ضرورت طراحی استراتژ ی دیجیتال مارکتینگ

 
 مقالات وستا

طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ

مطالعات پیرامون بازاریابی همواره یکی از مهمترین و چالش برانگیزترین مطالعات در حوزه تجارت و فروش بوده است و تا به امروز رویکردهای متفاوتی نسبت به بازاریابی و موارد مرتبط با آن همچون طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ وجود داشته است.طی سال­های اخیر و با رونق گرفتن بازاریابی آنلاین به دلیل فراگیرتر شدن ابزارهای دیجیتال و استفاده از اینترنت، چالش­‌های بسیاری پیرامون این روش

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

از بازاریابی مطرح شده است. یکی از مهمترین این چالش­ها چگونگی بهره­مندی از فضای اینترنت برای معرفی تجارت و کسب و کارها است. عدم وجود یک برنامه منسجم برای حداکثر بهره­مندی از فضا موجب شده است که در دانش دیجیتال مارکتینگ به اصل مهم استراتژی دیجیتال مارکتینگ توجه بیشتری شود.

 برای بسیاری از افراد این سؤال مهم مطرح است که برای ایجاد و طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ باید از کجا شروع کرد؟ با گذشت سال­ها از رشد بازاریابی دیجیتال هنوز هم این مسئله یک چالش بزرگ است؛ چراکه بسیاری از مشاغل می دانند کانال­های دیجیتال و تلفن همراه امروزه برای دستیابی و حفظ مشتریان چقدر مهم هستند. با این حال آنها برنامه­ای منسجم برای رشد تجارت و شناسایی مخاطبان خود ندارند. اگر مشاغل و تجارت­ها برنامه­ای هدفمند نداشته باشد، موجب می­گردد مشتریان و بازارهای هدف به سرعت توسط رقبا به دست گرفته شود


همانگونه که متوجه شدید یک چالش مشترک برای بسیاری از صاحبان بیزینس­ ها این است که از کجا باید شروع به ترسیم برنامه بازاریابی دیجیتال و طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ نمود. شاید برای بسیاری از افراد این نگرانی وجود داشته باشد که برای طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ بررسی­ ها و تحقیقات گسترده­ای مورد نیاز باشد، اما متخصصان دیجیتال مارکتینگ بر این باور هستند که یک برنامه ­ریزی محدود و اصولی به بهترین وجه کار می­کند. برنامه شما نیازی به گزارش وسیعی ندارد، بهترین راهبردها، استراتژی دیجیتال مارکتینگ بر اساس الگوهای برنامه ­ریزی 90 روزه است. این برنامه باید شامل تعریفی از هویت کسب و کار، تعیین اهداف کوتاه مدت و یا بلند مدت، مشخص نمودن بازارهای هدف و برنا­مه­ های عملیاتی راهبردی باشد.

علاوه بر این، چالش­های دیگری نیز در دیجیتال مارکتینگ مطرح هستند. برای مثال، ابزارها و محدوده بازاریابی دیجیتال نیز برای بسیاری از افراد به صورت واضح مشخص نیست. ابزارها و تکنیک­های بازاریابی آنلاین طیف وسیعی از ابزارها را شامل می­شود. موتورهای جستجو، شبکه­های اجتماعی مطرح، بازاریابی ایمیلی، بهینه­سازی وب سایت­ها و مواردی از این دست نیز باید در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ مورد بررسی و توجه قرار گیرند.

 در ادامه به بررسی بازاریابی دیجیتال و الزام داشتن استراتژی بازاریابی آنلاین پرداخته می­شود و مراحل تدوین و طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 

ضرورت طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال، بازاریابی آنلاین، تبلیغات اینترنتی و… همگی به گونه­ ای از بازاریابی اطلاق می­شود که از بستر اینترنت برای معرفی مشاغل، کسب و کارها، کالاها و شرکت­های تجاری استفاده می­کند.

بنابراین اصولاً بازاریابی دیجیتال به هرگونه تلاش یا سرمایه­ گذاری در بازاریابی آنلاین اشاره دارد. بازاریابی ایمیلی، تبلیغات کلیکی، بازاریابی در رسانه­ های اجتماعی و حتی وبلاگ نویسی نمونه­ های بسیار خوبی از بازاریابی دیجیتال هستند. این ابزارها به معرفی افراد و مشتریان واقعی به شرکت شما کمک می­کنند و آنها را ترغیب به خرید کالا و بهره­ مندی از خدمات ارائه شده می­کنند.

در دنیای کنونی که اینترنت به جز لاینفک زندگی مدرن تبدیل شده است تقریباً هر چیزی می­تواند به سادگی ابزاری برای دیجیتال مارکتینگ باشد. وب سایت، آرم ­ها و نمادها، محتواهای ویدیویی، تصاویر (اینفوگرافیک، عکس محصول، عکس شرکت و ...)، محتواهای نوشتاری (پست های وبلاگ، کتا­بهای الکترونیکی، توضیحات محصول) و صفحات رسانه­ های اجتماعی تنها نمونه ­هایی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند. بنابراین نیازی به توضیح اهمیت و ضرورت بازاریابی دیجیتال وجود ندارد، نکته قابل تأمل اینجاست که با وجود گستردگی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بسیاری از افراد پیرامون طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ و لزوم این امر اطلاعات کافی ندارند و به همین دلیل نمی­توانند از این بستر برای درآمدزایی و سودآوری و ورود به بازارهای بزرگ تجاری بهره ­مند شوند.

ضرورت طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ از آنجا نشأت می­گیرد که جهان در حال تغییر است و روشی که شما به مشتریان خود می رسید نیز تغییر می­کند. در گذشته به واسطه تلویزیون، بیلبوردها و آگهی­ها مشتریان واقعی پیدا می­شدند اما اکنون همه چیز تغییر کرده است، مردم دیگر به تبلیغات بازاریابی سنتی چندان توجهی نمی­کنند، چرا که بر روی ابزارهای دیجیتالی چون تلفن همراه و تبلت متمرکز شده­اند که همه چیز را در مواقع مورد نیازشان با اتصال به اینترنت فراهم می­کند. 

 

دلایل ضرورت طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 

بی­ هدفی: یکی از دلایل ضرورت طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ این است که شرکت­هایی که فاقد استراتژی بازاریابی آنلاین هستند، هدف روشنی برای دستیابی به مشتریان جدید و ایجاد تعاملات عمیق ­تر با آنها و اهداف تعیین شده­ای برای بهبود کسب و کار خود ندارند. تدوین و طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ موجب می­گردد به صورت هدفمند عمل کنید و به نتایج مطلوبی برسید.

عدم شناخت مخاطبان آنلاین در سهم بازار: یکی از دلایل عدم اقدام به طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ این است که صاحبان مشاغل از حجم بالای تقاضای خدمات آنلاین اطلاعاتی ندارند و از سهم بازار خود مطلع نیستند. اگر تا بحال در این مورد تحقیقی انجام نداده­اید احتمالاً قدرت بازار آنلاین را به خوبی درک نکرده­اید. پویایی متفاوت با کانال­های سنتی، امکان آنالیز انواع مختلفی از مشخصات و رفتار مشتری و رقبا و بسیاری از موارد دیگر تنها گوشه ­ای از نکات مثبت بازاریابی دیجیتال هستند. دستیابی به این مزایا تنها با طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ امکان­پذیر است.

گرفتن سهم بازار توسط رقبای موجود و افراد تازه­ کار: اگر شما منابع کافی را به بازاریابی دیجیتال اختصاص نمی­دهید و از طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ و استراتژی های مشخص استفاده نمی­کنید باید منتظر باشید تا سهم شما از بازار توسط رقبا به دست گرفته شود.

عدم شناخت مشتریان آنلاین: اگر مشتریان آنلاین خود را به اندازه کافی نمی­شناسید نشان می­دهد که بازاریابی دیجیتال شما بر اساس راهبردها و استراتژی­های اصولی صورت نگرفته است. طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ موجب می­گردد که بازدید­ها و بازخوردها را اندازه­گیری کنید. همچنین برای شناسایی نقاط ضعف خود می­توانید از ابزارهای دیگری مانند ابزارهای آنالیز بازخورد کاربر وب سایت استفاده کنید و سپس به آنها رسیدگی کنید.

عدم یکپارچگی: اگر تیم دیجیتالی شما یکپارچه کار نمی­کند لازم است اقدام به طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ کنید به عنوان مثال محتوا، تیم رسانه های اجتماعی و تیم سئو باید به صورت یکپارچه فعال باشند. بسیاری از افراد معتقدند برای در دست گرفتن بازار لازم است علاوه بر استفاده از روش­های بازاریابی دیجیتال، از روش­های سنتی نیز بهره­مند شد. بنابراین رویکردها و نظریات مختلفی پیرامون این مسئله وجود دارد، اما نکته قابل توجه این است که در هرحال، این روش­ها باید به صورت هماهنگ، منسجم و در راستای یک هدف مشخص عمل کنند.

عدم بهینه سازی: هر شرکتی که دارای وب سایت باشد دارای تجزیه و تحلیل خواهد بود، اما بسیاری از مدیران ارشد اطمینان حاصل نمی­کنند که آیا تیم­هایشان زمان بررسی و آنالیز وب سایت را دارد یا خیر. طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ این امکان را فراهم می­کند اصول را به درستی بدست آورید و به پیشرفت مستمر جنبه­ های کلیدی مانند بازاریابی جستجو، تجربه کاربران سایت، ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی بپردازید.

اتلاف وقت و پول با بازاریابی آنلاین: اگر منابع کافی برای بازاریابی دیجیتال درنظر گرفته ­اید و هنوز هم در حال خرید ابزارهای مختلف یا استفاده از آژانس­های متعدد برای انجام کارهای مشابه بازاریابی آنلاین هستید به دلیل عدم طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ است.

کاهش درآمدهای جاری نسبت به سال­های گذشته: کاهش درآمدهای بیزینس شما نسبت به سنوات کاری گذشته، از جمله مسائلی است که ضرورت طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ را نشان می­دهد. اگر در عین استفاده از بازاریابی دیجیتالی، هیچگونه بازدهی را مشاهده نمی­کنید، باید بدانید شما نیازمند تدوین و طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ هستید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 

این موارد و موارد دیگری چون عدم استفاده از فرصت­های سرمایه ­گذاری در دیجیتال مارکتینگ و افزایش بودجه برای بازاریابی آنلاین  و مشخص نکردن گوشه ای از بازار از جمله مهترین دلایلی هستند که نشان می­دهد شما به طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید.

یکی از موارد قابل تأمل در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ بحث تفاوت بین بیزینس­های B2B  و B2C است. تفاوت در این دو مدل از کسب و کار، تفاوت در مدل بازاریابی را در پی دارد. در تجارت B2C که محصولات به صورت مستقیم به مصرف کننده عرضه می­شود از آنجا که احساس بر منطق غالب است باید در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ به مباحث روانشناسی توجه بیشتری شود. به این معنا که با شناخت مشتریان هدف از طریق آنالیز ابزارهایی چون شبکه ­های اجتماعی می­توان بدون صرف هزینه گزاف به طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ اقدام نمود.

در مقابل، در تجارت­های B2B که به نوعی تجارت بین شرکت­هاست و منطق در زمان خرید محصول حرف اول را می­زند، برای بازاریابی راهی نسبتاً سخت­ تر در پیش روی ماست. در بیزینس B2B با افراد یا شرکت­هایی روبرو هستیم که برای حفظ منافع خود و عدم هدررفت سرمایه ­ها، کاملاً حساب­شده و هدفمند خرید می­کنند و نه صرفاً از روی احساسات. بنابراین در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ لازم است علاوه بر انتخاب و بررسی ابزارهای کارآمدتر، پیرامون صرف هزینه برای بازاریابی برنامه مدونی داشته باشیم.

علاوه بر این موارد، لزوم طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی تجارت­های B2B از آنجا نشأت می­گیرد که برخلاف بیزینس­های B2C ما با افرادی متخصص روبرو هستیم. در تجارت و بازاریابی B2C عموماً با مردم عادی سروکار داریم. افرادی که به دنبال خرید محصولی با کیفیت و در عین حال دارای قیمت مناسب هستند. بنابراین نیاز به استفاده از زبان تخصصی در معرفی محصولات و یا استفاده از پلتفرم­های ویژه نداریم.

در بازاریابی B2B به دلیل متخصص بودن افراد، علاوه بر استفاده از محتوای کاملاً تخصصی و هوشمندانه، لازم است با مسائل روز حوزه کاری آشنا باشیم و قادر به بحث و اظهار نظرهای فنی باشیم. این بدان معناست که بازاریابی تجارت B2B نیازمند محتوایی جامع، اثربخش و باکیفیت است. این نکته باید در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ در نظر گرفته شود.

  استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شکی نیست که در چشم ­انداز مدرن، بخش بزرگی از استراتژی بازاریابی، دیجیتالی است. مصرف­ کنندگان و مشاغل به طور یکسان تقریباً آنلاین هستند و مسلماً تاجران و فروشندگان می­خواهند در جایی که بیشترین وقت خود را می­گذرانند ، به مشتریان هدف دست پیدا کنند.

اما وقتی در حال توسعه کسب و کار و تجارت خود هستید، به نظر می­رسد این بازاریابی همواره در حال تحول می­تواند به سرعت خسته کننده شود. بنابراین این سؤال مطرح می­شود چگونه می­توان یک استراتژی منحصر به فرد برای بازاریابی دیجیتال را ایجاد کرد، تداوم بخشید و حفظ نمود.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مجموعه­ ای از اقدامات است که به شما کمک می­کند از طریق کانال­های بازاریابی آنلاینی که به صورت اصولی و هدفمند انتخاب و گزینش شده است به اهداف شرکت خود برسید. این کانال­ها شامل رسانه ­های پرداختی (paid) ، درآمدی (earned) و  موارد متعلق به آنها هستند که همگی می­توانند از یک کمپین مشترک، پیرامون یک خط خاص تجاری پشتیبانی کنند.

شاید اصطلاح "استراتژی" مبهم و نامفهوم به نظر برسد، اما طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ پیچیده و مشکل نیست. به زبان ساده­ تر، استراتژی بازاریابی آنلاین فقط یک برنامه عملی برای رسیدن به یک هدف مطلوب یا چندین هدف تعیین شده است. به عنوان مثال، هدف اصلی بازاریابی دیجیتال برای تجارت شما افزایش 30 درصد صادرات محصولی خاص به کشور مشخص است. بنابراین با توجه به این هدف و با طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ مؤثر، باید به سوی این هدف حرکت نمود.

بسته به مقیاس و محدوده تجارت شما، استراتژی بازاریابی دیجیتال ممکن است شامل چندین استراتژی دیجیتالی با اهداف متفاوت و بخش­های متحرک زیادی باشد. مهمترین نکته برای طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ بسیار ساده است، فکر کردن و تمرکز در مورد استراتژی!

با این تعاریف می­توان شروع به کار برای طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ را دشوار قلمداد نمود. باید ببینیم که یک کمپین بازاریابی دیجیتال چگونه است، چه راه­هایی با بازدهی بیشتر و صرف هزینه و زمان کمتری نتایج مطلوب ارائه می­دهد و اصولاً موفقیت در بازاریابی آنلاین به چه عواملی بستگی دارد.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

مراحل تدوین استراتژی بازاریابی آنلاین

تدوین و طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیازمند طی مراحلی اصولی است تا بتوان به یک راهبرد کلان برای بازاریابی دیجیتال دست یافت. مراحل تدوین و ایجاد یک استراتژی راهبردی برای دیجیتال مارکتینگ در موارد زیر خلاصه می­شود

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

مرحله نخست) تعیین اهداف واقع­ بینانه

اولین و مهم­ترین مسئله در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ مشخص نمودن اهداف و انتظارات است. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که بدون هیچ هدفی پایه­گذاری شده باشد به احتمال زیاد در معرض شکست است. اهداف و خواسته­ های خود را برای استراتژی بازاریابی مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها با اهداف اصلی تجارت و کسب و کار شما مطابقت دارند.

 به عنوان مثال، اگر یکی از اهداف کسب و کار شما این است که 20٪ درآمد حاصل از مشاغل آنلاین را افزایش دهید، یک هدف مهم برای بازاریابی دیجیتال این است که بیش از 50٪ در رویه کار خود نسبت به گذشته تغییر حاصل کنید. اما اهدافی که در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ مد نظر است چه ویژگی­هایی دارد.

اهداف تعیین شده در وهله اول باید واقع­ بینانه و قابل دستیابی باشند. اینکه بدون هیچ پشتوانه منطقی، اهدافی دست­ نیافتنی را در ذهن بپرورانیم چندان با مقوله بازاریابی اصولی سازگار نیست. دومین نکته این است که این اهداف باید قابل سنجش و اندازه­گیری باشند. قابل اندازه­ گیری بودن امکان بررسی و آنالیز روند کار را فراهم می­آورد.

سومین نکته در تعیین هدف این است که اهداف باید محدود به یک بازه زمانی مشخص باشند. این مسئله در برنامه ­ریزی منظم و نتیجه­ گیری در زمان مناسب بسیار حائز اهمیت است. با این تفاسیر باید بدانیم که اهداف ما مهم هستند و باید برای تحقق هر یک از آنها گام­های خاص و مؤثری را برداریم.

مرحله دوم) شناسایی و بررسی شخصیت مشتریان

زمانی که تصمیم به طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود گرفتید باید اطلاعات کاملی در مورد مشتریان هدف داشته باشید. شناسایی دقیق شخصیت خریداران واقعی بسیار مهم است چراکه شما را به مشتریان ایده­ آل می­رساند. این اطلاعات شامل مواردی چون سن، موقعیت جغرافیایی، سطح تحصیلات، سطح درآمد و سلایق و علاقمندی­ها می­شود.

 شما می توانید از طریق مصاحبه، نظرسنجی و همچنین تحقیق در مورد مشتریان خود، به این هدف برسید. فقط روی افراد مخاطب خود متمرکز شوید و به مشتریان و چشم ­اندازهای فعلی خود نگاه کنید. مطمئن شوید که اطلاعاتی که جمع­آوری می­کنید با نوع تجارت، خدمات یا محصولاتی که ارائه می­دهید مطابقت دارد و مطمئن باشید که این اطلاعات واقعی است.

بنابر این در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ مهم است که به یاد داشته باشید که هر برنامه بازاریابی دیجیتال خوب و کارآمد، بر اساس پروفایل­های مشتریان خوب ساخته می­گردد، که قشر خاصی از افرادی را که می­خواهید از طریق کمپین­های خود به آنها برسید، تشریح می­کند. در نتیجه لازم است نه بر اساس تصورات، بلکه با توجه به مشخصات جمعیتی، علائم و فعالیت­های رسانه­ای مشتریان و مواردی از این دست، اقدام به راه اندازی یک کمپین بازاریابی جدید کنید و  بر اساس جدیدترین داده­های به دست آمده، بطور مداوم این نمایه را بروزرسانی کنید.

به عنوان نمونه، اگر می­خواهید زنان جوانی را در فیس بوک هدف قرار دهید، اما متوجه شدید که فیس بوک اینسایتس گزارش می­دهد بیشتر "لایک" محصول شما  از زنان میانسال است، ممکن است لازم باشد همه عناصر کمپین­های بازاریابی خود را مجددا ارزیابی کنید تا به نتایج مطلوبی برسید.

مرحله سوم) بررسی­ و مرور کانال­های فعلی بازاریابی

در مرحله سوم طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ لازم است پلتفرم­ها کانال­های بازاریابی دیجیتال موجود خود را مورد ارزیابی قرار دهید. برای موفقیت تضمین شده در استراتژی مدنظر، باید مطمئن باشید که دارایی ها، ابزارها و کانال­های موجود، در برآورده شدن اهداف بازاریابی شما نقش مثبت و مؤثری را دارند.

 برخی از کانال­های مهم برای بازبینی شامل رسانه­های اکتسابی، رسانه­های مالکیتی و رسانه­های پرداختی هستند. معمولاً بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال شامل این سه چارچوب رسانه­ای است.

رسانه ­های پرداختی(Paid media) بر خلاف رسانه­ های اکتسابی رسانه­ هایی هستند که در ازای تبلیغات برای کسب و کارها، پول دریافت می­کنند. بنابراین لازم است در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ تمامی رسانه ­ها را مورد بررسی و نقد قرار داد. در صورت عدم وجود یک راهبرد و برنامه هدفمند پیرامون­ رسانه­ها و کانال­های بازاریابی، ممکن است متحمل هزینه ­های گزاف بدون هیچ بازخوردی شوید. می­توان گفت یکی از مهمترین بخش­های ایجاد و طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ شناسایی بهترین رسانه ­ها و ابزارها است.

مرحله چهارم) حسابرسی کانال­ها و درآمدها

بعد از اینکه شبکه­ های رسانه­ای مختلفی را که استفاده کرده اید مورد بررسی قرار دادید، مرحله بعدی در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ انجام یک ممیزی عمیق و سپس برنامه­ ریزی عاقلانه است. شما باید با ایجاد یک برنامه ایجاد محتوا، شکاف­ها و کمبودهای موجود در رسانه خود را شناسایی کرده و بهترین راه برای پر کردن آنها را بیابید.

مرحله پنجم) شناسایی رقبا

یکی دیگر از مواردی که لازم است در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ  به آن توجه نمود، شناسایی رقبا و نحوه عملکرد آنان است. این امر علاوه بر اینکه موجب می­شود با رقبای تجاری خود بیشتر آشنا شوید، شرایطی را فراهم می­کنید که از بهترین و کارآمدترین روش­ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در فضاهای مختلف که توسط رقبایتان مورد استفاده قرار گرفته است مطلع شوید. در بازارهای تجاری و با وجود رقبای متعدد، عدم اطلاع از نحوه عملکرد و پیشرفت رقبا موجب حذف از بازارهای فروش می­گردد.  

مرحله ششم) ترکیب

برنامه­ ریزی و تحقیق اولین گام­های طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ را تشکیل می­دهد. بعد از اینکه همه چیز در جای خود قرار گرفت، اهداف تعیین شدند، جامعه مخاطبان مورد تحلیل قرار گرفتند، رسانه­ های مهم شناسایی شدند و برنامه شناسایی رقبا و پیش­بینی به اتمام رسید وقت آن است که همه این موارد تجمیع شوند.

اطمینان حاصل کنید که تمام اهداف شما بر اساس رسانه حسابرسی شده و برنامه­ ریزی شده شما و همچنین برنامه تولید محتوا، قابل دستیابی است. سپس یک استراتژی سندی و نگاشته شده ارائه دهید که به شما کمک می­کند الگویی از اقدامات را برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود ترسیم کنید. طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ به شما در جذب، دستیابی و تعامل با یک مشتری واقعی کمک کند. با توجه به این نکات، می­توانید بازاریابی آنلاین و فروش خود را رشد دهید.


 تدوین استراتژی بازاریابی محتوایی در 10 گام


جمع بندی

ترسیم یک استراتژی موثر دیجیتالی به شما کمک می­کند تا تصمیم­های درست را برای موفقیت آنلاین یک شرکت، تجارت و یا کسب و کار بگیرید. طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ چارچوبی را فراهم می­کند که با یک بازاریابی اصولی، روندی منطقی برای دنبال کردن اهداف و فعالیت­های کلیدی توسعه کسب و کار خود در پیش بگیرید.

طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ این امکان را فراهم می­آورد که تمام ابزارها و قابلیت­های در دسترس خود را شناسایی کنید. اهداف خود را تعیین کنید و با شناخت و تحلیل رفتار مشتریان هدف و بررسی فعالیت­های رقبا بتوانید بازاریابی دیجیتال را به بهترین نحو و با بالاترین سطح بازدهی به سرانجام برسانید

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : یک شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • #
  • لینکدین وستا سیستم
  • #
  • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-