درهنگام انتخاب شرکت طراحی سایت، چه معیارهایی را در نظر داشته‌باشیم؟

 
 
مقالات وستا

درهنگام انتخاب شرکت طراحی سایت، چه معیارهایی را در نظر داشته‌باشیم؟

با توجه به آن که ارائه‌ی خدمات به دنیای مجازی نقل مکان کرده‌است، داشتن یک وب‌سایت مناسب می‌تواند برگ برنده‌ی شما در این عرصه‌ی رقابتی باشد. تنوع شرکت‌ها و حتی فریلنسرهایی که اقدام به طراحی سایت می‌کنند، ممکن است که شما را در انتخاب یک شرکت طراحی سایت مناسب، مردد نماید؛ با توجه به این مسئله، در این مقاله تصمیم گرفتیم که چندین راهکار در زمینه‌ی انتخاب شرکت طراحی سایت را ارائه کنیم. بررسی این راهکارها کمک بسیار زیادی در انتخاب شرکت طراحی مناسب، به شما خواهد کرد. با ما همراه باشید. در نظر داشته باشید برای خواندن مقالات با موضوع مرتبط با طراحی سایت می‌توانید از اینجا وارد شده و برای دیدن همه‌ی مقالات از اینجا وارد شوید.

درهنگام انتخاب شرکت طراحی سایت، چه معیارهایی را در نظر داشته‌باشیم؟

هزینه‌ی مناسب

همانطور که می‌دانید، شرکتی که اقدام به ارائه‌ی بهترین خدمات را می‌کند، هزینه‌ی مناسبی را هم دریافت می‌نماید. بسیاری از افراد، بدون دانش درباره‌ی میزان هزینه‌ی معقول برای طراحی سایت، پروژه‌های خود را با قیمت‌های گزاف، به دست شرکت‌ها و پا فریلنسرهایی می‌سپارند که پس از مدتی پی میبرند که این شرکت‌ها، ارزش این همه هزینه را نداشته و حتی سایتی را که این شرکت‌ها طراحی کرده‌اند، کیلومترها با چیزی که مورد انتظار بود، فاصله دارد.

 البته از طرف دیگر ممکن است که شما با هزینه‌های پایین و وسوسه کننده‌ای نیز رو به رو شوید؛ اکثر شرکت‌ها و افرادی که این نوع هزینه را برای ارائه‌ی خدماتشان در نظر می‌گیرند، خروجی خود را در طی زمان زیادی به شما تحویل می‌دهند و یا آن که سایت را به صورت کاملا عادی و یا حتی با اشکالات فراوان، طراحی می‌کنند. به همین دلیل نیز شما نیاز دارید که شرکت‌هایی را برای طراحی سایت انتخاب نمایید، که معقولانه‌ترین هزینه را به شما پیشنهاد بدهند. 

برای فهمیدن این موضوع، بهتر است که ابتدا شما دست به تحقیقات درباره‌ی نوع پروژه‌ی خود زده و هزینه‌ی هر قسمت را برآورد کنید. سپس از شرکت طراح درخواست کنید که هزینه‌ی پیشنهادی خود را به صورت گسترده‌ای باز کرده و علت هزینه‌ی هر بخش را بیان کند. با مقایسه‌ی داده‌ها، شما بهترین گزینه را انتخاب خواهید کرد. البته این نکته را فراموش نکنید که هزینه‌ها را پیش از شروع کار تعیین کرده و سپس در قرارداد به صورت مفصل ذکر نمایید.

 

سابقه‌ی شرکت

سابقه‌ی یک شرکت طراحی، نشان از کارنامه‌ی آن شرکت است. ساده‌ترین راه برای انتخاب یک شرکت طراحی وب‌سایت مناسب، بررسی نمونه کارهای قبلی شرکت و همچنین تکنولوژی مورد استفاده توسط آنان است. برای فهمیدن میزان سابقه‌ی یک شرکت، زمان تأسیس معیاری قابل اعتنا نیست چرا که بسیاری از شرکت‌های نوپا، ایده‌ها و تیم بسیار خوبی می‌توانند داشته باشند. البته زمان تأسیس قدیمی‌تر نیز نشان از ثبات آن شرکت دارد. 

بهترین روش برای شما آن است که با مشتری‌های قبلی این شرکت تماس گرفته و از آنان سؤال‌هایی در رابطه با سایتی که شرکت برای آنان طراحی نموده‌است را بپرسید. این سؤالات می‌توانند در زمینه‌ی نوع کدها، زمان تحویل، شفافیت، امنیت و بسیاری دیگر از مسائلی باشد که با توجه به هدف شما تعیین می‌شوند. 

این نکته بسیار مهم است که شما شرکتی را انتخاب نمایید که دارای انواع تجربه‌ها در حل مشکلات و چالش‌های پیش رو باشد چرا که علاوه بر آن که سایت شما به بهترین صورت، آغاز به کار خواهد کرد، در زمان تحویل نیز به میزان قابل توجهی، پیشرفت خواهید کرد. پس یادتان باشد که کارنامه‌ی هر شرکتی را پیش از آغاز همکاری، به صورت کامل بررسی کنید.

شرکت طراحی سایت

هدف، استراتژی و انعطاف

بسیار مهم است که شما، هدف خود از طراحی سایت را به طور واضح تعیین کرده و جزئیات این اهداف را با شرکت طراح در میان بگذارید. در حقیقت تعیین هدف، یکی از مهم‌ترین مراحل هر پروژه‌ای است و شرکت طراح سایت، با توجه به هدفی که شما برای سایت خود در نظر دارید، بسترهای خود را برای ارائه‌ی خدمات، آماده نماید. پس از تعیین هدف، یک شرکت طراح سایت مناسب، بهترین استراتژی را برای رسیدن به هدف را برای شما تعیین می‌کند. 

شما پس از طراحی سایت، نیاز به دیده شدن و یا حتی گرفتن تبلیغات خواهید داشت و تمامی این موارد، همگی باید در استراتژی‌ای که شرکت طراح برای شما می‌چیند، ذکر شده باشد. در حقیقت این استراتژی، مانند نقشه‌ی شما برای رسیدن به اهداف است به همین دلیل نیز، باید نقشه‌ای را انتخاب نمایید که شما را از بهترین مسیر، به هدف برساند. 

از طرف سوی ممکن است که در این مسیر، تغییراتی به هر دلیل رخ دهد؛ یک شرکت مناسب، به قدری دارای انعطاف است که بتواند خود را با این تغییرات، وفق داده و مسیر را به سمت رسیدن به هدف، طی نماید. پس با دانستن هدف، استراتژی و انعطاف می‌توانید از میان چندین شرکت، بهترین را برای طراحی سایت خود، انتخاب نمایید.

 

مجوز طراحی

یکی از راه‌های بررسی اعتبار هر شرکت طراحی سایت، بررسی مجوزهای آن شرکت است. هر شرکت معتبری دارای مجوز انجام طراحی سایت از سازمان نظام صنفی یارانه‌ای و یا شورای عالی انفورماتیک است. نکته‌ی دیگر آن است که باید تاریخ اعتبار مجوز را بررسی کنید چرا که ممکن است از تاریخ اعتبار گذشته باشد و دیگر آن مجوز، باطل تلقی شود. یکی از مزایای بررسی مجوز اعتبار آن است که می‌توانید مطمئن شوید که آن شرکت دارای مدارک حقوقی و حقیقی معتبری است چرا که اخذ مجوز، نیازمند ارائه ی این مدارک است. 

از طرفی اگر شرکتی دارای مجوز نباشد و شما به هر دلیلی، پروژه‌ی خود را به آن‌ها بسپارید، دیگر هیچ ضمانتی در قبال هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، نخواهید داشت و حتی ممکن است که آن هزینه دیگر بازنگردد. افراد و شرکت‌های بسیاری دیده شده‌اند که بدون مجوز اقدام به طراحی سایت می‌کنند؛ در صورت قرارداد بستن با این شرکت‌ها، ممکن است که سایت شما به پایین‌ترین کیفیت به شما تحویل داده شود. 

در نتیجه سعی کنید پیش از هر نوع عقد قراردادی، مجوز طراحی آن شرکت را بررسی نمایید؛ برای این کار می‌توانید به لوگوهای نصب شده در سایت شرکت طراحی مراجعه کنید. همچنین شرکت‌هایی که دارای مجوز طراحی هستند، علاوه بر دسترسی آسان به آن‌ها، در صورت بروز هر مشکلی، می‌توانید از نهادهای قانونی، اعتراض خود را پیگیری نمایید.

 

پشتیبانی و تحویل سورس کد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک شرکت طراح سایت مناسب، پشتیبانی کاملی است که انجام می‌دهد. به همین دلیل لازم است که پیش از عقد قرارداد، از نوع روش‌های پشتیبانی آن شرکت از سایت طراحی شده، مطلع شوید. شاید شما تصمیم بگیرید که امکانات جدیدی را به سایت خود اضافه نمایید و یا حتی تغییراتی در ظاهر سایت خود اعمال نمایید، شرکت طراحی باید با توجه به قراردادی که با شما می‌بندد، این خدمات را به شما ارائه دهد. 

البته دیده شده که برخی از افراد، خدمات پشتیبانی را به شرکت دیگری می‌سپارند؛ به همین دلیل نیز شما نیاز خواهید داشت که سورس کدهای سایت خود را از شرکت طراحی سایت تحویل بگیرید. دیده شده که برخی از شرکت‌ها، حاضر به تحویل سورس کدها نشده‌اند؛ پس لازم است که این مورد را پیش از شروع همکاری با آن شرکت مطرح نموده و در صورت نیاز در قرارداد، آن را ذکر نمایید. نکته‌ی دیگر آن است که سعی کنید شرکت‌هایی را انتخاب کنید که تایم کاری آن‌ها بیشتر باشد، چرا که حضور بیشتر آنان باعث پشتیبانی بیشتر از مخاطبان و مشتری‌های سایت شما، می‌شود.

 

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

یک شرکت طراح سایت مناسب، تمامی اصول سئو را به طور کامل می‌شناسد و این اصول را در تمامی فرآیند طراحی سایت به کار می‌برد. به طور کلی سئو، شامل تکنیک‌هایی است که باعث می‌شود وب‌سایت شما به افرادی که به دنبال خدمات شما از طریق موتورهای جستجویی مانند یاهو و گوگل هستند، معرفی شود. عدم رعایت سئو، باعث ندیده شدن سایت شما می‌شود. به همین دلیل نیز شما باید شرکتی را انتخاب نمایید که این اصول را به نحو صحیحی در تمامی حوزه‌های طراحی سایت به کار ببرد. در صورتی که تولید محتوا را نیز به شرکت طراحی سایت سپرده باشید، آن شرکت باید محتوا را با رعایت این اصول، تولید نماید.

 

گرافیک سایت

طراحی گرافیک، تلفیقی از هنر، اصول برندینگ، روانشناسی و بسیاری از علوم دیگر است. از طرف دیگر، گرافیک سایت، یکی از تاثیرگذارترین ویژگی‌های سایت شما بر روی مخاطبان است. بسیاری از افراد، پس از وارد شدن به سایتی، تنها به دلیل ظاهر نامناسب و حتی ناامن آن سایت، از آن خارج می‌شوند که اهمیت توجه به گرافیک و طراحی ظاهری سایت را به ما نشان می‌دهد. 

شرکت طراحی سایت باید خدمات متنوعی را در زمینه‌ی گرافیک سایت داشته باشد. این خدمات شامل طراحی لوگو، پوستر، بنر، اینفوگرافیک و بسیاری دیگر از ویژگی‌های ظاهری است. شرکت‌های طراحی سایت با استفاده از رنگ‌بندی‌های مناسب و چیدمان صحیح المان‌ها با توجه به اهداف برند، ظاهری مناسب را برای آن سایت می‌سازند. ممکن است که یک سایت دارای کدنویسی قوی و مناسبی باشد اما تنها به دلیل ظاهر نامناسب، از سوی مخاطب، کنار گذاشته می‌شود.

 

وضعیت هاستینگ

انتخاب بهترین هاست، از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه نمایید. هاست شامل یک بستر الکترونیکی است که محتویات سایت شما در آن ذخیره می‌شود. مواردی مانند آن که هاست توسط چه شرکتی ارائه می‌شود و یا آن که موقعیت آن شرکت‌ها کجا است را باید به دقت شناسایی نمایید. یک هاست خوب، دارای پایداری و کیفیت بالایی است و عدم بهره‌مندی یک شرکت طراح سایت از آن، سبب شکست پروژه‌ی شما خواهد شد. 

 

شفافیت در حین طراحی

هر شرکت طراحی وب‌سایتی موظف است تا مشتری خود را از مراحل ساخت سایت مطلع نماید. این شفاف‌سازی، سبب ایجاد اعتماد دو طرفه و همچنین شناسایی اشتباهات احتمالی در حین برآورد اولیه از اهداف پروژه می‌شود. پس از ایجاد شفافیت از عملیات طراحی، ممکن است تغییراتی چه از جانب شما و چه از جانب طراح، مطرح بشود که با توجه به نوع ارزیابی شما و شرکت از اهداف سایت، این تغییرات، اعمال خواهند شد.

تحقیق کردن درباره‌ی هر شرکت طراحی سایت، پیش از عقد قرارداد، جزئی از مهم‌ترین کارهایی است که شما باید انجام بدهید. در این مقاله تلاش شد تا حیاتی‌ترین ویژگی‌هایی که باید از یکی شرکت طراحی سایت، انتظار آن را داشته باشید، ذکر شود. لزوم ارائه‌ی خدمات شما به بهترین نحو و پشتیبانی از سایت خود را به هیچ وجه، دست کم نگرفته و تمامی این وِیژگی‌های ذکر شده را با هم در نظر بگیرید.

اگر به موضوعات مرتبط با وب‌سایت علاقه دارید، برای خواندن مقالات می‌توانید از اینجا وارد شوید. برای دیدن همه‌ی مقالات از اینجا وارد شوید.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-