نوشتن متن صفحه درباره ما سایت صفحه about us سایت

 
 
مقالات وستا

نوشتن متن صفحه درباره ما و چند نمونه متن درباره ما برای سایت

در دنیای دیجیتال صفحه درباره ما به عنوان اولین جلسه حضوری آنلاین بحساب می آید.

حال اگر کسی از شما درباره کسب‌وکارتان بپرسد و شما صاحب یک وب سایت باشید، آیا او را به صفحه درباره ما سایت خود ارجاع می‌دهید؟

قبل از به وجود آمدن اینترنت، بیشتر معاملات تجاری پس از برگزاری یک جلسه حضوری، چهره به چهره (face to face) انجام می‌شد. مشتری آینده نگر با فروشنده یا صاحب بیزینس صحبت می‌کرد تا در مورد شرکت اطلاعاتی کسب کند و تشخیص دهد که آیا می تواند به آنها اعتماد کند یا خیر؟

اما امروزه بخش عمده ای از معاملات از طریق وب یا تلفن حتی بدون یک جلسه حضوری انجام میشود. به همین دلیل، صفحه درباره ما باید مطالبی بیش از آنچه که در مورد محصولات یا خدمات شرکت شما ارتباط دارد، را ارائه دهد. همچنین باید اعتماد سازی کند زیرا بدون اعتماد، هرگز به کیف پول مشتری دسترسی پیدا نخواهید کرد.

با ما همراه باشید; در این مقاله قصد داریم بطور کامل نکات مربوط به نوشتن صفحه درباره ما را برایتان بازگو کنیم.

 

صفحه درباره ما

 


قبل از هر نکته ای باید بدانید که; کاربرانی که از صفحه درباره ما سایت شما بازدید می‌کنند، در واقع مشتریان آینده نگری هستند که قصد دارند محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند.

آنها سعی می‌کنند متوجه شوند که آیا می شود به شما اعتماد کرد یا خیر. آنها می‌خواهند نگاهی به پشت پرده بیندازند و ببینند آیا شرکت شما همانیست که آنها بدنبالش هستند؟ در کل بازدید کنندگان به دنبال متن معرفی مجموعه شما هستند.  سؤالاتی مانند:

 • آیا این شرکت بزرگ است یا کوچک؟
 • آیا این شرکت دولتی است، یا جزو مشاغل خصوصی یا خانگی بحساب می آید؟
 • چه مدت است که در  حوزه کسب‌وکارتان مشغول به فعالیت هستید؟
 • چه کسی رهبری و مدیریت شرکت را بر عهده دارد؟
 • شما در کجا مستقر هستید؟
 • چه چیزی باعث می شود شرکت شما خاص باشد؟
 • ارزش‌های اصلی که قرار است ایجاد کنید، کدامند؟
 • چرا باید از شما خریداری کنند، نه از رقیب تان؟

صفحه درباره ما بنویسیم.

  صفحه About Us فرصتی دوستانه برای معرفی شما به بازدید کنندگان سایت‌تان را فراهم می کند. لذا هر زمان که طراحی سایت انجام دادید از وجود صفحه درباره ما مطمئن شوید یا اینکه در اولین قدم این صفحه را به سایت خود اضاف کنید.

پاسخ دادن به این گونه سؤالات و موارد مشابه یک امر مهم تلقی می شود، که باید هوشیارانه آن را انجام دهید. از این گذشته،  نوشتن متن صفحه درباره ما شرکت این فرصت را به شما میدهد که به دیگران بگویید که چرا شرکت شما عالی است. بنابراین شما باید این کار را به طرز ماهرانه ای انجام دهید، و این بخش دشوار کار است. 

نمونه صحیح از متن صفحه درباره ما با رعایت نکات زیر:

یک; واقعیت ها را بگویید، لاف نزنید، غلو نکنید

هنگام نوشتن صفحه درباره ما، شماکه نمی خواهید همان مواردی را که در صفحه اصلی (HOME PAGE) ظاهر می شود را دوباره باز گو کنید، و از طرفی همگی بخوبی میدانیم که داستان طولانی و مفصل خواننده را خسته میکند. بنابراین باید در نوشتن صفحه درباره ما حد اعتدال را رعایت کرد.

نکته دیگر اینکه; از لاف زدن و غلو کردن بپرهیزید زیرا به هیچ عنوان نیازی به این کار ندارید. برای این منظور می‌توانید از اعداد و ارقام برای بازگو کردن حقایق در مورد کسب و کار خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، توضیح دهید که چرا مردم باید با شما تجارت کنند. شما یا محصول تان چه مزایایی در مقایسه با رقبایتان دارید؟

برای مثال اگر بتوانید بگویید محصول شما 18٪ باعث افزایش بهره وری خواهد شد بسیار قانع کننده‌تر از این است که بگویید این محصول باعث افزایش بالاترین نرخ بهره وری میشود.

به آنها بگویید که چه مشکلی را حل می کنید. چگونه زندگی آنها را آسانتر و بهتر میکنید؟  دلایل واجد شرایط بودن خدمات یا کالایی را که می‌فروشید، را توصیف کنید.

در زمان نوشتن صفحه درباره ما بگویید که چند سال است در بیزینس خود مشغول به کار هستید و تجربیاتی که شما و کارمندان کلیدی‌تان در این سفر بدست آورده‌اند را با آنان در میان بگذارید. برخی از نقاط عطف در تاریخ شرکت خود را ذکر کنید.

با ارائه اطلاعاتی درباره پیشینه خود، به بازدید کنندگان نشان دهید که دقیقا میدانید چه چیزی را جستجو می‌کنند، و می توانید یک راه حل عالی به آنها ارائه دهید.

 

دو; اعتماد سازی کنید

صفحه About Us یکی از مهمترین صفحات وب سایت شما است. احتمالاً یکی از پربازدیدترین صفحات نیز است. بنابراین بهتر است خیلی خوب روی آن کار کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع اعتماد سازی اینست که به آنها بگویید که در کجا قرار دارید. برای بازدید کنندگان تان، شما احتمالاً فقط یک آدرس وب سایت هستید. مانند هزاران وب‌سایت دیگر در فضای مجازی.

ایده بهتر این است که آدرس پستی خود را در متن صفحه درباره ما ذکر کنید. اینگونه بازدید کنندگان متوجه خواهند شد که شما به آنها چقدر نزدیک یا دور هستید. این نوع اطلاعات برای آنها مهم است و در ضمن به آنها نیز مربوط می‌شود. ولی بازهم بسیاری از مشاغل از انجام این کار غافل می‌شوند. این را بدانید که هر نوع اطلاعاتی را که آشکارا با کاربران به اشتراک بگذارید باعث جلب بیشتر اعتماد ایشان خواهد شد.

به گفته ( Jeremy Smith) جرمی اسمیت، کارشناس بازاریابی دیجیتال، "کل تجربه خرید بستگی به میزان  اعتماد کاربر نسبت به شما دارد". به این منظور برای اطلاع از موفقیت در اعتماد سازی  می بایست عمل CONVERT  (تبدیل) را بعنوان یک KPI ملاک قرار دهید. هر تبدیل نشانه‌ای از اعتماد به دست آمده است. هر مشتری جدید معرف شخصی است که توانسته اید اعتمادش را بدست آورید. هر بازگشت مشتری نشان دهنده این است که اعتماد مشتری همچنان ادامه دارد"

 

سه; کاربران خود را مورد بررسی قرار دهید

هنگامی که صفحه About Us خود را می‌نویسید، تصور کنید چه کسی احتمالاً آن را می‌خواند. مشتریان آینده نگر خود را تجسم کنید.

 • خواسته ها و نیازهای آنها، اعتراضات و انتقادات آنها کدام است؟
 • آیا با فردی که به تازگی مادر شده است صحبت می‌کنید؟
 • آیا بازدید کننده شما یک کارشناس حرفه ای IT است یا یک فرد عادی و معمولی با درک محدود از فناوری می‌باشد؟
 • آیا او یک شهروند سالخورده است یا یک دانش آموز است؟

همانطور که مشاهده کردید; هدف قرار دادن هر یک از این گروه‌ها، نیاز به یک رویکرد متفاوت دارد.

هنگامی که صفحه About Us خود را می‌نویسید، مشتریان هدف خود را در نظر بگیرید. چه چیزی آنها را در مورد محصولات شما هیجان زده می‌کند؟ درست همانطور که یک مجله یا برنامه تلویزیونی بگونه‌ای طراحی شده است که توجه مخاطبان را جلب کند، صفحه  About Us نیز باید به زبان بازدید کنندگان شما صحبت کند. نسخه شما باید به آنها مربوط باشد و نیازهای خاص آنها را برطرف کند. باید به احساسات آنها ضربه زده و آنها را به اقدام به عملی وا دارد.

 

چهار; از پاراگراف‌های ابتدایی غافل نشوید

مطابق مطالعات اخیردر حوزه تولید محتوا، بازدید کنندگان 80٪ از وقت خود را صرف جستجوی اطلاعات در پاراگراف‌های ابتدایی می‌کنند. محتوایی که در نیمه بالایی یک صفحه وب بدون پیمایش به پایین قابل مشاهده است، طبیعتاً بیشتر از محتوای نیمه پایین صفحه خوانده می‌شود.

با توجه به این موضوع، شما می‌بایست نوآوری، خدمات یا ویژگی های که باعث جلب نظر مشتری می‌شود و شما را رقبایتان متمایز می‌کند را در ابتدای متن صفحه درباره ما بیاورید. بیاد داشته باشید ابتدای صفحه درباره ما جاییست که نمی توان آن را نادیده گرفت. 

 

پنج; صلاحیت خود را نزد کاربر تایید کنید

شاید اعتبار حرفه‌ای شما میزان تحصیلات، مدارک، جوایز و تقدیر نامه ها شما را شامل شود. بنابراین توصیه می‌شود در این مورد، بگونه ای محتوای این صفحه را آماده کنید که با یک بار خواندن About Us صلاحیت شما نزد کاربر تایید شود.

خصوصیات خاص و منحصر به فرد خود را در صفحه درباره ما بنویسید.

با این وجود، اگر مهارت‌های ارتباطی خوبی را دارید که شما را از دیگران متمایز می‌کند، در زمان نوشتن صفحه درباره ما از بیان ویژگی‌های شرکت خود غافل نشوید.

حتی می‌توانید یک حکایات مختصر را ارائه دهید که نشان دهنده فلسفه شرکت باشد.

 

شش; مشخصات و خصوصیات واقعی را ابراز کنید. نه ادعاهای بی پایه و اساس را

به جلسات و تماسهای تلفنی خود با مشتریان فکر کنید. به سؤالاتی که بیشتر آنها می پرسند، پاسخ دهید، از ادعاهای پوچ و توخالی که درست به نظر نمی رسند، اجتناب کنید.

برای مثال اگر بخاری تولید می کنید که باعث می شود در هزینه های انرژی صرفه جویی شود و نسبت به نمونه های مشابه موجود در بازار نیز با دوام تر است، ادعاهای خود را با بیان مشخصات محصول اثبات کنید. به مشتری بگویید که چقدر می تواند ماهانه در هزینه های انرژی صرفه جویی کند و دقیقاً چند سال می تواند بدون نقص از بخاری استفاده کند.

می توانید حقایق و ارقام خاصی را برای پشتیبانی از ادعاهای خود اضافه کنید، و اینگونه در ذهن بازدید کننده اعتبار کسب کنید.

اگر تجارت شما جدید است و هنوز حقایق، ارقام و توصیفاتی برای حمایت از ادعاهای خود ندارید، در مورد اهداف خود صحبت کنید و آنچه را برای رسیدن به اهدافتان انجام می دهید را شرح دهید و شروع به جمع آوری برخی داده ها کنید.

 

هفت; در نوشتن متن صفحه درباره ما، ضمیر مناسب را بکار برید

بعضی از افراد بگونه ای صفحه درباره ما را می نویسند، که گویی قرار است شخص ثالثی اطلاعات را در اختیار کاربر قرار دهد. این رویکرد اشتباه است. شما می بایست بسته به این که کدام ضمیر برای وب سایت مناسب تر است، از اول شخص مفرد (من) یا از اول شخص جمع (ما) استفاده کنید.

بازدید کننده وب سایت شما می خواهد مطمئن شود که یک انسان واقعی در پشت این بیزنس است. در نوشتن مقاله خود گفتگو داشته باشید. جوری بنویسید انگار دارید رو در رو صحبت می کنید. لحنی دوستانه را انتخاب کنید. 

 یک سبک نوشتن دوستانه در صفحه درباره ما به شما کمک می کند تا با بازدید کنندگان ارتباط برقرار کنید.

صفحه درباره ما را طوری بنویسید که انگار با یک فرد صحبت می کنید، نه یک شرکت یا گروهی از افراد. بنابراین، به عنوان مثال، بگویید، "ما به شما پیشنهاد می کنیم" به جای اینکه بگویید "ما به مشتریان خود" یا "ما به مردم پیشنهاد می دهیم".


مقاله پیشنهادی: مراحل ویرایش محتوا


 هشت; ارزش ها و فرهنگ سازمانی خود را شرح دهید

صفحه درباره ما باید بیش از یک رزومه کاری شرکت باشد. باید توصیف کند که شما چه کسی هستید. در مورد ارزش ها و اصول خود بنویسید و توضیح دهید که چرا محصول یا خدمتی که ارائه می دهید برای شما مهم است.

از گفتن موارد عمومی و پیش پا افتاده اجتناب کنید. درعوض، به روشی بنویسید که با اهداف برند شما مطابقت داشته باشد.

اگر یک کار عام المنفعه در روزمه شما وجود دارد در نوشتن متن صفحه درباره ما آن را بازگو کنید تا مشترایانتان نیز در جریان آن باشند.

آنگاه متوجه خواهید شد که چگونه گفتن ماموریت و کارهای عام المنفعه به بازدید کنندگان کمک می کند تا شرکت شما را بهتر بشناسند و باعث می شود با شما تجارت کنند.

لینک هایی را به دیگر کانال های ارتباطی خود و سایر روابط عمومی خود در صفحه درباره ما وارد کنید.

اگر تأییدیه ای از افراد مشهور، یک متخصص صنعت یا حتی مشتریان داشته باشید، می توانید راهی برای استفاده از آنها در متن صفحه درباره ما پیدا کنید. این تاییدیه های شخص ثالث، توصیفات محکمی است که می تواند در ترغیب یک بازدید کننده به اعتماد شما نقش مهمی داشته باشد. در حقیقت، 72٪ از مردم می گویند که نظرهای مثبت باعث می شود اعتماد بیشتری به یک بیزینس داشته باشند.

اگر عضو هر سازمان حرفه ای در صنعت هستید نمادهای آنها را درج کنید.

این موارد به صفحه About Us شما تعلق دارند زیرا به کسب و کار شما نزد مشتری مشروعیت و اعتبار می بخشد.

 

نه; برای مخاطبان داستانی از شروع کسب و کارتان بگویید

هیچ کس نمی خواهد درباره ما مطالبی بخواند که معادل یک رزومه است. رزومه ها، به این دلیل که لیست کاملی از حقایق هستند، اغلب خسته کننده اند. با این حال گفتیم که این صفحه برای شکار مشتریان بسیار مناسب است. بنابراین زیرکانه دام پهن کنید.

داستان سرایی کنید; آیا حکایتی جالب درباره چگونگی شروع کارتان وجود دارد؟ اگر بله، آن را به اشتراک بگذارید. همه عاشق شنیدن یک داستان خوب هستند.

در واقع، بهترین سخنرانان عمومی اغلب با گفتن داستانهای شخصی ارتباط برقرار می کنند. این تکنیک برنده را در صفحه About Us خود اعمال کنید، اینگونه توانسته اید با بازدید کننده خود ارتباط برقرار کنید.

براساس وب سایت   E-commerce for Small Business  شما باید صفحه درباره ما را از منظر داستان پردازی مورد بررسی قرار دهید نه صفحه ای برای رزومه نوشتن. داستان پردازی به افزودن زمینه های برای رسیدن به اهداف و رسالت فروشگاه آنلاین شما کمک می کند و باعث جذاب تر شدن آن می شود.

داستان ها یک واکنش عاطفی را بر می انگیزند. اسکن های مغزی نشان می دهد که مشتریان هنگام ارزیابی یک برند از احساسات بیشتر از اطلاعات استفاده می کنند.

 

ده; بطور منظم متن صفحه درباره ما را آپدیت کنید 

صفحه About Us  باید در فواصل معینی بروز رسانی شود. برای بهتر شدن باید آن را بهینه کنید.

اگر بازارهای جدید را هدف قرار می دهید، برنامه های جدید را توسعه داده یا افراد کلیدی را به تیم خود اضافه می کنید، ممکن است این افراد شایستگی معرفی در صفحه About Us داشته باشند.

بنابراین با رشد کسب و کار خود و هدف گیری بازارهای جدید، صفحه درباره ما را به روز رسانی کنید چرا که شما می خواهید کاربر همیشه تصویری دقیق از شرکت شما داشته باشد.

نمونه الگو صفحه درباره ما

نمونه اول درباره ما:

 فروشگاه ..... ارائه دهنده انواع [محصول، به عنوان مثال: کفش، کیف، غذای سگ] در شهر ..... است. ما با تمرکز بر [سه ویژگی، یعنی: قابل اعتماد بودن، خدمات مشتری و منحصر به فرد بودن.] در کنار شما خواهیم بود. فروشگاه .... در [سال] توسط [نام مؤسس] تأسیس شد، فروشگاه .... فعالیت خود را در [محل شروع، به عنوان مثال: خانه، انبار، شیراز و ...] آغاز کرده. هنگامی که [موسس فروشگاه] برای اولین بار شروع به فعالیت کرد، اشتیاق او به [علاقه بنیان‌گذار، یعنی: کمک به والدین دیگر برای دوستدار محیط زیست، فراهم کردن بهترین تجهیزات و ...] او را به [عمل، یعنی: انجام تحقیقات شدید] سوق داد. کار‌های روزانه به او انگیزه داد تا کار سخت و الهام بخش را به یک فروشگاه آنلاین پررونق تبدیل کند. ما اکنون در سرتاسر ایران به مشتریانمان خدمات ارائه می دهیم، و از اینکه بخشی از [صفت، یعنی: عجیب، دوستدار محیط زیست، تجارت منصفانه] از [صنعت...] هستیم، بسیار خوشحالیم. امیدواریم از محصولات ما به همان اندازه که ما از ارائه آن‌ها به شما لذت می‌‌بریم لذت ببرید. اگر سوال یا نظری دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.

نمونه دوم درباره ما:

فروشگاه ... عرضه کننده انواع {دسته بندی محصولات} است. شما از طریق این فروشگاه می‌توانید {محصولات ارائه دهنده} را مشاهده و تهیه نمایید. فروشگاه ... در صفحات محصول خود توضیحات جامعی درباره محصولات خود در اختیار شما قرار می‌دهد و طبق شعار {شعار وب‌سایت خود} حقایق را در اختیار شما می‌گذارد و این امکان را فراهم می‌سازد که آگاهانه انتخاب نمایید و در صورت تمایل به‌صورت آنلاین از طریق درگاه‌های بانکی محصولات را سفارش و خریداری نمایید.

فروشگاه ... از سال ... به عرضه انواع {محصولات ارائه دهنده} می‌پردازد و اینک در این وب‌سایت به‌صورت کاملاً تخصصی به {حوزه محصولات} می‌پردازد. برای برقراری ارتباط با ما از طریق بخش تماس با ما سایت با کارشناسان فروش تماس بگیرید.


اکنون بررسی کنید; که آیا متن صفحه درباره ما سایت شما به اندازه کافی تاثیر گذار است؟ اگر اینطور نیست، باید دست بکار شوید. زیرا صفحه درباره ما یکی صفحات موثر در تبدیل بازدید کنندگان به مشتری می باشد.
برای نوشتن صفحه درباره ما به کمک نیاز دارید؟
 با تیم تولید محتوای وستا تماس بگیرید. 


Source: https://www.susangreenecopywriter.com/articles/write-killer-about-us-page.html

 

نویسنده : سرور نگاری تاریخ انتشار : یک شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


 • اینستاگرام وستا
 • لینکدین وستا
 • توئیتر وستا
 • فیسبوک وستا
 • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-