نمونه متن آماده صفحه‌ی درباره‌ی ما

 
 
مقالات وستا

نمونه آماده متن درباره ما

از گذشته تاکنون، هر شغلی نیاز به وسیله‌ای داشته که بتواند خود را توسط آن معرفی کند. کسب‌وکار مرتبط با وب‌سایت نیز، از این مدل معرفی مستثنا نیست؛ صفحه‌ی درباره‌ی ما می‌تواند این کار را انجام دهد. صفحه‌ی درباره‌ی ما یکی از مهم‌ترین صفحاتی است که باید در سایت خود قرار دهید. در حقیقت، صفحه‌ی درباره‌ی ما به عنوان مهم‌ترین پل ارتباطی در میان شما و مخاطبانتان شناخته می‌شود. در این مقاله پس از بررسی اصول و مفاهیم مرتبط با صفحه درباره ما، یک نمونه از آن را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

صفحه‌ی درباره‌ی ما

صفحه‌ی درباره‌ی ما

پیش از آن که با اصول نوشتن و یک نمونه‌ از صفحه‌ی درباره‌ی ما آشنا شوید نیاز است که تعریف صفحه‌ی درباره‌ی ما را بدانید. صفحه‌ی درباره‌ی ما به خریداران و بازدیدکنندگان، اطلاعاتی درباره‌ی نوع سایت شما، شیوه‌ی کسب‌وکار، خدمات ارائه شده و مدیران و مسئولان دارای رده‌ی بالا می‌دهد. محتوای این صفحه می‌تواند به شیوه‌های متعددی نگاشته شود و اگر در نوشتن آن موفق عمل کنید، سود زیادی از این کار به دست خواهید آورد، چرا که طبق تحقیقات انجام شده، اکثر مشتری‌ها پیش از انجام هر خریدی، از صفحه‌ی درباره‌ی ما بازدید می‌کنند. پس در نظر داشته باشید که زمان طراحی سایت حتما این صفحه در فهرست صفحات طراحی باشد و از برنامه نویسان بخواهید تا فضای کافی برای متن درباره ما قرار دهد.

 

اصول نوشتن صفحه‌ درباره‌ی ما

برای آن که بتوانید بیشترین بازخورد را از صفحه‌ی درباره‌ی ما داشته باشید، نیاز است که با اصول نگاشتن آن آشنا شوید. متأسفانه در مواردی مشاهده شده که مدیران وب‌سایت، بدون هیچگونه آگاهی از اصول نوشتن صفحه‌ی درباره‌ی ما، اقدام به این کار می‌کنند و پس از مدتی دچار ضررهای اقتصادی فراوان می‌شوند. برای آن که بتوانید در این زمینه موفق باشید، در ادامه به ذکر مهم‌ترین نکات و اصولی که باید در حین نگاشتن صفحه‌ی درباره‌ی رعایت کنید، می‌پردازیم.

1.    تعیین محتوا و چک لیست

پیش از آن که شروع به هرکاری در صفحه‌ی درباره‌ی ما نمایید نیاز است که محتوایی را که می‌خواهید در آن قرار دهید را شناسایی کنید. برای این کار باید تحقیقات گسترده‌ای درباره‌ی مهم‌ترین خدماتی که به کاربران ارائه می‌دهید بپردازید. از طرف دیگر تنها نباید به بیان خدمات، بسنده کنید. برای مثال، می‌توانید مواردی مانند شرح مختصر فعالیت‌های شرکت، تاریخچه‌ی آن و اهداف را بیان کنید. همچنین می‌توانید روش‌های ارتباطی کاربران با شما را در این صفحه قرار دهید. از طرف دیگر تمامی این موارد نیاز است که دارای یک چک لیست باشند. در حقیقت، طراحی یک چک لیست برای مواردی که در صفحه‌ی درباره‌ی ما باید قرار گیرند به شما کمک می‌کند که از موضوعات پراکنده را در یک قالب به هم پیوسته به نگارش درآورید و همزمان نیز چیزی را از قلم نیندازید.

2.    داستان

بهترین صفحه‌ی درباره ما، با گفتن داستانی درباره‌ی نوع کسب و کار خود، می‌تواند بیشترین سود را به شما برساند. هر داستانی نیازمند یک قهرمان است و به همین دلیل نیز نیاز است که در محتوای خود قهرمان را اعضای تیم و یا حتی مؤسس آن کسب‌وکار ذکر کنید. همانطور که می‌دانید هر داستانی نیازمند شروع، میانه و پایان است پس این روش نگاشتن را رعایت کنید. برای این کار می‌توانید به نکات زیر توجه نمایید.

·        شخصیت‌ها، موقعیت‌ها و خدمات آن‌ها را تعیین کنید و وضعیت فعلی آن‌ها را نیز بازگو نمایید.

·        آن جرقه‌ای که باعث شد این شخصیت‌ها تصمیم به شروع این کار کنند را تعریف کنید.

·        چالش‌های این مسیر را بازگو نمایید.

·        شیوه‌ی حل این چالش‌ها را مشخص کنید.

·        جایگاه فعلی شرکت خود را دوباره بازگو کنید.

·        آینده‌ی شرکت و پیش‌بینی شما از فعالیت‌های آن را ذکر کنید.

 

3.    ویژگی‌های خاص

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در صفحه‌ی درباره‌ی ما به آن بپردازید، ویژگی‌هایی است که تنها مخصوص وب‌سایت و شرکت شما است و نه شرکت دیگری. این نکات می‌توانند بسیار کوچک باشند و شاید برای شما ناچیز به نظر برسند اما ذکر کردن آن‌ها برای بازدیدکنندگان بازخورد بسیار مثبت را به همراه خواهد داشت. در حقیقت بدون آن که شما نیازمند خرج کردن مبالغ گزاف برای معرفی شرکت خود داشته باشید، تنها با یک جمله که حاوی نکات و دلایل منحصر به فرد بودن شما است، بازاریابی بسیار سودمندی برای کسب و کار خود خواهید کرد.

 

4.    اعداد و منابع

شاید این نکته عجیب به نظر برسد اما استفاده از اعداد در حین معرفی خود، اعتبار و جایگاه شما را بهبود می‌بخشد. در حقیقت شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در حین بحث کردن با افراد متفاوت، با ذکر اعداد، برنده‌ی آن بحث شوید. همچنین ارجاع دادن به منابع، کار بسیار مهم دیگری است که باید در صفحه‌ی درباره‌ی ما رعایت شود. هر چقدر شرکت‌هایی که تا کنون با آن‌ها کار کرده‌اید معتبرتر باشند، در نتیجه کسب‌وکار شما نیز اهمیت بالاتری برخوردار است و این ویژگی باعث می‌شود که مخاطب وبسایت شما به راحتی و با اعتماد از شما خرید نماید.

 

5.     طول متن

این جمله را هیچگاه فراموش نکنید که مهم‌ترین کار شما انتقال مهم‌ترین خدمات کسب‌وکارتان است و این انتقال می‌تواند حتی در چند خط صورت گیرد. متأسفانه برخی از افراد با تصور آن که هرچقدر کمیت جملات موجود در صفحه‌ی درباره‌ی ما بیشتر باشد، موفق‌تر می‌شوند، اقدام به پر کردن آن صفحه می‌نمایند در حالیکه کیفیت کار خود را پایین می‌آورند. به جز مسئله‌ی کیفیت، حوصله مخاطب نیز مطرح است؛ بسیاری از بازدیدکنندگان، بیشتر از دو سه خط ابتدایی را مطالعه نمی‌کنند و هنگامی که با صفحه‌ی درباره‌ی مایی مواجه می‌شوند که طولانی است، از خواندن آن به طور کلی منصرف می‌شوند.

 

6.    به کاربران اثبات کنید که به شما نیاز دارند

کاربران باید بدانند که شما مثلا به جز فروش یک محصول، در حقیقت چه چیزهای دیگری به آن‌ها تقدیم می‌کنید. منظور ما آن است که کاربر نباید تنها، به جنبه‌ی فروشندگی شما توجه کند. در حقیقت کاربران باید این نکته را در صفحه‌ی درباره‌ی ما متوجه شوند که شما با این محصول، کدام یک از مشکلات آن‌ها را حل می‌کنید. برای آن که بتوانید جملات مرتبطی در این حیطه بنویسید بهتر است که از خود سؤالات زیر را بپرسید.

·        اهداف شما، چگونه به تولید محصولات با کیفیت‌تر منجر می‌شوند؟

·        محصولات و خدمات شما چه تأثیر بر زندگی کاربران دارد؟

·        این محصولات چه راه حل‌هایی برای مشکلات کاربران دارند؟

با توجه به این نکات باید بتوانید کاربران را متوجه دلیل نیاز آن‌ها به خدماتتان نمایید.

 

7.    تاریخچه

یکی از مواردی که ذکر کردن آن می‌تواند تأثیر صفحه‌ی درباره‌ی ما را بیشتر کند، ذکر کردن تاریخچه‌ی کسب‌وکارتان است. این کار علاوه بر آن که به کاربران این امکان را می‌دهد که بیشتر با تاریخجه‌ی شرکت شما آشنا شوند، باعث می‌شود که تعامل و ارتباط بهتری میان شما و کاربر به وجود آید. از طرف دیگر شما می‌توانید با ذکر تاریخچه‌ی وبسایت و شرکت، به تقویت برند خود کمک نمایید. سعی کنید که علاوه بر زمان تأسیس، نقاط عطف شرکت و وبسایت خود را نیز ذکر نمایید. یادتان نرود که تاریخچه را باید در قالب یک داستان ارائه کنید. کاربر باید به طور همزمان هم جذب محتوای موجود در صفحه‌ی درباره‌ی ما شود و هم برای آن که تا انتهای متن را بخواند، جذب داستان شود.

مثالی از صفحه‌ی درباره‌ی ما

در ادامه به بررسی مثالی از صفحه‌ی درباره‌ی ما، در ارتباط با وستا سیستم می‌پردازیم.

شرکت وستا سیستم، یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حیطه‌های وب و اپلیکیشن است که برای اولین بار در سال 1390 شروع به کار کرد. این شرکت در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته که از فراز و نشیب‌های فراوانی عبور نماید. در ابتدای آغاز دهه‌ی 90، شرکت وستا سیستم، فعالیت خود را بر راه‌اندازی انواع استارت‌آپ‌ها متمرکز کرده بود. تقریبا در همان دوران بود که شرکت وستا سیستم توانست خود را در زمره‌ی اولین استارت‌آپ‌هایی قرار دهد که در زمینه‌ی خرید گروهی فعالیت می‌کنند. شرکت وستا سیستم با گذشت زمان، توانست اعتماد بسیاری از نهادهای رسمی و معتبر موجود در کشور را کسب نماید. با پیشرفت خدمات شرکت، دانشکده‌ی فنی مهندسی دانشگاه باهنر شیراز به عنوان یک پشتوانه‌ی قوی و معتبر برای شرکت وستا سیستم به توسعه‌ی خدمات این شرکت در حیطه‌ی طراحی و تولید انواع نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل، معرفی شد. این شرکت در سال 1397 توانست که عنوان شرکت دانش بنیان را با به دست آوردن مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری، کسب نماید. امروزه شرکت وستا سیستم با توسعه‌ی تیم خود توانسته که پروژه‌های مهمی را اجرا کرده و یا در دست اجرا داشته باشد. با توجه به آن که وستا سیستم اهداف بزرگی را برای آینده‌ی خود در نظر گرفته‌است، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود و تیمش است. برای آن که بتوانید از خدمات و امکانات شرکت وستا مطلع شوید می‌توانید هم‌اکنون با ما تماس بگیرید.

 

سخن آخر

صفحه‌ی درباره‌ی ما، امتیازات بسیار مهمی را به شما می‌دهد. در حقیقت با استفاده از این صفحه، شما اقدام به یک بازاریابی بسیار هوشمندی می‌کنید. از آن جایی که صفحه‌ی درباره‌ی ما به عنوان یک واسطه در میان شما و کاربران است، استفاده از شیوه‌هایی که در این مقاله ذکر شد به شما کمک خواهد کرد که حداکثر بازخورد را از بازدیدکنندگان داشته باشید. برای مطالعه‌ی مقاله‌ی نوشتن صفحه‌ی درباره ما از اینجا وارد شوید. 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : یک شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-