هر آنچه در مورد لندینگ پیج باید بدانید landing page لندینگ پیج چیست

 
 مقالات وستا کانتنت

هر آنچه در مورد لندینگ پیج باید بدانید

زمانی که برند خود و سایت را راه اندازی می کنید، قدم بزرگی برای کسب و کار خود برداشته اید. حال وقت آن می رسد که این تلاش ها را به فروش تبدیل کنید. اگر به دنبال یک ابزار قوی برای این تبدیل هستید، لندینگ پیج بهترین گزینه است. یک صفحه فرود راه عالی برای ایجاد ترافیک، بهبود سئو سایت شما و ساختن برند می باشد. اهمیت صفحه فرود این است که در پس آنچه در بالا گفته شد باعث می شود بازدید کننده به مشتری تبدیل شود و خواهان خرید از خدمات و محصولات شما گردد. این یعنی موفقیت برای سایت شما حاصل شده است. یک تصور غلط وجود دارد ایجاد صفحات لندینگ دشوار است اما این تصوری غلط است. اهمیت وجود صفحه فرود به قدری بالا است و در جذب مشتری کمک می کند که استفاده از آن بسیار به جا و درست است. باید گفت صفحه فرود برای هدایت تبدیل بسیار مهم است. با توجه به آنچه گفته شد اکنون می دانید که برای موفقیت در دنیای دیجیتال و بازاریابی دیجیتال وجود این صفحات الزامی است.

لندینگ پیج

 

 


لندینگ پیج چیست

در دیجیتال مارکتینگ لندینگ پیج با عناوین پیج ایستا ( static page )، صفحه مقصد ( destination page ) شناخته می شود. به آن صفحه فرود نیز می گویند به این دلیل آن را فرود می نامند که بازدید کننده برای اولین بار به آن می رسد و گویی بر روی آن فرود می آید و در مورد موضوع خاصی اطلاعات می گیرد. آن یک صفحه سایت است که در ازای نتایج کلیک های موتور بهینه جستجو، تبلیغات بازاریابی، ایمیل بازاریابی و... ظاهر می شود. لندینگ پیج ها برای رهبری کلی مورد استفاده هستند. فعالیت هایی که یک بازدید کننده بر روی لندینگ پیج انجام می دهد، همان چیزی است که نرخ تبدیل را تعیین می کند. آن ممکن است بخشی از یک میکروسایت، یا یک صفحه ی مستقل در وب سایت اصلی یک سازمان باشد. آن ها به منظور تقویت اثربخشی اغلب به شبکه های اجتماعی، کمپین های پست الکترونیک یا کمپین های بازاریابی موتور جستجو متصل می شوند. هدف کلی آن صفحه این است که بازدید کننده را به فروش یا پیشرو تبدیل کند. اگر هدف پیشرو باشد این صفحه متدهایی دارد که بازدید کننده با کمپانی ارتباط برقرار کند. این ارتباط معمولا از طریق شماره تماس یا فرم استعلام صورت می گیرد. اگر نیاز به فروش باشد، صفحه فرود بازدید کننده را با یک کلیک به سبد خرید یا صفحه ی پرداخت هدایت می کند.

لندینگ پیج چیست

قالب معمولی یک لندینگ پیج

یک لندینگ پیج غالبا دارای عناوین واضح و مختصر و عملگرا است. یعنی این صفحه نباید شلوغ باشد. یک صفحه فرود خوب محصول را به صورت واضح توضیح می دهد و بر روی ارزش محصولات از طریق بینایی تاکید دارد. کارشناسان توصیه می کنند در این صفحه منوهای سایت ها را خارج کنند و همچنین لینک های خارجی و داخلی را محدود کنید. هر فرم ثبت نام در صفحه فرود باید ارزش پیشنهاد را منعکس کند. برای مثال یک پیشنهاد رایگان یا فرم ثبت نام خبرنامه فقط می تواند آدرس ایمیل را درخواست کند. در حالی که پیشنهادات با ارزش بالا ممکن است فرم های طولانی تری داشته باشند و جزئیات بیشتری را خواسته باشند. آن ها همچنین ممکن است شامل یک تصویر، ویدیو، انیمیشن و ... باشند. همچنین این صفحات دارای نمادهای کوچک مثل نمادهای توییتر و فیس بوک هستند که برای تسهیل در اشتراک رسانه های اجتماعی به کار می روند.

 

پنج المان ضروری برای لندینگ پیج برنده

اول از همه باید بدانید که صفحه اصلی شما نباید لندینگ پیج باشد. صفحه فرود حکم این را دارد که مشتری که تصمیم به خرید گرفته را به خریدار نهایی تبدیل کند و در این صفحه به تمام ارزش هایی که در سایت به آن وعده داده شده است، اشاره نماید. این قسمت می خواهیم به پنج المان مهم لندینگ پیج که برای هر صفحه ای ضروری است، اشاره کنیم. در زیر به این پنج المان ضروری که حتما باید رعایت شود اشاره شده است.

المان اول لندینگ پیج ( پیشنهاد فروش بی نظیر )

نقطه شروع یک بازاریابی حول توانایی شما در تعریف نقطه تمایز می چرخد. چه چیزی در مورد محصول یا خدمات شما وجود دارد که آن را از بقیه متمایز می کند؟ شما باید این موضوع را به طور مختصر در صفحه فرود خود ربط دهید. سعی کنید پیشنهاد خود را به ابتدایی ترین سطح ممکن بشکنید تا فواید مهم محصول برای خریدار را توصیف کنید. برای مثال، یک مدل از پیتزا فروشی در صفحه فرود خود چنین می نویسد: « شما پیتزای داغ و تازه دریافت می کنید، در ۳۰ دقیقه یا کمتر » همینقدر کوتاه و مختصر.  یک پیشنهاد فروش خوب، انتظارات واضحی را برای مشتری در مورد محصول یا خدمات ایجاد می کند. پیشنهاد فروش را می توان به چهار المان صفحه تقسیم کرد که به طور کلی داستان پیشنهاد شما را در صفحه فرود بیان می کند.

۱. عنوان اصلی

تیتر شما اولین چیزی است که مردم می بینند. باید به وضوح نشان دهد که بازدید کننده در صفحه چه می کند و مطابقت پیام باید آنقدر قوی باشد که نشان دهد بازدید کننده در جای درستی قرار دارد.

۲. عنوان پشتیبانی

گاهی اوقات به عنوان دوم نیاز دارید ( به طور معمول از اندازه کوچکتر) که در مورد عنوان اصلی به طور مختصر توضیح می دهد. معمولا از این استفاده می شود تا عنوان اصلی کوتاه تر و بهتر باشد.

۳.  جمله تقویتی

افراد هنگام خواندن صفحه شما را اسکن می کنند. به همین دلیل عناوین اصلی و عناوین ویژگی ها در طول صفحه برای خواننده مهم است. عنوان اصلی دیگری وجود دارد که می توانید از آن برای هدایت صفحه استفاده کنید. آن جمله ی تقویتی است. تقریبا در نیم صفحه پایین صفحه شما قرار دارد. به کمک آن می توانید با بازدید کننده های خود بیشتر ارتباط برقرار کنید و اساسا مثل عنوان دوم است.

۴. اختتامیه

وقتی لندینگ پیج شما به بازدید کننده نزدیک می شود شما شانس نهایی برای برقراری ارتباط پیشنهاد خود را دارید. می توانید این ارتباط را از طریق یک کلیک که توسط تماس با شما این ارتباط برقرار شود، ایجاد کنید. مانند جمله تقویتی است و از ارزش اصلی صفحه شما پشتیبانی می کند.

المان دوم لندینگ پیج ( محتوا تصویری )

این المان دوم است. ضرب المثل یک تصویر به اندازه هزار کلمه ارزش دارد در دنیای توجه کوتاه صفحه فرود بسیار صدق می کند. منظور از این عنوان یعنی عکس هایی باید به کار ببرید که به درک بیشتر مردم از آنچه به نظر می رسد، کمک کند. به این صورت که آنچه را مشتری باید انجام دهد به صورت تصویری گفته شود. روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد مثل:

۱. عکس

با استفاده از عکس ها و جلوه های ویژه روی آن می توانید بسیار مخاطب خود را راهنمایی کنید.

۲. ویدیو

می دانیم دوربین هیچوقت دروغ نمی گوید، از عکس قانع کننده تر، ویدیوها هستند. چون می توانید محصولات خود را به کمک آن ها بهتر به نمایش بگذارید و بازدید کننده را راحت تر راهنمایی کنید.

المان سوم لندینگ پیج ( مزایا )

پیروی از پیشنهاد فروش بی نظیر شرح مفصلی درباره ی مزایا و پیشنهادهای شما است. با انتخاب یک عنوان مناسب توجه مشتری خود را جلب کردید، اکنون باید برای ارائه هر سوالی که ممکن است داشته باشند، جزئیات بیشتری را در این پیشنهاد قرار دهید. سعی کنید روی سوال « این چه کاری را برای من انجام خواهد داد » متمرکز شوید. زیرا این کار به شما کمک می کند نسخه ای بنویسید که مستقیما با سوالات مشتریان صحبت کند. باید در این بخش به این نکته توجه کنید که باید به صورت مختصر و نکته ای به مزایا اشاره کنید. توجه داشته باشید که آنقدر توضیح ندهید که صفحه فرود شما پر از متن شود. بارها برگردید و نوشته ها را ویرایش کنید تا مختصر ترین حالت ممکن را به دست آید و هرگونه کلام اضافه حذف گردد.

المان چهارم لندینگ پیج ( اثبات اجتماعی )

اثبات اجتماعی یک مفهوم قانع کننده قدرتمند است. به عبارت ساده تر، استفاده از سیگنال های اجتماعی نشان می دهد که افراد  دیگر از محصولات شما استفاده کردند و نظرات آنها چه بوده است. این کار باعث می شود خیالشان از بابت اینکه افراد دیگر قبل آن ها خرید کرده اند راحت شود. از دو طریق می توانید اثبات اجتماعی را انجام دهید:

۱. عنوانی که نشان می دهد با توجه به تعداد ثبت نام کنندگان در یک هفته چقدر محبوب هستید.

۲. توصیف شخصی یک مشتری به وسیله پیوند آن به کمپانی برای باورپذیری بیشتر

المان پنجم لندینگ پیج ( هدف تبدیل )

هدف تبدیل اصطلاحی است که اهداف لندینگ پیج شما را تعریف می کند. این به اصطلاح یک برچسب است که به شما یادآوری می کند در هنگام طراحی به این نکته تمرکز کنید. آن می تواند برای بازدید کننده به صورت دکمه Call-To-Action نشان داده شود. CTA هدف اصلی پیج شما است. در حقیقت این همان چیزی است که می خواهید مردم در صفحه فرود با آن ارتباط برقرار کنند. همچنین دکمه بعدی Add-To-Cart است. نحوه طراحی آن، جایی که قرار میگیرد و حتی رنگی که برای آن استفاده می کنید بسیار مهم است. برای مثل وقتی این بخش را طراحی می کنید، سعی شود از رنگ های جیغ استفاده کنید تا هم توجه کاربر به آن جلب شود و هم راحت بتواند آن را پیدا کند.

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


» شرکت دانش بنیان وستا در سال 90 فعالیت خود را در قالب راه انداز استارت‌آپ شروع کرد و توانست با بکارگیری نیروی خبره و مناسب، خود را به عنوان یکی از اولین استارت‌آپ ها در حوزه خرید گروهی (شیرازبُن) در استان فارس مطرح کند ، پس از آن با بهره‌گیری از علوم جدید و تجربیات به دست آمده و استخدام نیروی متخصص با حمایت دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز ، وارد عرصه تولید نرم افزارهای مبتنی بر وب و موبایل شد تا در کنار کسب درآمد از زیست بوم استارت‌آپ ایران بتواند خدمات گسترده تری ارائه نماید. در سال 97 این شرکت با مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد ، در حال حاضر افتخار داریم با ارائه خدمات در 10 لاین کاری به صورت تخصصی خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به عنوان یک شرکت Digital Enterprise در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم ، امیدواریم این روند رو به رشد موجب ارائه خدمات بهتر گردد.


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-