دیجیتال برندینگ و برندسازی دیجیتال

 
 مقالات وستا کانتنت

آشنایی اولیه با دیجیتال برندینگ

از یک دهه‌ی گذشته دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک تخصص شروع به فعالیت کرد. ریشه آن از بازاریابی مستقیم نشات گرفته‌است. در قدیم برندهای تجاری از طریق تلویزیون به معرفی خود می‌پرداختند اما با افزایش دستگاه‌های شخصی مثل موبایل، کامپیوتر و ... راه های مستقیم زیادی برای بازاریاب‌های برند ایجاد‌شد تا بتوانند به صورت مستقیم و تعاملی با مصرف‌کنندگان هدف و مشتری‌های خود ارتباط برقرار کنند. برای فهم ساده تر دیجیتال برندینگ می‌خواهیم از یک مثال استفادهکنیم؛ در گذشته تلویزیون کرم ساویز را تبلیغ می‌کرد و اکثرا این کرم را خریداری می‌کردند، اما امروزه برای خرید کرم کافی است در اینترنت جستجو کنیم و انواع برندها را بیابیم. دیجیتال برندینگ باعث‌شد که بسیاری از برندها بیشتر دیده‌شوند و فروش آن‌ها بالاتر برود. اکنون با توجه به آنچه گفته‌شد بهتر می‌توانیم اهمیت دیجیتال برندینگ را بفهمیم.

?what is digital branding

 


دیجیتال برندینگ چیست؟

دیجیتال برندینگ به ما می‌آموزد که چیزی که مشتری در مورد ما می‌گوید مهمتر از چیزی است که ما درباره ی خود می‌گوییم. ممکن است فردی که زیاد در مورد برندسازی دیجیتال اطلاعی ندارد، این طور فکر‌کند که دیجیتال برندینگ بر روی لوگو یا طراحی سایت تمرکز می‌کند پس چطور می‌تواند بر روی درک مصرف‌کننده در مورد برند اثر بگذارد؟ پاسخ این سوال این است که دیجیتال برندینگ بسیار پیچیده‌است. امروزه ما با دنیایی که تعداد زیادی وب سایت، اپلیکیشن، نتایج موتور جستجو و ... در آن وجود‌دارد، سروکار داریم. اکثر تصمیم‌ها در مورد برند شما در همین فضای دیجیتال گرفته می‌شود. دیجیتال برندینگ این امکان را برای برند فراهم می‌کند که در این فضا بهتر دیده‌شود. باید قبول کنیم که برای جذب مشتری جدید دیگر رویکرد سنتی بازاریابی کافی نیست. شما برای اینکه راحت‌تر به این روش روی آورید نیاز دارید که متوجه شوید چطور این روش جدید روی خرید‌کردن مشتری تاثیر می‌گذارد، که ما در ادامه به آن اشاره خواهیم‌کرد. در دیجیتال برندینگ مخاطب شما با تبلیغات و پیام‌های بازاریابی از طرف شما برای ایجاد یک ارتباط ویژه، بمباران می شود. این استراتژی تحت دیجیتال برندینگ در سراسر اینترنت ارائه می‌گردد و باعث می‌شود مخاطب به برند شما جذب گردد. یکی دیگر از چیزهایی که شما را از رقیب‌هایتان متمایز می‌کند، داستان برند شما و نحوه ارائه آن است. کار دیجیتال برندینگ ایجاد داستان برند شما و ارائه آن در فضای دیجیتال است.

digital branding

 

ابزارهای برندسازی دیجیتال

برندسازی باید متفاوت از ایده‌های سنتی ما که در گذشته از آن استفاده می‌کردیم، باشد. یک برند به تنهایی نمی‌تواند به ما بگوید که چه چیزی را می‌خواهد ارائه دهد و انتظار آن را داشته‌باشد که مشتری به آن اعتماد کند. یک برند باید ارزش‌های خود را زنده‌کند و از طریق دیجیتال برندینگ با آنها ارتباط برقرار‌کند. پس برند شما باید دارای هویت باشد و در نتیجه ی آن یک تصویر ذهنی قدرتمند را در مشتری ایجاد کند. در این مطلب می‌خواهیم به ابزارهایی که در دیجیتال برندینگ استفاده می‌شوند، اشاره کنیم. اولین ابزار رسانه‌های اجتماعی هستند که صدای برند شما را منتقل می‌کنند. از به روز رسانی وضعیت گرفته تا جوابی که به کامنت ها می‌دهید، صدای برند شما است. فعالیت شبکه اجتماعی شما راهی عالی برای ساختن هویت برند شماست.‌ همچنین باید به نظرات مخاطبان خود اهمیت بدهید اما این به معنای آن نیست که هویت خود را تغییر دهید، در چنین شرایطی باید نحوه‌ی صحبت با مخاطبان خود را بر اساس تجربه تغییر دهید. دومین ابزار، استفاده از قوانین سئو است که به بهتر دیده‌شدن شما کمک می‌کند. وبسایت شما، نتایج موتو جستجو، شبکه‌های اجتماعی و ... مکان‌هایی هستند که به دیده‌شدن برند شما کمک می‌کنند. بخش مهمی از دیده‌شدن شما نتایج موتور جستجوی مخاطبان شما است. قرار‌گرفتن در صدر جستجوها با به کار بردن قانون سئو در محتوای شما، نه تنها به دیده شدن شما کمک می کند، بلکه نشان می‌دهد شما از نیاز مخاطبان خود آگاه هستید. همچنین بسیاری از مخاطبان وقتی در موتور جستجو سایتی را در رده اول می‌بینند، آن را معتبر می‌دانند و به آن راحت‌تر اعتماد می کنند.‌

ارتباط استراتژی یک کسب و کار به دیجیتال مارکتینگ

 دیجیتال برندینگ یک چارچوب برنامه ریزی است که بسیاری از برندها برای موفقیت از آن استفاده می کنند. آن استراتژی بیزینس را با برنامه ریزی سالانه برند پیوند می دهد. در استراتژی دیجیتال مارکتینگ باید به چند سوال پاسخ دهیم. اینکه بازار هدف ما چقدر بزرگ و با چه سرعتی رو به رشد است؟ نیازها و خواسته مشتری چیست؟ تا چه اندازه بیزینس ما نیاز به تمایز با رقبا دارد تا مشتری‌ها را به خود جذب کند؟ تصمیماتی که گرفته می‌شود دارای اهمیت بسیار است چون پیامدهای طولانی مدت آن‌ها به درست مشخص‌کردن پاسخ سوالات بالا بستگی دارد. یکی دیگر از استراتژی‌های دیجیتال برندینگ این است که به سوال چطور برنده شویم پاسخ دهد. در این قسمت مزیت رقابت مشخص می‌شود. برای مثال آمازون از طریق دیجیتال مارکتینگ شرایطی را برای خود مهیا کرده‌است که مشتری آن را به خرده فروشی که در خیابان وجود دارد، ترجیح می‌دهد. استراتژی بعدی دیجیتال برندینگ این است که برای برند شما داستان متقاعد کننده‌ای را تعیین می‌کند که در ذهن مشتری هک می‌شود و برند شما در ذهن او نسبت به محصولات یا خدمات مشابه با شما متمایز می‌گردد.

 importance of digital branding

سخن آخر

شما می‌توانید سال‌ها برای کسب اعتبار تلاش کنید و آن را به دست آورید اما آن ممکن است در عرض یک دقیقه از بین برود. یکی از نکات مهم این است که به طور فعال به بازخورد مخاطبان هدف خود توجه کنید تا از اعتبار خود محافظت کرده باشید. یک دیجیتال برندینگ درست طرح ریزی شده، می‌تواند با در نظر گرفتن تمام نقاط حساس بازخورد مخاطبان شما اعتبار شما را افزایش دهد و زیر بنای محکمی را برای بیزینس شما فراهم کند که نگران از بین رفتن آن نباشید. با توجه به آنچه گفته شد، برندسازی آنلاین در دنیای وابسته به دیجیتال امروز جایگاه مهمی در میان بیزینس‌های مختلف دارد و در آخر باید بگوییم تجارت شما در پایان روز به هویتی که توسط دیجیتال برندینگ ساخته شده است، بستگی دارد.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۲ تیر ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


» شرکت دانش بنیان وستا در سال 90 فعالیت خود را در قالب راه انداز استارت‌آپ شروع کرد و توانست با بکارگیری نیروی خبره و مناسب، خود را به عنوان یکی از اولین استارت‌آپ ها در حوزه خرید گروهی (شیرازبُن) در استان فارس مطرح کند ، پس از آن با بهره‌گیری از علوم جدید و تجربیات به دست آمده و استخدام نیروی متخصص با حمایت دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز ، وارد عرصه تولید نرم افزارهای مبتنی بر وب و موبایل شد تا در کنار کسب درآمد از زیست بوم استارت‌آپ ایران بتواند خدمات گسترده تری ارائه نماید. در سال 97 این شرکت با مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد ، در حال حاضر افتخار داریم با ارائه خدمات در 10 لاین کاری به صورت تخصصی خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به عنوان یک شرکت Digital Enterprise در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم ، امیدواریم این روند رو به رشد موجب ارائه خدمات بهتر گردد.


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-