ریپورتاژ آگهی چیست؟ رپورتاژ آگهی

 
 مقالات وستا کانتنت

تاثیر رپورتاژ آگهی در بهبود سئو و افزایش مشتری

دنیای تبلیغات روز به روز در حال گسترش است، و می‌توان گفت که شرکت‌ها وارائه‌دهندگان خدمات و محصولات امروزه در یک جنگ عظیم تبلیغاتی قرار‌دارند. در این جنگ برنده کسی است که در استفاده از شیوه‌های نوین تبلیغاتی حرفه‌ای‌تر باشد. ریپورتاژ، رپرتاژ، رپورتاژ آگهی همگی کلماتی هستند که یک معنی دارند و بیانگر شیوه‌ای در ارائه‌ی آگهی‌ها هستند.

فریب ذهن افراد و جلب‌کردن توجه آنها از هدف‌های اصلی یک آگهی است. مشتری باید خود را در یک فضای منصفانه حس‌کند تا در مقابل آگهی گارد بسته نداشته‌باشد. در واقع اگر شما به جای بیان مستقیم تبلیغ محصولتان از شیوه بیان غیر مستقیم و یک حالت گزارش گونه استفاده‌کنید، با تاثیری که در ذهن مخاطبتان می‌گذارید ثمر بیشتری دریافت می‌کنید. بیان تبلیغات به سبک یک گزارش بی‌طرفانه یا همان رپورتاژ آگهی، کلید رسیدن به این فضا برای مشتری است.

ریپورتاژ آگهی چیست؟

 


همانطور که پیش‌تر گفته‌شد، رپورتاژ آگهی در دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌تواند با بالاآوردن آگهی شما در موتور‌های جستجوگر، به بیشتر دیده شدن تبلیغ شما کمک بسزایی کند. حال ابتدا باید با معنی رپورتاژ آگهی و انواع آن آشنا شویم و بعد نقش آن را در بیشتر دیده شدن آگهی بدانیم همچنین درباره اشتباهات رایج دنیای رپورتاژ اطلاعاتی کسب کنیم.

 

رپورتاژ آگهی به بیشتر دیده شدن کمک می‌کند

 

رپورتاژ آگهی چیست؟

ریپورتاژ کلمه‌ای است که ریشه در زبان فرانسوی دارد و از ریپورت گرفته شده‌است. در گذشته وقتی شرکت‌ها اعتماد فراوان مردم به رسانه‌ها را دیدند شروع به استفاده از این رسانه‌ها برای القای محصول خود به ذهن مردم کردند.

در واقع رپورتاژ آگهی ارائه تبلیغ به صورت یک گزارش بی طرفانه برای بیشتر دیده‌شدن است، که در سال 1945 به صورت رسمی در دایره لغات رسانه‌های تبلیغاتی قرار‌گرفت و در ایران چند سالیست که شناخته‌شده و استفاده می‌شود.

در ریپورتاژ مخاطب در عین خوش‌بینی خود را در یک فضای منصفانه در حال دیدن یک گزارش می‌بیند اما در واقع این گزارش یک ساختار تشکیلاتی برای القای محصول به ذهن مخاطبان است.

شرکت‌ها با پرداخت هزینه به افراد متخصص در تولید محتوای رپورتاژ تبلیغاتی به بیشتر دیده‌شدن محصولات خود کمک می‌کنند.

رپورتاژ می‌تواند یک خبر در قالب گزارش، مصاحبه و یک گفتگو یا یک مقاله با چند عکس و تیتر جلب توجه کننده، در سایت‌های پربازدید بارگزاری شود.

 

انواع رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی ظرافت‌های خاص خودش را دارد به همین دلیل است که امروزه تیم‌های مجربی مشغول به انجام این کار هستند و به صورت حرفه‌ای و تخصصی تولید محتوای رپورتاژ می‌کنند. آنها از انواع مختلفی در ارائه آگهی استفاده می‌کنند.

رپورتاژ آگهی رسانه‌ای:

از انواع آن میتوان به تلویزیون اشاره کرد. تلویزیون یکی از بهترین محل ها برای ارائه تبلیغات است. میلیون ها بازدید کننده،بالا بودن میزان خلاقیت و دریافت تاثیر بیشتر، از مزایای رپورتاژ آگهی تلویزیون است. با ساخت یک قطعه فیلم می‌توانید علاوه بر چشم ها ذهن مخاطبین را هم تحت تاثیر خود قرار دهید. مستندسازی، تیزرهای کوتاه، داستانک های تصویری، پخش یک مصاحبه با افراد معروف، موشن گرافی و.. از ابزار‌های رپورتاژ آگهی رسانه‌ای است.

رپورتاژ آگهی نوشتاری:

این سبک رپورتاژ آگهی در مجلات، روزنامه‌ها و اعلامیه‌ها کاربرد دارد. مقاله نویسی، تولید یک مصاحبه نوشتاری، استفاده از تیترها و عکس‌های جذاب از ابزار‌های این سبک است.

دیجیتال مارکتینگ و اینترنت:

تلفیق رپورتاژ رسانه‌ای و نوشتاری به همراه یک بازدید خوب را می‌توانید در دنیای دیجیتال تجربه کنید. با تولید یک آگهی قوی آن را به بالای لیست موتور‌های جستجو مانند گوگل بیاورید و از بیشتر دیده‌شدن لذت ببرید. در ایران، رپورتاژ آگهی اینترنتی چند سالی است که رایج‌شده و آگهی‌های موفق تاثیرات خوبی دریافت می‌کنند.

 

چگونه ریپورتاژ آگهی در بهبود سئو و افزایش مشتری کمک می‌کند؟

یکی از بهترین شیوه های تبلیغات آنلاین،رپورتاژ آگهی اینترنتی می‌باشد. هرچقدر رتبه آگهی شما در موتورهای جستجوگر بالاتر باشد در نتیجه میزان بازدید از تبلیغات شما بالاتر خواهد بود و باعث جذب مشتریان بیشتر خواهد شد. رپورتاژ یکی از تاثیرگذارترین عوامل در سئو سایت است. با بارگذاری آگهی خود در وب سایت های معتبر و قدیمی مقداری از اعتبار آن سایت را قرض می‌گیرید و در نتیجه از بازدید و جلب اعتماد بیشتری بهره می‌برید. با قرار دادن کلمات کلیدی در رپورتاژ آگهی خود در بهبود سئوی سایت و بالا رفتن میزان چشمگیری از بازدید ها کمک خواهید‌کرد.

از تاثیرات رپورتاژ آگهی بر سئوی سایت می‌توان به:

افزایش اعتماد بازدید کنندگان: از طریق معرفی برند و محصولات در یک سایت معتبر

بالا قرار گرفتن رتبه جستجو در گوگل: با استفاده از کلمات کلیدی در رپورتاژ آگهی و شناسایی آن توسط گوگل

افزایش بک لینک: بک لینک لینک دریافتی یک سایت از سایت دیگر است که تاثیر فوق العاده ای در افزایش رتبه در موتورهای جستجوگر مانند گوگل دارد. تعداد بالای بک لینک‌ها موجب افزایش اعتبار سئو نزد موتور جستجوگر می‌شود.

بالا رفتن بازدید روزانه: از نکات مثبت تاثیرات رپورتاژ بر سئوی سایت است، که می‌توانید به راحتی محصولات خود را در معرض دید مشتریان زیاد قرار‌دهید.

ارتباط موضوعی: با انتخاب یک جامعه هدف مناسب و درج رپورتاژ آگهی خود در وبسایت‌های مرتبط با موضوع می‌توانید بسیار زودتر از همیشه به نتیجه برسید زیرا مطمئنید افرادی که با آگهی شما ارتباط موضوعی دارند آن را مشاهده می‌کنند.

دائمی بودن رپورتاژ آگهی: با قرار‌دادن در سایت‌های معتبر آگهی رپورتاژ شما هیچگاه حذف نخواهد‌شد.

بهبود سئو و کمک به فروش به کمک ریپورتاژ

 

قوانین و چارچوب نوشتن رپورتاژ آگهی

مهمترین نکته در یک رپورتاژ آگهی، انتقال ذهن افراد از تبلیغ به یک معرفی بی طرف و منصفانه است پس باید یه یک سری نکات مهم در این بین توجه‌کرد.

یک رپورتاژ آگهی خوب نباید تبلیغاتی باشد! تبلیغات مستقیم و بی‌پرده می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد پس رپورتاژ موفق آن است که به صورت غیر مستقیم اهداف خود را در ذهن مخاطب القا‌کند.

تعریف‌کردن زیاد و مستقیم و از خود و صرفا پرداختن به ارائه محصول، حس یک فروشنده سمج و کارنابلد را به مشتری القا می‌کند و همین باعث زدگی می‌شود.

باید توجه داشت که جلب اعتماد مشتری مهم‌ترین هدف یک رپورتاژ آگهی است پس برای این کار باید دو سوم یک مقاله را محتوای مفید و جذاب تحویل مشتری دهید و فقط یک سوم آن را پس از جلب اعتماد مشتری صرف تبلیغ‌کنید.

تولید محتوا خاص، جذاب و غیر تکراری باشد! پرداختن به محتوای تکراری و استفاده از جملات کلیشه‌ای در تبلیغات که اکثرا با کلماتی مثل "آیا" آغاز می‌شوند، در همان ابتدا مخاطب را فرار می‌دهد. مقاله‌های طولانی، جملات طولانی پاراگراف‌های نامناسب و متن‌های بدون عکس با خستگی چشمی و ذهنی مخاطب مواجه‌شده و بی تاثیر است.

محل انتشار رپورتاژ آگهی بسیار مهم است! به عنوان مثال ثبت آگهی کلاس‌های کنکور در یک وب سایت مربوط به معامله املاک یک حرکت بسیار آماتور و اشتباه است. هر وب سایت دارای قوانین و سیاست‌هایی است که باید آن را در نظر بگیرید.

مخاطب شناسی و توجه به پرسونای مخاطب! با شناسایی مخاطب و برداشت‌های کلی از علایق آنها می‌توانید یک رپورتاژ تاثیر گذار داشته‌باشید اما عدم توجه به این اصل می‌تواند نتیجه معکوس داشته‌باشد.

قالب رپورتاژ آگهی باید جذاب باشد! طولانی نبودن یک رپورتاژ، بلند‌نبودن جمله بندی‌ها،عکس‌های مناسب و تیتر‌های جذاب از ویژگی‌های یک رپورتاژ موفق است.

استفاده مناسب از کلمات کلیدی اصلی؛کلمات کلیدی در شناسایی مطلب شما برای موتور های جستجوگر بسیار اهمیت دارد، استفاده از تعداد مناسب این کلمات باعث بالا آمدن رتبه رپورتاژ آگهی شما می‌شود.

 

انتخاب وب سایت برای انتخاب ریپورتاژ

 

اشتباهات رایج در نوشتن رپورتاژ آگهی

غالبا افرادی هستند که بدون داشتن آگاهی و تخصص لازم شروع به نوشتن رپورتاژ آگهی می‌کنند که دچار اشتباهات رایجی می‌شوند.

عدم جذابیت متن، در نتیجه خستگی مخاطب؛ محتوای تولید‌شده باید به اندازه‌ای جذاب باشد که مخاطب بدون وقفه مشغول توجه به آن شود، تیتر‌های کلیشه‌ای و مطلب‌های غیر مفید مخاطب را خسته می‌کند.

نوشتن نظرات شخصی و غیر تخصصی؛ یک حرکت غیر‌مسئولانه است که موجب از بین‌رفتن اعتماد مخاطبان می‌شود و می‌تواند تبدیل به یک سوء تبلیغ شود و نتیجه عکس در پی داشته‌باشد.

پاراگراف‌های طولانی؛ مخاطب دوست‌دارد در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد کش‌دادن مطالب و طولانی‌شدن پاراگراف‌ها چیزی جز خستگی ذهن خواننده را در‌بر ‌نخواهد‌داشت.

استفاده غیر‌ضروری و بیش از حد از کلمات تخصصی و سنگین؛ باید توجه داشت رپورتاژ آگهی باید به گونه‌ای باشد که بتواند برای اکثریت قابل فهم باشد استفاده بیش از حد از کلمات تخصصی موجب گیج شدن مخاطب و در نتیجه بی اثر‌شدن آگهی می‌شود.

چه وب سایتی را برای رپورتاژ آگهی انتخاب کنیم؟

تا اینجای کار باید اهمیت و ظرافت تولید یک رپورتاژ مناسب را متوجه شده‌باشید.همچنین توضیح دادیم که چگونه یک رپورتاژ آگهی نامناسب می‌تواند باعث ضد تبلیغ شود و نتیجه عکس بدهد. پس خود به خود به این نتیجه می‌رسیم که کار را باید به کاردان سپرد. اما پیدا کردن یک تیم خوب و مجرب در تهیه‌ی رپورتاژ خود یک امر مهم است.‌‌‌‌‌ با زیاد شدن سایت‌ها وشبکه‌های تولید محتوا باید بهترین و مرغوب‌ترین آنها را پیدا کرد تا به نتیجه مطلوب رسید. وب سایت وستا، یک تیم قدرتمند در زمینه‌ی تهیه‌ی محتوای دیجیتال مارکتینگ می‌باشد که شما را چندین قدم در تولید یک رپورتاژ مناسب جلو می‌اندازد.‌‌‌ تیم‌های وستا به عنوان یک شرکت فنی مهندسی دانش بنیان،از سال 90 تا هم اکنون در حال فعالیت هستند؛ شما می‌توانید با اعتماد به این تیم در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب خود برسید.

 

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : یک شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


» شرکت دانش بنیان وستا در سال 90 فعالیت خود را در قالب راه انداز استارت‌آپ شروع کرد و توانست با بکارگیری نیروی خبره و مناسب، خود را به عنوان یکی از اولین استارت‌آپ ها در حوزه خرید گروهی (شیرازبُن) در استان فارس مطرح کند ، پس از آن با بهره‌گیری از علوم جدید و تجربیات به دست آمده و استخدام نیروی متخصص با حمایت دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز ، وارد عرصه تولید نرم افزارهای مبتنی بر وب و موبایل شد تا در کنار کسب درآمد از زیست بوم استارت‌آپ ایران بتواند خدمات گسترده تری ارائه نماید. در سال 97 این شرکت با مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد ، در حال حاضر افتخار داریم با ارائه خدمات در 10 لاین کاری به صورت تخصصی خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به عنوان یک شرکت Digital Enterprise در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم ، امیدواریم این روند رو به رشد موجب ارائه خدمات بهتر گردد.


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-