هر آنچه در مورد لندینگ پیج باید بدانید landing page لندینگ پیج چیست؟

 
 مقالات وستا کانتنت

هر آنچه در مورد لندینگ پیج باید بدانید!

زمانی که برند خود و سایت‌تان را راه‌اندازی می‌کنید، قدم بزرگی برای کسب و کار خود برداشته‌‌اید. حال وقت آن می‌رسد که این تلاش‌‌ها را به فروش تبدیل‌کنید. اگر به دنبال یک ابزار قوی برای این تبدیل هستید، لندینگ پیج بهترین گزینه است. یک صفحه فرود راه عالی برای ایجاد ترافیک، بهبود سئو سایت شما و ساختن برند می‌باشد. اهمیت صفحه فرود این است که پس از آنچه در بالا گفته شد، باعث می‌شود بازدید‌کننده به مشتری تبدیل شود و خواهان خرید از خدمات و محصولات شما گردد. این یعنی موفقیت برای سایت شما حاصل شده‌است. اهمیت وجود صفحه فرود به قدری بالا است و در جذب مشتری کمک می‌کند که استفاده از آن بسیار به‌جا و درست است. باید به این نکته را تاکید‌کرد که صفحه فرود برای افزایش نرخ تبدیل بسیار مهم است. با توجه به آنچه گفته شد، اکنون می‌دانید که برای موفقیت در دنیای دیجیتال و بازاریابی دیجیتال وجود این صفحات الزامی است. در مقاله‌ی پیش‌رو بیشتر به توضیح درباره‌ی صفحه فرود می‌پردازیم.

لندینگ پیج

 

 


لندینگ پیج چیست؟

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، لندینگ پیج با عناوین پیج ایستا ( static page )، صفحه مقصد ( destination page ) شناخته می‌شود؛ به آن صفحه فرود نیز می‌گویند به این دلیل آن را فرود می‌نامند که بازدید کننده برای اولین بار به آن می‌رسد و گویی بر روی آن فرود می آید و در مورد موضوع خاصی اطلاعات می‌گیرد. آن یک صفحه سایت است که در نتیجه‌ی بهینه‌سازی موتور جستجو، تبلیغات، بازاریابی، بازاریابی ایمیلی و... ظاهر می‌شود. لندینگ پیج‌ها برای رهبری کلی مورد استفاده هستند. فعالیت هایی که یک بازدید کننده بر روی لندینگ پیج انجام می‌دهد، همان چیزی است که نرخ تبدیل را تعیین می‌کند. آن ممکن است بخشی از یک میکروسایت، یا یک صفحه‌ی مستقل در وب سایت اصلی یک سازمان باشد. لندینگ پیج‌ها به منظور تقویت اثربخشی اغلب به شبکه های اجتماعی، کمپین های ایمیل مارکتینگ یا کمپین های بازاریابی موتور جستجو متصل می‌شوند. هدف کلی آن صفحه این است که بازدید‌کننده را به مشتری یا مشتری وفادار تبدیل کند. اگر هدف گرفتن لید یا سرنخ باشد این صفحه متدهایی دارد که بازدید کننده با کمپانی ارتباط برقرار کند. این ارتباط معمولا از طریق شماره تماس یا فرم ثبت نام صورت می گیرد. اگر هدف فروش باشد، صفحه فرود بازدیدکننده را با یک کلیک به سبد خرید یا صفحه ی پرداخت هدایت می‌کند.

قالب معمولی یک لندینگ پیج

یک لندینگ پیج غالبا دارای عناوین واضح و مختصر و عملگرا است. یعنی این صفحه نباید شلوغ باشد. یک صفحه فرود خوب محصول را به صورت واضح توضیح می‌دهد و بر روی محتوای بصری باکیفیت تاکید دارد. کارشناسان توصیه می‌کنند که در این صفحه از منوهای سایت‌ استفاده نکنید و همچنین لینک‌های خارجی و داخلی را محدود‌کنید. هر فرم ثبت نام در صفحه فرود باید یک پیشنهاد باارزش به مخاطب بدهد. برای مثال، در ازای ثبت‌نام و گرفتن آدرس ایمیل برای ارسال خبرنامه، می‌تواند یک آفر رایگان بدهد؛ در عین حال ممکن است که برای فرم‌های طولانی‌تر و جزئیات بیشتر، پیشنهادات با ارزش بالاتری را به کاربر ارائه دهد. لندینگ پیج ها می تواند شامل یک تصویر، ویدیو، انیمیشن و ... باشند. همچنین این صفحات دارای آیکون های کوچک مثل آیکون توییتر و فیس بوک هستند که برای تسهیل در اشتراک گذاری آدرس لندینگ پیج در رسانه‌های اجتماعی به کار می‌روند.

 

لندینگ پیج

پنج المان ضروری برای لندینگ پیج برنده

اول از همه باید بدانید که صفحه اصلی شما نباید لندینگ پیج باشد! صفحه فرود حکم این را دارد که مشتری ای که تصمیم به خرید گرفته را به خریدار نهایی تبدیل کند و در این صفحه به تمام ارزش‌هایی که در سایت به آن وعده داده‌شده‌است، اشاره نماید. در این قسمت می‌خواهیم به توضیح درباره‌ی پنج المان مهم لندینگ پیج که برای هر صفحه‌ای ضروری است، بپردازیم

المان اول لندینگ پیج: پیشنهاد فروش بینظیر

نقطه شروع یک بازاریابی، حول توانایی شما در تعریف نقطه تمایز می‌چرخد. چه چیزی در مورد محصول یا خدمات شما وجود دارد که آن را از بقیه متمایز می‌کند؟ شما باید این موضوع را به طور مختصر در صفحه فرود خود نشان دهید. سعی کنید پیشنهاد خود را به ابتدایی‌ترین سطح ممکن توضیح دهید تا فواید مهم محصول را برای خریدار توصیف‌کنید. برای مثال، یک پیتزا فروشی در صفحه فرود خود چنین می‌نویسد:« شما پیتزای داغ و تازه دریافت می‌کنید، در ۳۰ دقیقه یا کمتر » همینقدر کوتاه و مختصر. یک پیشنهاد فروش خوب، انتظارات واضحی را برای مشتری در مورد محصول یا خدمات ایجاد می‌کند. پیشنهاد فروش را می‌توان به چهار المان صفحه تقسیم‌کرد که به طور کلی داستان پیشنهاد شما را در صفحه فرود بیان می کنند.

۱. عنوان اصلی

تیتر صفحه فرود شما اولین چیزی است که مردم می‌بینند. عنوان باید به وضوح نشان‌دهد که بازدید‌کننده در صفحه چه می‌کند و مطابقت پیام با قصد مخاطب باید آنقدر قوی باشد که نشان دهد مخاطب در جای درستی قرار دارد.

۲. عنوان پشتیبان

گاهی اوقات به عنوان دوم نیاز دارید ( به طور معمول از اندازه کوچکتر) که در مورد عنوان اصلی به طور مختصر توضیح می‌دهد. برای اینکه عنوان اصلی کوتاه تر و بهتر باشد، معمولا از این مورد استفاده می‌شود.

۳.  جمله تقویتی

افراد هنگام خواندن، صفحه شما را اسکن می کنند. به همین دلیل عناوین اصلی و عناوین فرعی در طول صفحه برای خواننده مهم است. عنوان اصلی دیگری وجود دارد که می‌توانید از آن برای هدایت صفحه استفاده کنید؛ آن جمله ی تقویتی است که تقریبا در نیم صفحه پایین صفحه شما قرار دارد. به کمک آن می توانید با بازدید کننده‌های خود بیشتر ارتباط برقرار کنید و تقریبا کاربردش مثل عنوان دوم است.

۴. اختتامیه

وقتی بازدیدکننده به پایان لندینگ پیج شما نزدیک می شود، شما شانس نهایی برای ارائه‌ی پیشنهاد خود را دارید. می‌توانید این ارتباط را از طریق یک کلیک که توسط تماس با شما این ارتباط برقرار می‌شود، ایجاد کنید. کاربرد اختتامیه نیز مانند جمله تقویتی است و از ارزش اصلی صفحه شما پشتیبانی می‌کند.

صفحه فرود

المان دوم لندینگ پیج: محتوا تصویری

امحتوای تصویری مناسب دومین المان است. ضرب المثل یک تصویر به اندازه هزار کلمه ارزش دارد، در دنیای صفحه فرود که مخاطب مدت کوتاهی به محتوا توجه می‌کند، بسیار صدق می‌کند. منظور از این عنوان این است که عکس‌هایی باید به کار ببرید که به درک بیشتر مردم از آنچه به نظر می‌رسد، کمک کند. به این صورت که مراحلی را مشتری باید پشت سر بگذارد، را می‌توان به صورت تصویری برای او توضیح‌داد. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، مانند:

۱. عکس

با استفاده از عکس‌ها و  استفاده ازجلوه‌های ویژه روی آن می توانید مخاطب خود را بسیار راهنمایی کنید.

۲. ویدیو

می‌گویند که دوربین هیچوقت دروغ نمی‌گوید، از عکس قانع کننده‌تر، ویدیوها هستند. زیرا می‌توانید محصولات خود را به کمک آنها بهتر به نمایش بگذارید و بازدید‌کننده راحت‌تر از راهنمایی‌های شما استفاده می‌کند.

 

المان سوم لندینگ پیج: مزایا

شما می‌توانید با شرح دادن مزایای محصولتان به صورت کامل یک پیشنهاد بی‌نظیر به بازدید کننده بدهید. در مرحله قبل، با انتخاب یک عنوان مناسب توجه بازدید کننده خود را جلب کردید، اکنون باید برای هر سوالی که ممکن است داشته باشند، جزئیات بیشتری را در این پیشنهاد قرار‌دهید. سعی‌کنید روی سوال « این محصول چه کاری را برای من انجام خواهد داد؟ » متمرکز شوید. زیرا این کار به شما کمک می‌کند که توضیحاتی بنویسید که مستقیما با مشتریان صحبت کند و سوالات آنها را جواب دهد. در این بخش به این نکته توجه داشته باشید که به صورت مختصر و نکته‌ای به مزایا اشاره کنید. توجه داشته باشید که آنقدر زیاد توضیح ندهید که صفحه فرود شما پر از متن شود.چند بار برگردید و نوشته‌ها را ویرایش کنید تا مختصر ترین حالت ممکن به دست آید و هرگونه کلام اضافه حذف گردد.

المان چهارم لندینگ پیج: تایید اجتماعی

تایید اجتماعی یک مفهوم قانع کننده و قدرتمند است. به عبارت ساده‌تر، استفاده از سیگنال‌های مثبت از سمت اجتماع نشان می‌دهد که افراد دیگر از محصولات شما استفاده کردند و نظرات آنها چه بوده‌است. این کار باعث می‌شود خیالشان از بابت اینکه افراد دیگر قبل آن ها خرید کرده اند ،راحت شود. از دو طریق می توانید تایید اجتماعی را دریافت کنید:

۱. استفاده از عنوانی که نشان می‌دهد با توجه به تعداد ثبت نام کنندگان در یک هفته چقدر محبوب هستید.

۲. نظر مثبت یک مشتری به وسیله پیوند آن به کمپانی برای باورپذیری بیشتر.

صفحه ی فرود

المان پنجم لندینگ پیج: هدف افزایش نرخ تبدیل

هدف افزایش نرخ تبدیل اصطلاحی است که هدف نهایی لندینگ پیج شما را تعریف می‌کند؛ به بیان ساده‌تر، کاری که شما از بازدید‌کننده می‌خواهید که انجام بدهد. برای مثال CTA هدف اصلی پیج شما است و هدف لندینگ پیج می‌تواند برای بازدید کننده به صورت دکمه Call-To-Action نشان داده‌شود. در حقیقت این همان چیزی است که می‌خواهید مردم در صفحه فرود با آن ارتباط برقرارکنند. همچنین دکمه بعدی Add-To-Cart است. نحوه طراحی آن، جایی که قرار میگیرد و حتی رنگی که برای آن استفاده می کنید، بسیار مهم است. برای مثال وقتی این بخش را طراحی می‌کنید، سعی شود از رنگ‌های جیغ استفاده کنید تا هم توجه کاربر به آن جلب شود و هم راحت بتواند آن را پیدا کند. این مورد مانند یک برچسب است که به شما یادآوری می‌کند در هنگام طراحی به این نکته تمرکز‌کنید.

لندینگ

اهمیت لندینگ پیج

زمانی که برند خود و سایت را راه اندازی می کنید، قدم بزرگی برای کسب و کار خود برداشته اید. حال وقت آن می رسد که این تلاش ها را به فروش تبدیل کنید. اگر به دنبال یک ابزار قوی برای این تبدیل هستید، لندینگ پیج بهترین گزینه است. یک صفحه فرود راه عالی برای ایجاد ترافیک، بهبود سئو سایت شما و ساختن برند می باشد. اهمیت صفحه فرود این است که در پس آنچه در بالا گفته شد باعث می شود بازدید کننده به مشتری تبدیل شود و خواهان خرید از خدمات و محصولات شما گردد. این یعنی موفقیت برای سایت شما حاصل شده است. یک تصور غلط وجود دارد ایجاد صفحات لندینگ دشوار است اما این تصوری غلط است. اهمیت وجود صفحه فرود به قدری بالا است و در جذب مشتری کمک می کند که استفاده از آن بسیار به جا و درست است. باید گفت صفحه فرود برای هدایت تبدیل بسیار مهم است. با توجه به آنچه گفته شد اکنون می دانید که برای موفقیت در دنیای دیجیتال و بازاریابی دیجیتال وجود این صفحات الزامی است.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


» شرکت دانش بنیان وستا در سال 90 فعالیت خود را در قالب راه انداز استارت‌آپ شروع کرد و توانست با بکارگیری نیروی خبره و مناسب، خود را به عنوان یکی از اولین استارت‌آپ ها در حوزه خرید گروهی (شیرازبُن) در استان فارس مطرح کند ، پس از آن با بهره‌گیری از علوم جدید و تجربیات به دست آمده و استخدام نیروی متخصص با حمایت دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز ، وارد عرصه تولید نرم افزارهای مبتنی بر وب و موبایل شد تا در کنار کسب درآمد از زیست بوم استارت‌آپ ایران بتواند خدمات گسترده تری ارائه نماید. در سال 97 این شرکت با مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد ، در حال حاضر افتخار داریم با ارائه خدمات در 10 لاین کاری به صورت تخصصی خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به عنوان یک شرکت Digital Enterprise در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم ، امیدواریم این روند رو به رشد موجب ارائه خدمات بهتر گردد.


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-