کامنت مارکتینگ چیست؟

 
 مقالات وستا

کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ یکی از شیوه‌های بسیار مؤثری است که علاوه بر بهبود سئوی سایت، مزایای بسیار مهم دیگری را برای شما به همراه خواهد داشت. با توجه به آن که در برخی از افراد تصورات اشتباهی نسبت به معنا و کارکرد کامنت مارکتینگ دارند، شرح نکات و موارد مرتبط با آن باعث از بین رفتن تمامی این ابهام‌ها خواهد شد. در این مقاله، بررسی جامعی از کامنت مارکتینگ خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

می‌توانید مقالات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ را از اینجا بخوانید.

کامنت مارکتینگ

سئوی سایت یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید در رعایت و بهبود آن راه‌های مختلف را امتحان کنیم. در حقیقت بدون آگاه بودن از تمامی قواعد موجود در این زمینه، نمی‌توان سایتی با رتبه‌بندی سرچ بالا داشت. با توجه به آن که قواعد سئوی سایت با سرعت زیاد در حال تغییر هستند، نیاز است که شما نیز هر روز به دانش خود در این زمینه بیفزایید. از سوی دیگر، بحث سئوی سایت بسیار گسترده است و همین موضوع نیز باعث شده که مدیران وبسایت‌ها، با سردرگمی مواجه شوند. 

کامنت و مارکتینگ

از آن جایی که توضیح این اصطلاح پیوند تنگاتنگی با نحوه‌ی اجرای آن دارد نیاز است که شرح دقیقی از آن را ارائه دهیم. اصلاح کامنت را در این روزها بسیار شنیده‌اید. در حقیقت کم‌تر کسی وجود دارد که در فضای مجازی فعالیت نداشته باشد، به همین دلیل نیز کامنت را همگان می‌شناسند. در ادامه به منظور بررسی اصطلاح کامنت مارکتینگ، به واکاوی دو کلمه‌ی تشکیل‌دهنده‌ی آن یعنی کامنت و مارکتینگ خواهیم پرداخت.

· کامنت

کلمه‌ی Comment به زبان انگلیسی به معنای اظهار نظر است. همانطور که می‌دانید یکی از عواملی که تأثیر بسیار زیادی بر بازاریابی و تبلیغات در هر نوع کسب و کاری دارد، اظهارنظرهایی است که دیگران نسبت به آن محصول و یا خدمات دارند. با توجه به تعریف کلمه‌ی کامنت و تأثیر آن، احتمالا تاکنون تعریف آن را حدس زده باشید. زمانی که بتوانید این اظهارنظرها را به سمتی پیش ببرید که در جهت تعریف و یا پیشنهاد محصول شما به دیگران باشد، به موفقیت نزدیک‌تر خواهید شد.

 

· مارکتینگ

مارکتینگ به معنای بازاریابی است. همانطور که می‌دانید امروزه کلمه‌ی بازاریابی شامل زیرمجموعه‌های فراوانی می‌شود که هر روز نیز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. از آن جایی که بازاریابی دیجیتال دارای شیوه‌های خاص و منحصر به فرد خود است، تسلط بر اصول و به کارگیری مناسب آن به شما کمک خواهد کرد که کسب و کار موفقی داشته باشید.

 

کامنت مارکتینگ

تاکنون به بررسی قسمت به قسمت اجزای تشکیل‌دهنده‌ی اصطلاح کامنت مارکتینگ پرداخته‌‌ایم؛ اما مسئله‌ای که هنوز معنای مشخصی را برای آن ذکر نکردیم این پرسش است که: کامنت مارکتینگ چیست؟ به طور کلی کامنت مارکتینگ به معنای درج نظرات کاربران سایت برای هر محصول یا خدمات در خود وب‌سایت است. این کار باعث می‌شود که رتبه‌بندی سایت شما در موتورهای جستجو افزایش یابد. از طرف دیگر زمانی که شما کامنت مارکتینگ را به عنوان یک استراتژی پیاده می‌کنید، اقدام به بازاریابی اینترنتی و دیجیتال نیز نموده‌اید، چرا که زمانی که کاربران اقدام به کامنت گذاشتن برای محصول و یا خدماتی می‌کنند، سایر بازدیدکنندگان به مطالعه‌ی آن‌ها خواهند پرداخت و در صورتی که کامنت‌ها مثبت باشند، بازدیدکنندگان را تشویق به خرید و یا استفاده از محصولات و خدمات شما خواهند کرد.

 

نحوه‌ی اجرای کامنت مارکتینگ

برای آن که بتوانید کامنت مارکتینگ را به شیوه‌ی موفقیت‌آمیزی اجرا کنید نیاز است که با مراحل اجرای آن آشنا شوید. برخی از افراد این تصور را دارند که اگر کامت بدی دریافت کردند، دیگر کارشان تمام است. این تصور اشتباه اغلب باعث می‌شود که تمامی اهداف این شیوه از مارکتینگ، در معرض خطر قرار گیرند. با توجه به این موضوع نیاز است که خود را برای چالش‌ها و تمامی فراز و نشیب‌های این مسیر آماده نمایید. مراحل اجرای کامنت مارکتینگ را در زیر مشاهده می‌کنید.

1. هدف‌گذاری

اولین و مهم‌ترین بخش اجرای هر نوع کاری، تعیین هدف‌هایی است که از اجرای آن کار در نظر دارید. بسیاری از افراد بدون داشتن هدف‌گذاری واضح، وارد فضای دیجیتال مارکتینگ و کامنت مارکتینگ می‌شوند و به همین دلیل نیز در هنگام اجرای پروژه نمی‌دانند که بر کدام قسمت آن نظارت داشته باشند. آیا هدف شما افزایش ترافیک ورودی به سایت است و یا آن که می‌خواهید عنوان برند خود را تبلیغ نمایید؟ اهداف زیادی را می‌توان برای کامنت مارکتینگ در نظر گرفت که همگی بسته به شرایط و نوع کسب و کار شما هستند.

2. پیوسته و همیشه

برخی از افراد تصور می‌کنند که در صورتی که در یک روز تعداد بالایی از کامنت‌ها را منتشر نمایند دیگر خیالشان برای هفته‌ها و حتی‌ها ماه‌های بعد راحت خواهد بود در حالیکه این تصور اشتباه است. در حقیقت یکی از اصول مهمی که باید در این مسیر به آن پایبند باشید آن است که هر روزه تعداد مشخصی از کامنت‌های واقعی را منتشر کرده یا حتی بنویسید. این کار باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان از این موضوع مطلع شوند که آمار فروش و تعداد کاربران وبسایت شما بسیار بالا بوده و شما محصولات و خدمات به‌روزی را ارائه می‌نمایید.

3. کامنت باارزش

یکی از اهداف اصلی که باید در حین تعیین هدف داشته باشید آن است که بتوانید مهم‌ترین مشکلات مردم را حل نمایید. در حقیقت این هدف باعث می‌شود که کامنت‌های شما دارای گروهی به نام کامنت باارزش باشند. این دسته از کامنت‌ها دقیقا همان محتوایی را در بردارند که بازدیدکنندگان به دنبال آن هستند تا با خواندن آن از مزایا و معایب اصلی محصولات و یا خدمات مطلع شوند.

4. راه ارتباطی

یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود که کامنت‌های شما واقعی‌تر به نظر برسد آن است که یک راه ارتباطی با خود در معرض دید مخاطب قرار دهید. در حقیقت زمانی که شما نام کاربری خود در قسمت چت وبسایت را پس از کامنت قرار می‌دهید، بازدیدکنندگان اعتماد بیشتری به آن کامنت خواهند کرد. این کار باعث می‌شود تا شما بتوانید به صورت همزمان هم اعتماد کاربر را جلب کرده و هم تعامل را با وی افزایش دهید.

5. انتخاب صفحه مناسب

یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود کامنت مارکتینگ موفقی داشته باشید آن است که صفحه‌ی مناسبی را برای درج کامنت انتخاب کنید. برای این کار باید صفحات را به دو دسته تقسیم کنید که در زیر مشاهده می‌کنید.

· صفحات وب سایت شما

زمانی که به دنبال درج کامنت در سایت خودتان هستید باید این کار را برای تمامی محصولات و صفحات سایت خود انجام دهید اما نکته‌ای که وجود دارد آن است که کامنت‌گذاری بر برخی از پربازدیدترین صفحات را باید با تمرکز بیشتر و با تعداد بالاتری انجام دهید.

· صفحات مرتبط

این شیوه، به نوعی گرفتن بک‌لینک است. شما می‌توانید با سرچ کردن نام محصول یا خدمات خود در گوگل و یافتن سایت‌ها و انجمن‌های مرتبط به نوع کسب و کارتان، در آن جا اقدام به گذاشتن کامنتی نمایید که به شرح فعالیت‌های سایت یا شرکت شما بپردازد. این نکته را فراموش نکنید که محتوای این دسته از کامنت‌ها باید به طور غیرمستقیم فعالیت‌های شما را بازگو نمایند.

6. طرح پرسش

زمانی که اقدام به گذاشتن کامنت در سایت‌های دیگر و یا حتی سایت خود می‌نمایید می‌توانید با استفاده از یک روش کاملا ماهرانه، اقدام به افزایش نرخ کلیک کردن نمایید. در این شیوه شما با طرح سؤال، اقدام به ساختن ابهامات و فضای اسرارآمیزی در ذهن بازدیدکنندگان کرده و آن‌ها را به کلیک کردن بر URL و یا مشاهده‌ی سایر نکات مرتبط با محصول تشویق می‌نمایید.

7. مشترک شدن در لیست‌های ایمیل و پیامک

اگر شما در این دسته از لیست‌ها قرار گیرید می‌توانید زمانی که هر مقاله‌ای در هر وبسایتی منتشر شد، در همان لحظه از انتشار آن باخبر شوید. این کار باعث می‌شود تا شما بتوانید به سرعت اقدام به گذاشتن کامنت برای آن مقاله نمایید. با استفاده از این روش، کامنت شما جزو اولین کامنت‌هایی خواهد بود که بازدیدکنندگان مقاله‌ی مورد نظر به مطالعه‌ی آن خواهند پرداخت. برای مطالعه‌ی مقاله‌ی " ایمیل مارکتینگ" از اینجا وارد شوید.

8. نحوه‌ی برخورد با نظرات توهین‌آمیز

یکی از بخش‌های مهمی که در انواع کمپین‌های مارکتینگ مانند کامنت مارکتینگ با آن مواجه خواهید شد، نظرات منفی و حتی توهین‌آمیز است. برخی از مردم سعی خواهند کرد که استدلال‌ها و نکاتی را که شما ذکر کرده‌اید را نفی کرده و یا حتی اقدام به تمسخر آن استدلال‌ها نمایند. به جای آن که از این نوع کامنت‌ها احساس ناامیدی نمایید بهتر است که شیوه‌ی برخورد با آن‌ها را فراگیرید. پیش از آن که با پاسخ دادن، اقدام به افزایش تنش نمایید باید سایر نظرات را مطالعه کرده و سپس با استفاده از لحنی محترمانه اقدام به پاسخی نمایید که نظرات سایر کاربران را نیز دربرگیرد.

 

بایدها و نبایدهای کامنت مارکتینگ

در ادامه به ذکر برخی از نکاتی می‌پردازیم که باید در حین کامنت مارکتینگ رعایت کرده یا از انجام آن‌ها خودداری نمایید.

·  کامنت‌هایی بنویسید که واقعی هستند تا اعتماد سایر کاربران را جلب نمایند.

·  خلاقیت به خرج دهید و تمامی کامنت‌ها را فقط به هدف بازاریابی انجام ندهید. برای مثال استفاده از نکات طنز و کمدی راهکار مناسبی خواهد بود.

· حتما پست‌ها یا مقاله‌هایی را که می‌خواهید برای آن کامنت بگذارید را مطالعه کرده و بدون نخواندن آن، اقدام به گذاشتن کامنت ننمایید.

· کامنتی که گذاشته می‌شود باید مرتبط با مقاله‌ی مورد نظر باشد پس از گذاشتن کامنت نامرتبط با مقاله اجتناب نمایید.

 

سخن آخر

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، کامنت مارکتینگ دارای نکات بسیار مهمی است که عدم رعایت آن باعث می‌شود بازاریابی شما به خطر افتد. از آن جایی که نحوه‌ی اجرای کامنت مارکتینگ دارای مراحل متعددی است پیشنهاد می‌شود که سعی کنید در ابتدا به تسلط لازم رسیده و سپس اقدام به اجرای کامنت مارکتینگ نمایید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-