول را در میان سایر روش‌های فروش می‌زند، آشنا شدن با مفاهیم مرتبط با آن، کمک به سزایی به شما خواهد کرد. با ما همراه باشید.

می‌توانید برای مطالعه‌ی مقالات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ در بلاگ وستا از اینجا وارد شوید.

فروش در قرن 21

در قرنی که همه چیز تحت تأثیر اینترنت در حال حرکت است، شغل فروشندگی توانسته خود را به عنوان یکی از سردمداران بهره‌مند از اینترنت، به همگان اثبات نماید. در حقیقت، اینترنت باعث شده که امروزه کم‌تر شغلی وجود داشته باشد که از فضای آنلاین استفاده نکند. پیشرفت‌های صورت گرفته در این حیطه به قدری زیاد است که باید کارشناسان و متخصصان فروش آنلاین را برای کار خود استخدام نمایید. البته شایان ذکر است که عملیات فروش آنلاین همانطور که در ادامه نیز توضیح خواهیم داد، دارای مزایای فراوانی است که تمامی سختی‌های این مسیر را جبران می‌نمایند. با در نظر گرفتن تمامی مزیت‌های اینترنت، اما هنوز هم فروش در قرن 21، به روش‌های متعددی صورت می‌گیرد. برخی از روش‌های رایج فروش در این دوره را در زیر برای شما مرور خواهیم کرد.

· فروش سنتی

بشر از ابتدای خلقت تاکنون در حال معامله با هم‌نوعان خود بوده‌است. در حقیقت نمی‌توان گفت که فردی وجود دارد که در زندگی خود دست به معامله و خرید و فروش نزده باشد. از زمانی که داد و ستد در کشورهای باستانی به امری متداول بدل شد تا زمانی که سکه ابداع شد، در تمامی این دوران‌ها بشر، توانسته روش‌های گوناگون فروش محصولات و خدمات خود را به کار گیرد. در قرن 21 نیز با وجود تمامی پیشرفت‌هایی که صورت گرفته اما مشاغل فراوانی وجود دارند که هنوز با استفاده از روش‌های سنتی و با داشتن مغازه یا دفاتر خدماتی، اقدام به عرضه‌ی محصولات و خدمات خود می‌کنند. اگر فردی در قرن 21 تنها از این روش برای فروش استفاده نماید، از تمامی مزایای که روش دیگر یعنی فروش آنلاین برای او به ارمغان می‌آورد، بی‌نصیب خواهد ماند.

· فروش مدرن

همانطور که می‌دانید، امروزه تمامی فعالیت‌های بشر به درون موبایل‌ها و لپ‌تاپ‌ها منتقل شده‌است. فروش آنلاین یکی از بهترین روش‌های ابداعی توسط بشر است که به او کمک کرده تا سود حاصل از فروش محصولات و خدمات خود را به بالاترین درصد ممکن برساند. طبق تحقیقاتی که کارشناسان بر وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروش آنلاین انجام داده‌اند، به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد زیادی از محصولاتی که در بازار وجود دارند و اکثر مشتری‌ها بدون توجه کردن به آن‌ها از کنارشان می‌گذرند، در صورت قرار دادن آن‌ها در سایت برای فروش آنلاین، بیشتر در معرض توجه قرار می‌گیرند و احتمال به فروش رسیدن آن‌ها نیز بیشتر است. در حقیقت دامنه‌ی محصولات و خدماتی که می‌توانید در فروش آنلاین در اختیار کاربران قرار دهید، به قدری زیاد است که برای توصیف آن باید به ذکر این نکته اکتفا کرد که اگر بخواهید برای هر نوع محصولی که در فروش آنلاین به فروش می‌رسانید، از روش سنتی نیز استفاده کنید، باید بی‌نهایت مغازه و رابط فروش را خریده و شناسایی نمایید.

 

فروش آنلاین چیست؟

روش آنلاین در حقیقت، یکی از برترین روش‌های به فروش رساندن محصولات و یا در اختیار قرار دادن خدمات است که به جای استفاده از یک محیط واقعی، تمامی محصولات یاد شده توسط یک سایت و یا اپلیکیشن، در معرض دید عموم قرار می‌گیرند. در حقیقت زمانی که قصد انجام فروش آنلاین را دارید، باید سایت یا اپلیکیشن مناسبی را برای این کار داشته باشید. اغلب افراد برای انجام این کار به متخصصان حوزه‌ی طراحی سایت فروش مراجعه می‌کنند چرا که نکات ریز موجود در طراحی این نوع سایت‌ها به قدری مهم است که در صورت عدم اجرا یا اجرای ناقص آن‌ها، ممکن است که کل پروژه در معرض شکست قرار گیرد. از طرف دیگر، یکی از مهم‌ترین روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی محصولات، خدمات و حتی خود سایت فروش شما، در طراحی‌ها و نکات به کار گرفته شده در خود سایت تعبیه شده‌است که خود دلیلی بر اهمیت استفاده از متخصصان این حوزه است.

مراحل شروع فروش آنلاین

مانند هر شغل دیگری، فروش آنلاین نیز دارای فراز و نشیب‌های مختص به خود است. با توجه به آن که فضای رقابتی بسیار شدیدی در کسب و کارهای حوزه‌ی دیجیتال وجود دارد، تسلط بر تمامی نکات مرتبط با فروش آنلاین به شما کمک خواهد کرد که در این فضای رقابتی به پیروزی برسید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که بدون آگاه بودن به مراحل شروع فروش آنلاین ممکن است که هزینه، زمان و انرژی خود را بر روش اشتباهی سرمایه‌گذاری نمایید. با توجه به نکاتی که ذکر شد، در ادامه شما را با مراحل جامع شروع فروش آنلاین آشنا خواهیم کرد.

1. هدف‌گذاری

هدف‌گذاری، اولین و مهم‌ترین مرحله‌ی شروع فروش آنلاین است. در این مرحله باید نوع محصولات و خدماتی را که می‌خواهید در فروش آنلاین استفاده نمایید را تعیین کنید. پس از این کار باید زمان تخمینی خود برای انجام این کار و هدفی که پس از یک سال قصد دارید به آن برسید را تعیین کنید. تعیین هدف یک ساله در حقیقت به منزله‌ی اهداف کوتاه‌مدت است که جدا از اهداف اصلی شما هستند. تعیین هدف اصلی باید با توجه به بودجه و میزان فعالیت شما صورت گیرد.

2. تعیین نوع محصولات

نوع محصولاتی که می‌خواهید در فروش آنلاین استفاده نمایید را تعیین کنید. آیا قرار است که هر نوع محصولی را به فروش رسانید یا تنها محصولاتی که در مغازه‌ی خود دارید را می‌خواهید بفروشید؟ آیا فردی هستید که مغازه و فروشگاه مخصوص به خود را دارد و قصد دارد که تنها در حیطه‌ی شغلی خود فروش آنلاین داشته باشد یا آن که می‌خواهید مانند یک فروشگاه جامعی باشید که مشتری با ورود به آن تمامی محصولات مورد نیاز به خود را پیدا نماید؟

3. طراحی سایت و اپلیکیشن

در این مرحله باید به سراغ تیمی بروید که از اعتبار و تجربه‌ی بالایی بهره‌مند باشد. در حقیقت به هر میزانی که سابقه‌ی تیمی که وظیفه‌ی طراحی سایت فروش آنلاین را بر عهده دارد بیشتر باشد، احتمال موفقیت وبسایت شما نیز بیشتر خواهد بود. نکته‌ای که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید آن است که طراحی سایت، کار هر فردی نیست و به همین دلیل نباید فریب عده‌ای سودجو را بخورید به همین دلیل پیش از آغاز به کار تمامی پرونده‌های قانونی و مدارک تأیید شرکت طراحی سایت مورد نظر خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید.

در نظر داشته باشید که اگر در زمینه‌ی طراحی سایت و اپلیکیشن به مشاوره‌ی تیم وستا نیاز دارید، می‌توانید از اینجا وارد شوید. همچنین می‌توانید نمونه کارهای طراحی اپلیکیشن توسط وستاسیستم را از اینجا مشاهده کنید.

4. تبلیغات

مانند هر کار دیگری، فروش آنلاین نیز نیاز به تبلیغات مخصوص به خود دارد. در حقیقت برای آن که طیف گسترده‌تری از افراد بتوانند محصولات شما را مورد بازدید قرار دهند، نیاز است که از انواع روش‌های تبلیغات استفاده نمایید.

 

مزیت‌های فروش آنلاین

فروش آنلاین به دلیل همسو بودن با پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه‌ی تکنولوژی سود و مزیت‌های فراوانی را به همراه خود دارد. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین مزیت‌های فروش آنلاین می‌پردازیم.

· افزایش تعداد بازدیدکنندگان

اگر دارای یک مغازه باشید، تعداد افرادی که به صورت روزانه از آن بازدید کرده و در صورت نیاز خرید می‌نمایند، محدود به منطقه و شهر است. زمانی که اقدام به راه‌اندازی سایت یا اپلیکیشنی برای فروش آنلاین می‌نمایید، تعداد افرادی که از محصولات شما بازدید خواهند کرد به مراتب بیشتر از حالت اول خواهد بود و همچنین دیگر محدودیت‌های جغرافیایی نیز وجود نخواهند داشت.

· ارتباط با مشتری

یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که به شما این ضمانت را بدهد که همواره می‌توانید در عرصه‌ی فروش آنلاین موفق باشید آن است که بتوانید راه‌های ارتباطی با مشتری خود را همواره حفظ نمایید. در حقیقت شما می‌توانید از طریق ایمیل و یا شماره تلفن مشتری، انواع خبرها و تخفیفاتی که برای محصولات خود در نظر دارید را به اطلاع او برسانید.

· بدون محدودیت

فروش آنلاین، به معنای آن است که دیگر شما با هیچ محدودیتی مواجه نخواهد بود. برای مثال در زمان همه‌گیری کرونا، بسیاری از مشاغل مجبور به رعایت قوانین بوده و تعطیل شدند. در صورتی که شما دارای وبسایتی برای فروش آنلاین باشید، می‌توانید که در هر مکانی و در هر ساعتی از شبانه روز، اقدام به فروش محصولات خود نمایید.

· هزینه‌ی پایین‌تر

یکی از مزیت‌های بسیار مهم دیگری که فروش آنلاین برای شما به همراه خواهد داشت، آن است که هزینه‌ی راه‌اندازی سایت یا اپلیکیشن برای فروش انلاین بسیار کم‌تر از هزینه‌هایی است که باید برای خرید یا اجاره‌ی یک مغازه‌ بپردازید.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله متوجه شدید، تعداد زیادی از افراد بدون در نظر گرفتن هیچ نوع محدودیتی به دنبال افزایش سود خود در هنگام فروش هستند. فروش آنلاین به شما کمک خواهد کرد که علاوه بر کاهش هزینه‌ها، تعداد بیشتری از مشتری‌ها را به سمت محصولات و خدمات خود جذب نمایید. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید، متشکریم. همچنین می‌توانید برای مطالعه‌ی همه مقالات در بلاگ وستا از اینجا وارد شوید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-