امنیت وب سایت جلوگیری از هک سایت ها

 
 مقالات وستا کانتنت

از مسئله امنیت وب سایت ها چه می دانید؟

فضای مجازی با تمام مجازی بودنش شباهت های بسیاری به دنیای واقعی دارد. داده ها و صفحه های وب سایت واقعی تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید.همانطور که برای فروشگاه خود در دنیای واقعی، دوربین های امنیتی، انواع قفل و دزدگیر رای برای تامین امنیت آنجا قرار می‌دهید، وب سایت شما هم از این قضیه مستثنی نیست و اگر به تامین امنیت وب سایت خود نپردازید، دزدان دنیای مجازی که به آنها هکر گفته می‌شود به شما رحم نخواهند کرد.

امنیت وب سایت می تواند موضوعی پیچیده (یا حتی گیج کننده) و در یک منظر همیشه در حال تحول است. این راهنما برای ایجاد یک چارچوب مشخص برای صاحبان وب سایت است که به دنبال کاهش خطر و به کارگیری اصول امنیتی بر روی وب خود هستند.

قبل از شروع، مهم است که بخاطر بسپاریم که امنیت نقطه پایانی و حافظت همیشگی نیست. اما به کارگیری آن به شما کمک بسزایی می‌کند، ما شما را ترغیب می كنیم كه به عنوان یك فرآیند كه به ارزیابی مداوم برای كاهش خطر كلی نیاز دارد، در مورد آن فكر كنید.

با استفاده از یک رویکرد سیستماتیک برای امنیت وب سایت، ما باید به راهکار هایی به صورت جامع دست دزدان بی رحم سایبری را از داده های خود کوتاه کنیم. خوشبختانه با امنیت موثر وب سایت می توانید از بروز همه این موارد جلوگیری کنید. ما در مورد اصول اولیه امنیت وب سایت بحث خواهیم کرد که چه راه حل هایی به شما کمک می کند تا وب سایت شما توسط حمله سایبری تخریب نشود.

امنیت وب سایت

 


امنیت وب سایت چیست؟

امنیت وب سایت اقداماتی است که برای تأمین امنیت وب سایت در برابر حملات سایبری انجام می شود. به این معنا که، سیستم ایمنی یک فرایند در حال انجام و یک بخش اساسی برای مدیریت یک وب سایت است.برای جلوگیری از نفوذ هکرها و ربات های مخرب.

web site security

متداول ترین حمله های سایبری کدامند؟

امنیت وب سایت از وب سایت در برابر حملات DdoS حفاظت می‌کند. این حملات سایت شما را غیرفعال می‌کنند،دسترسی مخاطبان را محدود و قطع می‌کنند یا در اجرای وب سایت اختلال ایجاد می‌کنند.

در برابر بد افزار ها یک سپر ایمن است. "نرم افزارهای مخرب" یا بد افزار، شایع ترین تهدید و دزدی سایبری است به این صورت که با انتقال یک بدافزار به صورت اسپم در سایت شما،اطلاعات و داده های ذخیره شده را دریافت می‌کنند و در سایت مثل ویروس بیماری های انسانی ایجاد تخریب می‌کنند.

یکی دیگر از انواع حمله لیست سیاه است. زمانی که سایت شما وارد بلک شود،موتور های جستجوگر شما را در لیست جستجوی مخاطب قرار نمی‌دهند و شما تقریبا تمام بازدید خود را از دست می‌دهید.

استفاده از آسیب پذیری قسمت های فراموش شده. هکرهای سایبری می توانند با سوءاستفاده از مناطق ضعیف در یک سایت ، مانند یک پلاگین قدیمی، به یک سایت و داده های ذخیره شده در آن دسترسی پیدا کنند.

جابجایی و جای گذاری. این نوع حمله به این گونه است که مخاطب زمانی که به سایت شما وارد می‌شود ناخودآگاه به یک وب سایت مخرب منتقل می‌شود.

چرا امنیت وب سایت اهمیت دارد؟

فکر می‌کنیم با طرح مسائل بالا و بیان انواع حملات سایبری و تاثیراتشان جواب این سوال به خوبی روشن شد.امنیت وب‌سایت به همان مقدار مهم است که شما از بانک ها برای امنیت وسایل مهم خود استفاده می‌کنید.از بین رفتن سایت،از بیت رفته داده ها و اطلاعات،آسیب رسانی به وجهه و اعتبار شما،اگر وب سایت شما کاری باشد،دسترسی به اطلاعات مشتریان و... تنها بخشی از آسیب های هک شدن وب سایت شماست.عقل می‌گوید پیشگیری بهتر از درمان است،پس قبل از تحت حمله قرار گرفتن خود را مجهز کنید.

امنیت وب سایت مهم است زیرا هیچ کس نمی خواهد یک وب سایت هک شده داشته باشد. داشتن یک وب سایت ایمن به اندازه داشتن یک میزبان وب سایت برای حضور آنلاین یک شخص بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر یک وب سایت هک شده و در لیست سیاه قرار گرفته باشد ، تا 98٪ از ترافیک و بازدید خود را از دست می دهد. نداشتن یک وب سایت ایمن می‌تواند به اندازه نداشتن وب سایت و حتی بدتر از آن بد باشد. به عنوان مثال ، نقض اطلاعات مشتری می تواند منجر به طرح دعوا ، جریمه های سنگین و  تخریب اعتبار و شهرت شود.

امنیت وب سایت از بازدید کنندگان شما محافظت می کند

سرقت داده ها از طریق آدرس های ایمیل تا اطلاعات مربوط به پرداخت از خطراتی است که بازدیدکنندگان وب سایت شما را تهدید می‌کندمجرمان سایبری اغلب به دنبال داده های بازدید کننده یا مشتری ذخیره شده در یک سایت هستند.

تهدید های فیشینگ؛به عنوان مثال سایت شما ارائه دهنده محصولات خاصی است که برای سفارش آنها از مشتری تقاضای اطلاعات بانکی را می‌کند.هکران با طراحی یک صفحه پرداخت  و جایگزین کردن آن با نمونه اصلی،اطلاعات حساب را به دست می‌آورند.

ورود ناخواسته به سایت های مخرب؛ هکرها می‌توانند مخاطب شما را ناخواسته پس از ورود به وب سایت شما وارد وب سایت مخرب خود کنند و در آنجا به اطلاعات آن شخص دسترسی پیدا کنند.

در پاره ای از اوقات حملات سایبری موجب شده تا هکران با عاملان بیرونی خود دست به ربودن شخص از طریق قرار گذاشتن،بزنند این اتفاق از معضلاتی است که در اروپا به خصوص کشور فرانسه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

چرا وب سایت هک می شود

چرا وب سایت ها هک می شوند

در سال 2019 بیش از 1.94 میلیارد وب سایت رسمی ثبت شده است. این یک زمین بازی گسترده برای بازیگران بد است.

غالباً تصور اشتباهی در مورد هک شدن وب سایت ها وجود دارد. دارندگان و سرپرستان غالباً معتقدند که وب سایت آنها هک نمی شوند زیرا سایتهای آنها کوچکتر است ، و بنابراین اهداف کمتری را ایجاد می کنند. هکرها اگر بخواهند اطلاعات یا خرابکاری ها را بدزدند می توانند سایت های بزرگتری را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید هک وب سایت های معمولی  برای اهداف دیگرشان (که رایج تر است) بسیار در دسترس تر و راحت تر است ، هر سایت کوچک به اندازه کافی ارزشمند است.

هنگام هک کردن وب سایت ها اهداف مختلفی وجود دارد ، اما موارد اصلی این موارد هستند:

 • سواستفاده از اطلاعات بازدیدکنندگان سایت
 • سرقت اطلاعات ذخیره شده در سرور.
 • فریب ربات ها و موتور های جستجوگر و قرار دادن وب سایت در بلک لیست.
 • سوءاستفاده از منابع سرور.
 • شیطنت خالص (فقط به منظور وارد کردن خسارت)

چگونه می‌توان امنیت وب سایت خود را بالا برد؟

بالا بردن سطح امنیت و کاهش راه های نفوذ در یک وب سایت شبیه پیاز عمل می‌کند یعنی لایه لایه است.رعایت کردن هر میزان از مسائل امنیت یک لایه به سپر محافظ وب سایت شما اضافه می‌کند.روش های زیادی برای محافظت و امنیت وب سایت وجود دارد که برخی از آنها اشاره می‌کنیم و بهترین گزینه را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 • از نرم افزار ضد بدافزار استفاده کنید

ممکن است نرم افزار ضد بدافزار "به نظر بسیاری از مدیریان پر هزینه به نظر برسد ، اما خبر خوب این است که نرم افزار ضد بدافزار واقعاً کار سخت را برای شما انجام می دهد - بنابراین نیازی به نگرانی در مورد هر یک از موارد فنی نیست.

ضد بدافزارهای مختلفی وجود دارد. برخی برنامه های رایگان دارند - مانند Bitdefender آنتی ویروس رایگان - در حالی که در برخی دیگر شما باید هزینه آن را بپردازید ، مانند SiteLock.

SiteLock توسط بیش از 12 میلیون وب سایت استفاده می شود و بسته های مختلفی را ارائه می دهد که سطوح مختلف حفاظتی را ارائه می دهند. این بدان معناست که می توانید امنیت خود را متناسب با نیاز سایت خود و همچنین بودجه خود تنظیم کنید.

 • دریافت یک گواهی SSL

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای محافظت از وب سایت خود و کاربران خود انجام دهید ، نصب گواهی SSL (Secure Sockets Layer) است. ممکن است متوجه آن نشوید ، اما SSL را همیشه در هنگام مرور وب مشاهده می‌کنید – به وجود "S" ها در "https"  در نوار آدرس وب سایت ها دقت کنید. SSL اطلاعات عبور داده شده بین وب سایت و بازدید کنندگان شما را رمزگذاری می کند. Google اکنون هنگام ورود به سایتی بدون SSL به بازدید کنندگان هشدار می‌دهد و حتی در نمایش نتایج جستجوی آن نسبت به آن سایت ها "تبعیض" قرار می‌دهد.

 •  همه چیز را به روز کنید

وب سایت های بی شماری هر روز به دلیل نرم افزار منسوخ و ناامن به خطر می افتند.مهم است که به محض دسترسی به افزونه جدید یا نسخه CMS ، سایت خود را به روز کنید. این به روز رسانی ها ممکن است حاوی پیشرفت های امنیتی باشند یا آسیب پذیری را کاهش دهند.

 •  گذرواژه های محکم داشته باشید

داشتن وب سایت ایمن به وضعیت امنیتی شما بستگی دارد. آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چگونه رمزهای عبور استفاده شده می توانند امنیت وب سایت شما را تهدید کنند؟

لیست های بسیاری از رمزهای عبور آنلاین وجود دارد. هکرها اینها را با لیست واژه های لغت نامه ترکیب می کنند تا لیست های بزرگتری از کلمات عبور بالقوه را تولید کنند. اگر گذرواژه‌هایی که شما استفاده می‌کنید در یكی از آن لیستها قرار داشته باشد ، سایت شما به راحتی به خطر می‌افتد.

راه های دیگری نیز برای تامین امنیت وب سایت وجود دارد مثل ،آپلود سایت روی دامنه و هاست های مطمئن،حفاظت از نحوه ورود مدیر و.. . بهترین گزینه برای درگیر نشدن فکر شما در مسئله امنیت وب سایت سپردن کار های امنیتی به تیم هایی که امروزه متخصصین امر مقابله با نفوذ و هک هستند.این افراد به بررسی روزانه وب سایت شما و ایجاد سپرهای امنیتی می‌پردازند و امنیت سایت شما را به روز نگه می‌دارند.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


» شرکت دانش بنیان وستا در سال 90 فعالیت خود را در قالب راه انداز استارت‌آپ شروع کرد و توانست با بکارگیری نیروی خبره و مناسب، خود را به عنوان یکی از اولین استارت‌آپ ها در حوزه خرید گروهی (شیرازبُن) در استان فارس مطرح کند ، پس از آن با بهره‌گیری از علوم جدید و تجربیات به دست آمده و استخدام نیروی متخصص با حمایت دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز ، وارد عرصه تولید نرم افزارهای مبتنی بر وب و موبایل شد تا در کنار کسب درآمد از زیست بوم استارت‌آپ ایران بتواند خدمات گسترده تری ارائه نماید. در سال 97 این شرکت با مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد ، در حال حاضر افتخار داریم با ارائه خدمات در 10 لاین کاری به صورت تخصصی خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به عنوان یک شرکت Digital Enterprise در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم ، امیدواریم این روند رو به رشد موجب ارائه خدمات بهتر گردد.


 • اینستاگرام وستاسیستم
 • #
 • لینکدین وستا سیستم
 • #
 • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-